Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020 r.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytacje hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź. Dzisiaj przypada również święto Nawiedzenia NMP. Po południu o 16.30 zakończenie nabożeństw majowych. Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili się w tym trudnym czasie na tych nabożeństwach w kościele lub przy naszych kapliczkach. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz wspomnienie św. Justyna, męczennika. Po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywać się one będą w niedziele o 16.30 i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.  Od jutra rozpoczynamy kontynuacje naszych poniedziałkowych półgodzinnych adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na godz. 19.30. W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Wieczorem o 16.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od 6 do 7 i po południu od 16 do 17 oraz dodatkowo dla pracujących od 18 – 19. Odwiedziny duszpasterskie chorych dla os. Energetyków i Gaja Zacisze w piątek od godz. 8, a dla pozostałych rejonów w sobotę również od godz. 8. 

W sobotę rano o godz. 6 różaniec, po Mszy św. o 6.30  nabożeństwo do Najśw. Serca NMP i zmiana tajemnic różańca św. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji maturzystów o godz. 10. Zapraszamy. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Dla tego zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu szczególnie dzieci i młodzież. Nie ma już limitu wiernych mogących przebywać w świątyni na Mszy św. czy nabożeństwie. Zgodnie z ogólnie znanymi wymogami w kościele zakrywamy usta i nos do czasu odwołania.

Uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną, ks. Arcybiskup odwołuje dotychczasową dyspensę dotyczącą uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych. Od tej pory dyspensa ta dotyczy jedynie osób powyżej 65 roku życia, osób z objawami infekcji oraz tych którzy czują obawę przed zarażeniem.

O 21 w tym tygodniu modlimy się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.

W minionym tygodniu odeszła do Pana Czesława Ciołczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj