Niedziela Męki Pańskiej

14 IV 2019

Przeżywamy dzisiaj pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na święto Paschy. Na Mszy św. o 11.30 odbędzie się poświęcenie palm i procesja wewnątrz kościoła. O godz. 16 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jutro nie będzie już adoracji wieczornej.

Rozwiezienie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących wg. listy z ostatnich świąt będzie w środę od godz.15.

W czwartek rozpoczynamy Trzy Święte Dni. Bardzo prosimy, aby te dni traktować w sposób szczególny. Nie podejmujmy, niekoniecznych prac. Powinniśmy brać udział w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Zachęcamy do przyjmowania w tym czasie komunii św. Przez Komunię św. stanowimy jedno z Chrystusem  w Jego Męce, w Jego śmierci i w Jego Zmartwychwstaniu. Program nabożeństw Wielkiego Tygodnia znajdziemy w dzisiejszej świątecznej i poszerzonej „Iskierce”. Jest ona przygotowana na 2 tygodnie. Zelatorki Róż Różańcowych spisują listy chętnych do modlitwy adoracyjnej przez poszczególne dni Triduum Sacrum. Będą one wystawione w przedsionku kościoła. Można się będzie do nich dopisywać na wybrany czas. Zachęcamy wszystkich parafian, aby znaleźli właściwy czas dla swojej osobistej adoracji

Bardzo prosimy 12 mężczyzn do ceremonii umycia nóg w Wielki Czwartek, tak jak to było w ubiegłym roku. Gromadzą się w zakrystii przed rozpoczęciem liturgii. Liturgia W. Czwartku i W. Piątku będzie się rozpoczynać o godz.18, a Wielką Sobotę o godz.20, po czym nastąpi procesja rezurekcyjna. Do udziału w  liturgii Triduum Sacrum i adoracji zapraszamy wszystkich wiernych, strażaków, harcerzy, panie z Koła Gospodyń i wszystkich grupy przy parafii.  Na liturgię Paschalną Wielkiej Soboty przynosimy do kościoła świece. Zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną. Wrażliwość chrześcijańskiego sumienia nakazuje, aby czynnie włączyć się w te wielkie wydarzenia zbawcze. Obojętność jest znakiem zaniku wiary i osłabienia więzów jedności ze wspólnotą Kościoła, która jest Mistycznym Ciałem Chrystusa.

W Wielki Piątek droga krzyżowa o 10 prowadzona przez uczniów SP w Gaju  i  o godz. 22 prowadzona przez Domowy Kościół. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy chętnych do modlitwy brewiarzowej na godz.8 rano. Modlitwę jutrzni i godziny czytań poprowadzi Domowy Kościół.

W dniach 18 i 19  kwietnia br. w godzinach 21.00 – 02.00 w klasztorze w Trzebini będzie trwać „Noc Konfesjonałów”. Jest to wyjście naprzeciw, aby wszyscy chętni mogli skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny  w  Wielką Sobotę głównie w kościele o godzinach: 9 -10-11-12-14. Na Górach Luszowskich o g. 13,  a na Starej Górze o g. 13.30.

W czwartek 25 IV zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godzinie 18:00.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 05 do 12 listopada br. Cena 3590 zł. + 120 $. Spotkanie osób zainteresowanych wyjazdem w sobotę 27 kwietnia o godz.10 w podziemiach naszego kościoła.

W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar