Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4.06. 2023

Przeżywany dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze Święte będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Górniczą, Jana Pawła II i Grunwaldzką. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji, która jest naszym publicznym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poszczególne rejony naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy. Niech nie zabraknie na procesji dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych ani grup parafialnych. Procesje w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać w ramach nabożeństw czerwcowych o godz. 1630. W Boże Ciało wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek w sali na plebanii o godz. 1745.

W sobotę Msza Święta i spotkanie Grupy Wiara i Światło Paciorki o godz. 1500.

Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek o godz. 1800 w sali na plebanii. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. przejmujący artykuł o pracy misjonarza brata Jacka Rakowskiego, ratującego dzieci na ulicach Zambii. W Niedzieli ważny artykuł wyjaśniający prawdę o rzeczywistej obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Dostępny jest również kwartalnik Niedziela. Magazyn poświęcony tematyce historycznej Polski i Kościoła. 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Szydło. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W środę święto Nawiedzenia NMP. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.  W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy przez cały miesiąc czerwiec codziennie o godz. 1630.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę od godz. 800. W sobotę wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy w czasie wielkanocnym nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i Komunii Świętej, by podjęli wysiłek szczerego nawrócenia i otwarli swe serca dla Chrystusa obecnego w Eucharystii przez gorliwsze życie sakramentalne. Możliwość spowiedzi w naszej parafii pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.

Uroczystość Bożego Ciała będziemy w tym roku obchodzić w przyszły czwartek, 8 czerwca. Bardzo prosimy rejony naszej parafii o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, a wszystkich parafian o liczne uczestnictwo w procesji.

Bardzo prosimy, by rodziny zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zgłaszały się do ks. Marcina celem ustalenia daty odprawienia Mszy Świętych zamówionych przy okazji pogrzebu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że po upływie jednego miesiąca od daty pogrzebu, intencje pogrzebowe, których data odprawienia nie została ustalona przez rodzinę zmarłego w kancelarii parafialnej, zostaną odprawione w ramach Mszy zbiorowych lub przekazane na misje.

Serdecznie zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 17. czerwca br. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zenona Niewczasa i Janinę Sikorę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsza Komunia Święta podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 1630. Nowennę do Ducha Świętego odprawiamy w ramach nabożeństw majowych.

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Jest to także 50. rocznica święceń kapłańskich JE Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dziękując dobremu Bogu za dar kapłaństwa naszego ordynariusza prośmy Chrystusa Najwyższego Kapłana o potrzebne łaski dla Ks. Arcybiskupa.

W czwartek próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego.

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Spowiedź przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej od godz. 1600 do 1700. Jest to także Dzień Matki pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach, by Pan Jezus błogosławił żyjącym, a te, które odeszły z tego świata przyjął do swego królestwa.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Bardzo prosimy, by rodziny zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zgłaszały się do ks. Marcina celem ustalenia daty odprawienia Mszy Świętych zamówionych przy okazji pogrzebu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że po upływie jednego miesiąca od daty pogrzebu, intencje pogrzebowe, których data odprawienia nie została ustalona przez rodzinę zmarłego w kancelarii parafialnej zostaną odprawione w ramach Mszy zbiorowych lub przekazane na misje.

Serdecznie zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 17. czerwca br. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. artykuł o Wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Pana Jezusa pośród swoich uczniów. W Niedzieli przeczytamy o tym, jak pomóc dziecku w dobrym przeżyciu spowiedzi świętej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Płatek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, dawne dni krzyżowe. Chciejmy włączyć się w tą wielowiekową modlitwę Kościoła prosząc miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz o ducha miłosierdzia dla każdego z nas, byśmy chcieli i umieli przyjść z pomocą głodnym i potrzebującym.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa majowego. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać w ramach nabożeństw majowych.

W sobotę, spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców, od godz. 900 do godz. 1100. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsza Komunią Święta podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Próby przed Pierwszą Komunią odbędą się we wtorek i środę o godz. 1800 w kościele. Sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią będzie w środę po próbie. Bardzo prosimy rodziców o liczne zaangażowanie się w przygotowanie kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 780 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o roli Polski w planach Bożych oraz o tym, jak medytować po chrześcijańsku. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Karola Jasińskiego, Stanisławę Sołoma, Marię Wilma oraz Halinę Paluch. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


V Niedziela Wielkanocna – 7.05.2023

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to także patron naszego ks. prałata Stanisława Krzysika. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, pokoju serca, długich lat życia w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Msza Święta w intencji ks. prałata zamówiona przez róże różańcowe zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1800 w kościele. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1900 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II w ramach nabożeństwa majowego. Również w piątek przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 1700 modlitwa na miejscu śmierci, a następnie Msza Święta o godz. 1800 w Sanktuarium w Płokach, której będzie przewodniczył JE Ks. Bp Robert Chrząszcz. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. W czasie nabożeństwa majowego odmówimy Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane w naszej parafii codziennie o godz.1630.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 21 maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać m.in. artykuł odpowiadający na pytanie o potrzebę objawień maryjnych. Gość Niedzielny podejmuje temat dobrego przygotowania rodziny do godnego przeżycia Pierwszej Komunii Świętej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilię Smolarek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania. Dziękując Panu Jezusowi – Dobremu Pasterzowi za ustanowienie sakramentu kapłaństwa módlmy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy w ramach nabożeństwa majowego o godz. 1630.

W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Do chorych w Sierszy oraz na os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 930.

W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830. Msza Święta i spotkanie grupy Wiara i Światło Paciorki o godz.1500.

W związku z długim weekendem kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek, wtorek i środę oraz w pierwszy piątek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji oraz o Małej drodze św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu. W Niedzieli znajdziemy interesujący wywiad z wybitnym biblistą, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz artykuł podpowiadający co zrobić, by Pierwsza Komunia Święta stała się prawdziwym początkiem drogi dziecka z Panem Jezusem.


III Niedziela Wielkanocna  – 23.04.2023

Rozpoczynamy dzisiaj XV Tydzień Biblijny. W koszyczkach, przy wejściu do kościoła, są przygotowane karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Jana. Zachęcamy, by wylosować jedną z nich, a po powrocie do domu odczytać zaznaczony tekst i uczynić go przedmiotem modlitwy i rachunku sumienia. Niech ten tekst stanie się również pomocą na drodze osobistego rozwoju duchowego przez cały rok.

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek.

We wtorek święto św. Marka, ewangelisty. Jest to patron naszego ordynariusza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. We wtorek obchodzi swoje imieniny także nasz P. Kościelny Marek Żądło. Dziękując Panu Bogu za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej składamy mu najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, pokoju serca, radości, dobrego zdrowia oraz opieki świętego patrona. Również we wtorek próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1800 w kościele.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika po wieczornej Mszy Świętej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o niebezpiecznym zjawisku agresji wśród młodzieży. W Gościu Niedzielnym znajdziemy interesujące świadectwa obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w życiu znanych ludzi. Dostępne są również majowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lidię Zarembę. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego  – 16.04.2023

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz koronką i litanią do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Próby dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 1800 w kościele. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie we wtorek o godz. 1900, a nabożeństwo wręczenia krzyży w środę o godz. 1900.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645  

W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 1800 J.E. Ks. Bp Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z powodu bierzmowania nie będzie Mszy Świętej o godz. 1700 ani adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie odbędzie się również Krąg Biblijny.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach w sobotę, 22 kwietnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 700. Koszt pielgrzymki to 60 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak miłosierdzie może odmienić małżeństwo. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez Siostrę Faustynę w Dzienniczku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Karcz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9.04.2023

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Tę radosną prawdę wyznajemy dzisiaj z całym Kościołem i tę prawdę pragniemy głosić całemu światu. Niech doświadczenie spotkania ze zmartwychwstałym Panem Jezusem obecnym w Eucharystii napełni nasze serca pokojem i nadzieją. Niech ożywi miłość i umocni każdego z nas do odwagi życia wiarą. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękujemy ks. wikariuszowi Marcinowi Meresowi oraz ofiarnym wolontariuszom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Organiście, chórowi oraz scholi Ichtys za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Bóg zapłać Panu Kościelnemu oraz służbie liturgicznej naszej parafii za piękną asystę podczas celebrowania świętych tajemnic naszej wiary. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Piotra Miodka za podesty pod kwiaty do Bożego Grobu oraz ofiarodawcom kwiatów do Bożego Grobu. Szczególne podziękowania należą się także hojnym ofiarodawcom nowego baldachimu. Niech Pan Jezus wynagrodzi dobroć ich serca wszelkim błogosławieństwem i radością.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania również w środę o godz. 1800 w kościele. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę rano.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14,170 zł.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ewę Żabińską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Palmowa – 2.04.2023

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym. Dokładny program celebracji liturgicznych oraz adoracji znajduje się w Iskierce, na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zebrana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to także 18. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Czuwanie  pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie od godz. 2000 do 2200. Na znak duchowej łączności w modlitwie, pamięci i wdzięczności dla papieża Polaka zapalmy o godz. 2137 świece w oknach naszych domów i mieszkań. Nasz kościół będzie dzisiaj otwarty do godz. 2200.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1645. Również w środę zostaną rozwiezione paczki dla ubogich.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz podczas Nocy konfesjonałów w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini w Wielki Wtorek i Środę od godz. 1900 do 2100 oraz Wielki Piątek od godz. 2100 do 2400.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny i pozostawienie wiadomości.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia. W Niedzieli znajdziemy wartościowy artykuł o tym, jak skutecznie przekazać wiarę dzieciom. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogdana Dolnego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.


V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Franciszek Janyga, salezjanin. Módlmy się za ks. Franciszka o dar głoszenia słowa Bożego z mocą i miłością, a za nas o liczne uczestnictwo w rekolekcjach oraz o łaskę serc otwartych na działanie Ducha Świętego. Plan rekolekcji znajduje się w Iskierce, na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Podczas rekolekcji poranna Msza Święta będzie odprawiana o 900, a wieczorna o 1800. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 800 do 900, 1630 – 1800 oraz 1900 – 1930.

Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci będzie w przyszłą środę od godz.1600 do 1700, a Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci również w przyszłą środę o godz.1700.

Kandydaci do bierzmowania są zobowiązani w tym tygodniu do uczestniczenia we Mszy rekolekcyjnej o godz. 1800 zamiast uczestnictwa w spotkaniach w salce.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w ten piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800. W kwietniu nie będzie odwiedzin chorych.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczyste wejście z palmami z placu przed kościołem odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1000, a procesja z palmami będzie przed Mszą Świętą o godz. 1130. Prosimy o zebranie się przed głównym wejściem do kościoła. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1130. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Płok do Czernej wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 2000.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania grupie ofiarnych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu pomogli uporządkować teren wokół kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Gość Extra, w cenie 14 zł, poświęcony jest relikwiom Męki Pańskiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł o tym, jak się dobrze wyspowiadać. Dostępne są również kwietniowe numery Stasia oraz Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Natalię Jaworską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Próba młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 1800 w kościele. Próba spowiedzi dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 5 odbędzie się w środę, 22 marca o godz. 1800 w kościele, a próba spowiedzi dla dzieci ze SP 6 w piątek, 24 marca o godz. 1800 w kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Franciszek Janyga, salezjanin. Program rekolekcji znajduje się w Iskierce, na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Podczas rekolekcji ranna Msza Święta będzie odprawiona o godz. 900, a wieczorna o godz. 1800.

Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci będzie w przyszłą środę od godz. 1600 do 1700, a Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci również w przyszłą środę o godz. 1700. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, by pomogli dzieciom w przybyciu na spowiedź i Mszę Świętą.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Płok do Czernej wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 2000.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Najważniejszym tematem najnowszego numeru Gościa Niedzielnego jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W Niedzieli oprócz artykułów poświęconych obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II warto przeczytać o niebezpieczeństwie tzw. edukacji włączającej oraz o nowych męskich wspólnotach w Kościele.


III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek dziesiąta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej z racji trzeciego piątku miesiąca. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w lutym wyniosła 10 157 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Przypominamy, że REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach 26 – 29 marca, poprowadzi je ks. Franciszek Janyga, salezjanin.

Jak co roku, w sklepach naszej parafii do koszów z napisem Caritas możemy przekazać dary dla najbardziej potrzebujących, które zostaną im przekazane w formie paczek przed Świętami Wielkanocnymi. Dary te można również składać w przedsionku naszego kościoła. Prosimy, by nie przynosić ubrań. Dostępne są także baranki wielkanocne rozprowadzane przez panie z Caritasu. Ofiara za nie to minimum 8 zł.

Stowarzyszenie Misericordi, od przyszłej niedzieli przez 3 tygodnie, będzie rozprowadzać kartki świąteczne w przedsionku naszego kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich działalność. Stowarzyszenie będzie również sprzedawać wielkanocne palmy, przez dwie kolejne niedziele, tj. 26.03 i 2.04, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wyjazd młodzieży z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o znaczeniu pontyfikatu papieża Franciszka dla Kościoła powszechnego. W Niedzieli oprócz omówienia pontyfikatu papieża Franciszka znajdziemy także bezpłatny dodatek w postaci rachunku sumienia.


II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie będzie można uczcić relikwie Krzyża Świętego. Składka zebrana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie oraz adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również po wieczornej Mszy Świętej. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

Parafialna grupa Caritas rozprowadza wielkanocne baranki. Minimalna ofiara za nie to 8 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. drugi odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o pouczaniu nieumiejętnych oraz artykuł poświęcony Bożej sprawiedliwości i miłosierdziu. W Niedzieli przeczytamy o tyJm ile prawdy, a ile manipulacji jest w teoriach mówiących o zmianie klimatu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Anastazję Niemczyk, Annę Głownię oraz Janinę Jaskólską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.


I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do gorliwszego korzystania ze spowiedzi świętej, uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach 26 – 29 marca, a poprowadzi je ks. Franciszek Janyga, salezjanin.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100 oraz Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani. W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i o godz. 1900.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 1800 w kościele. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 1800 w kościele. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o godz. 1800 w salce pod plebanią.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz jak zachować nierozerwalność w sytuacji przemocy w małżeństwie. W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Wróblewską, Martę Rosół oraz Bogusławę Rojek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023


Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w ten sposób dobrze przygotować się do przeżycia Wielkiego Postu. W szczególny sposób na dzisiejsze nabożeństwo czterdziestogodzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 1300, Pani Danuty Marciniak na godz. 1400, Pani Alfredy Gruszki na godz. 1500 oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 1600.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać. Również dzisiaj po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W środę Popielec i początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo i posypanie głów popiołem podczas Mszy Świętych o godz. 630, 1700 i 1900. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 17:45 w sali na plebanii oraz wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do o godz. 2100.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 i o godz. 1900.

Gorzkie Żale odśpiewamy w każdą wiekopostną niedzielę o godz. 1600. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Pana Jezusa. W Niedzieli znajdziemy ważne artykuły odpowiadające na pytanie czy wystarczy być dobrym człowiekiem, by się zbawić oraz jak pomóc osobom zmagającym się z myślami samobójczymi. Są także dostępne nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Dąbrowską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.VI Niedziela Zwykła
– 12.01.2023

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a chwile na adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 1300, Pani Aleksandry Żądło na godz. 1400, Pana Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 1300, Pani Danuty Marciniak na godz. 1400, Pani Alfredy Gruszki na godz. 1500 oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 1600.

We wtorek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 010zł. Za każdy dar serca oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Ks. Stanisław Murawski, którego gościliśmy w naszej parafii w ubiegłą niedzielę składa gorące podziękowania i zapewnia o swojej modlitwie wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli budowę kościoła w jego parafii na Ukrainie. Zebrano na ten cel 6 275zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sanktuarium w Lourdes i jego znaczeniu dla chorych i cierpiących. W Niedzieli znajdziemy interesujący wywiad na temat sensu ludzkiego cierpienia oraz przeczytamy o potrzebie obrony klauzuli sumienia dla lekarzy.

W ubiegłym tygodniJu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Cekałę, Antoniego Gończaka oraz Mieczysława Sporysa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Zwykła
– 5.01.2023

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Murawskiego, który pracuje koło Odessy na Ukrainie i buduje tam kościół. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na budowę kościoła oraz wsparcie parafii ks. Stanisława.

Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a chwile na adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1300, Pani Celiny Kłeczek na godz. 1400, Pani Danuty Marciniak na godz. 1500 oraz Pana Marka Lizończyka na godz.. 1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy w szczególny sposób parafian z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 1300, Pani Aleksandry Żądło na godz. 1400, Pana Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz.1600.

W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę – duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Dziękując za życzliwe przyjęcie, informujemy, że Msza Święta w intencji rodzin, które przyjęły kolędę zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1000 .

W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to także ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Msza Święta w intencji chorych naszej parafii będzie o godz. 1000. Podczas tej Mszy Świętej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów i znajomych, by pomogli starszym i chorym w przybyciu do kościoła na przeznaczoną dla nich Mszę Świętą. Również w sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki zrzeszającej osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

Z racji ferii zimowych kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 800 do godz. 900, w środę od godz.1800 do godz. 1900 oraz w piątek od godz. 1830 do godz. 1930.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o różnych formach życia konsekrowanego. Z Niedzieli dowiemy się czy zwykły katolik może być mistykiem oraz jak przebiega proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwina Dudka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Zwykła
– 29.01.2023

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, czyli MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 630 i 1700. Jest to także XXVII DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Składka zebrana w czasie Mszy Świętych będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Chciejmy w tym dniu dziękować Panu Bogu za siostry i braci zakonnych, którzy nieustannie umacniają Kościół swoją modlitwą, ofiarą i pracą. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 1730 do godz. 2100. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Jest to także wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo gardła i poświęcenie jabłek po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800 rano, a do chorych na os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 1000.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Z powodu kolędy i ferii zimowych oraz pierwszego piątku kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 800 do godz. 830. W sprawach nagłych bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i pozostawienie wiadomości.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata. W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w przyszłą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 13-tą, Pani Celiny Kłeczek na godz. 14-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 15-tą oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 16-tą.

Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Murawskiego, który pracuje koło Odessy na Ukrainie i buduje tam kościół. Ks. Stanisław wygłosi kazanie oraz opowie nam o swojej pracy duszpasterskiej. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na budowę kościoła oraz wsparcie parafii ks. Stanisława.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ważny dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W Niedzieli, oprócz bezpłatnego dodatku demaskującego kłamstwa formułowane pod adresem św. Jana Pawła II, warto przeczytać artykuł poświęcony Matce Bożej Gromnicznej oraz recenzję serialu The Chosen (Wybrani). Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

Dyrektor SP nr 6 w Trzebini ogłasza nabór dzieci do pierwszej klasy z rocznika 2016. Wszelkie informacje oraz karty zapisu i wnioski o przyjęcie do szkoły są dostępne w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Stefańskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Zwykła
– 22.01.2023

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Dziękując Panu Bogu za dar Jego słowa obecny wśród nas w Piśmie Świętym módlmy się o potrzebne dary Ducha Świętego, byśmy słuchając i rozważając słowo Boże chcieli nim żyć na co dzień.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645 .

W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100 .

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także szósta rocznica ingresu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry na Wawelu. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ordynariuszu wypraszając dla niego potrzebne łaski.

W przyszłą niedzielę o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłego niedawno śp. Jana Zająca, byłego dyrektora KWK Siersza, znaczącego wspomożyciela budowy naszego kościoła.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Trzebini prowadzi nabór do pierwszej klasy w terminie do 28 lutego 2023r. według zgłoszeń rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej publicznej szkoły podstawowej. Karty zapisu dostępne są w okolicznych przedszkolach, sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Dzień otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców odbędzie się 14 lutego 2023r. w godzinach od 1630 do 1800.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o kandydatce na ołtarze Helenie Kmieć – pochodzącej z Libiąża misjonarce zamordowanej w Boliwii. W Niedzieli warto przeczytać o tym, czym są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu oraz jak przekazywać w wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Siemka oraz Natalię Paluch. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Zwykła – 15.01.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Opłatkowe spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 stycznia o godz. 1500 w sali pod kościołem.

Koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru Vocalis odbędzie się w sobotę, 28 stycznia po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Módlmy się o powrót braci odłączonych – protestantów i prawosławnych – do jedności z Kościołem Rzymsko – Katolickim.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia. W Niedzieli warto przeczytać artykuł poświęcony modlitwie – jej warunkom i skuteczności.ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
– 8.01.2023

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Dziękując Dobremu Bogu za dar chrztu świętego, który uczynił nas dziećmi Bożymi módlmy się, byśmy wzrastali w wierności zobowiązaniom płynącym z przyjęcia tego sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę o godz. 1500 spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki w sali na plebanii.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 805 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Stowarzyszenie Misericordi zaprasza na KONKURS KOLĘD, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 stycznia. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli znajdziemy bezpłatny dodatek poświęcony zmarłemu niedawno papieżowi Benedyktowi XVI oraz przeczytamy m.in. o tym, jaki jest sens sakramentalnego małżeństwa oraz co możemy zrobić wobec decyzji rodziców, którzy odmawiają chrztu swoim dzieciom. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o znaczeniu posługi papieża Benedykta XVI dla Kościoła oraz o miejscu Polski w Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Renatę Kisiel, Zofię Rzepka, Jadwigę Pietras oraz Helenę Jesiołkiewicz. Polecajmy je Bożemu MiłosierdziuUROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK
– 1.01.2023

Rozpoczynając Nowy Rok 2023, w UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI, wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, by nadchodzące dni były pełne pokoju i radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Dobry Bóg rozpromieni nad Wami swoje oblicze, a Matka Najświętsza wspiera swoim potężnym wstawiennictwem. Szczęśliwego Nowego Roku!

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy Świętej.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, potem zmiana tajemnic różańcowych, Msza Święta o godz. 830, a po niej spotkanie opłatkowe w sali pod kościołem, na które serdecznie zapraszamy wszystkie róże żywego różańca.

W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

Wczoraj posługę kościelnego w naszej wspólnocie parafialnej zakończył p. Marek Lizończyk. Składamy mu gorące podziękowania za 9 lat pracy, które obejmowały troskę o nasz kościół, a także pomoc w przygotowaniu liturgii Mszy Świętej oraz sakramentów świętych. Nowym kościelnym będzie p. Marek Żądło, któremu życzymy wszelkiego błogosławieństwa, daru wytrwałości oraz opieki Matki Bożej w jego posłudze Panu Bogu i Kościołowi.

Wodę święconą na kolędę można brać z ceramicznego pojemnika, który jest umieszczony przy chrzcielnicy.

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani pojadą w lutym.

Stowarzyszenie Misericordi zaprasza na konkurs kolęd, który odbędzie się w sobotę 14 stycznia. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W noworocznym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o Bożym macierzyństwie Maryi oraz heroizmie rodziny Ulmów, których beatyfikacja dokona się w tym roku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Baja, Cecylię Wojciechowską, Zenona Kosmalę oraz Józefę Rejdych. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800900

W środy i piątki w godz. 18001900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj