Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Adwentu

6.12.2020 r.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Tę niedzielę przezywamy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Jutro wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 16,45. W piątek wieczorem modlitwy do św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do bezpiecznego udziału w adwentowych roratach, które się odbywają się o godz. 17.

Spowiedź święta  adwentową będzie można podejmować w naszym kościele tydzień przed świętami w dniach 16 do 23 grudnia br. w godzinach: 7 – 8, 16 – 17 i 19 – 20 . Do chorych udamy się w środę 23 grudnia. Ze względu na pandemię prosimy o zapisywanie w zakrystii  po Mszy św. lub drogą telefoniczną te osoby, które chciałyby z tej posługi skorzystać. Można je składać już od dzisiaj. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

W tym tygodniu o 21 modlimy się w intencji matek oczekujących poczęcia swych dzieci, aby były mocne zaufaniem Bogu, Stwórcy  wszelkiego życia. W tym tygodniu pan organista będzie rozprowadzał opłatki wigilijne w rejonach: Stara Maszyna, Kolonia-Pastwiska, Góry Luszowskie, Stara Góra, Chrzanowska, Misiury, Siersza Centrum. Nasze panie z „Caritasu” rozprowadzają w przedsionku kościoła świece wigilijne. Ofiara minimum 6 zł./małe/ 12zł. /duże/. Również grupa Misericordi rozprowadza kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. W niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem „Caritas”, do których można składać część swoich przedświątecznych zakupów, aby je podzielić dla bardziej potrzebujących. Paczki będą rozniesione w środę 23 grudnia około godziny 13.

Dziękujemy panu Marianowi Mulce za odnowienie ogrodzenia kapliczki na Starej Górze.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Karlik, Andrzej Żądło. Dobry Jezu a nasz Panie….

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj