XX Niedziela Zwykła

18.08.2019 r.

Po południu nieszpory o godz.16.30 i Msza św. wieczorna o 17. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich powracających z wakacyjnych urlopów. Jutro zapraszamy na godz.19.30 na półgodzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W środę św. Piusa X, papieża. Wieczorem o 16.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  Czwartek NMP Królowej. W sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W tym tygodniu o 21 módlmy się za prześladowanych chrześcijan
w świecie.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa
ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP. Główna Msza św. o godz.11.30. Odprawi ją
Ks. Krzysztof Musiałek, nasz rodak przeżywający 30-lecie kapłaństwa.
Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i odśpiewanie dziękczynnego Te Deum.
Do udziału zapraszamy wszystkich parafian. Niech każdy pomyśli jak może, najlepiej wpisać się w godne przeżycie tego dnia. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne, żywy różaniec HSSPJ, Domowy Kościół, strażaków, Koło Gospodyń i wszystkie grupy duszpasterskie istniejące w parafii. Żywotność parafii mierzy
się żywotnością zaangażowania w sprawy religijne.

Spowiedź św. przed odpustem będzie w sobotę od godz. 16 – 17. Każdy,
kto w stanie łaski uświęcającej w dniu odpustu przyjmie Komunie św. i pomodli się w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny. Na sobotę na godz. 8 rano zapraszamy chętnych do uprzątnięcia terenu koło kościoła.

Dzisiaj jest zbierana składka inwestycyjna z głównym przeznaczeniem
na budowę naszej kaplicy cmentarnej. Tomasz i Kinga Brzóska z firmy Pogrzebowej „Bratek” z Myślachowic złożyli ofiarę 3 tysięcy złotych na ten cel. Składamy im jak i wszystkim innym ofiarodawcom chrześcijańskie: Bóg Zapłać!

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dla tego już dziś serdecznie zachęcamy chłopców od klasy III szkoły podstawowej jak i starszych
do włączenia się
do grona ministrantów. Służba Boża to wielki zaszczyt i wyróżnienie,
a coraz mniej jest tych, który chcą Panu Bogu służyć. Zapraszamy także dziewczynki do scholki parafialnej oraz młodzież od klasy VI do grupy młodzieżowej. Chętnych prosimy o kontakt z ks. wikariuszem Tomaszem.

Przypominamy. Organizujemy dekanalna pielgrzymkę do Ziemi Świętej
w dniach 5-12 listopada br.  Koszt 3 590 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy możliwe w naszej parafii lub biurze Travel w Chrzanowie tylko do końca sierpnia bm.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Piotr Kurek. Dobry Jezu a nasz Panie….

W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar