Ogłoszenia duszpasterskieXV Niedziela Zwykła
– 14.07.2024

W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W najbliższy wtorek, 16 lipca w godz. od 700 do 1100, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać w wyznaczonym do tego miejscu na parkingu przykościelnym w okolicach trzepaka. Dochód z akcji pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Więcej informacji na ulotkach oraz na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuł: Czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa. Natomiast w Niedzieli – artykuł dotyczący najciekawszych muzeów związanych z szeroką pojętą sztuką i kulturą ludową.

Pragniemy poinformować, że 13 lipca 2024r., (61 lat, 36 lat kapłaństwa), odszedł do Domu Ojca nasz rodak ks. kan. Marek Hajdyła – proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Pogrzeb śp. Ks. Marka Hajdyły odbędzie się w Krakowie w najbliższy piątek w Parafii św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy o godz. 1300, zaś w sobotę w Parafii św. Floriana o godz. 1200 i tam też spocznie pośród Kanoników kapituły św. Floriana. Zachęcamy do udziału w uroczystościach pogrzebowych, polecając Jego duszę Dobremu Bogu w modlitwach. Pani Czesławie Hajdyła, Mamie śp. Ks. Marka oraz Rodzinie pogrążonej w żałobie, składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilię Baran oraz Mariana Spyta.  Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

13 lipca 2024r., (61 lat, 36 lat kapłaństwa), odszedł do Domu Ojca nasz rodak ks. kan. Marek Hajdyła – proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.XIV Niedziela Zwykła
– 7.07.2024

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645. W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych ok. godz. 1740 w salce na plebanii. W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W przyszły wtorek, 16 lipca w godz. od 700 do godz. 1100 , odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać w wyznaczonym do tego miejscu na parkingu przykościelnym w okolicach trzepaka. Dochód z akcji pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Więcej informacji na ulotkach oraz tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuł: Kulisy sporu o wystawę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zaś w Niedzieli artykuł: W czym kryje się piękno Polski?

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogusława Jakubczyka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.XIII Niedziela Zwykła
– 30.06.2024

W dzisiejszą niedzielę o godz. 1630 zakończymy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc lipiec, który w tradycji Kościoła, jest poświęcony NAJDROŻSZEJ KRWI CHRYSTUSA PANA. Przeżywając moc Najdroższej Krwi naszego Zbawiciela wypraszajmy łaskę nawrócenia dla nas i całego świata oraz obronę od wszelkiego zła.

W środę święto św. Tomasza, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630. W czwartek święto rocznicy poświęcenia Katedry na Wawelu – Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej. W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 830.

Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj-Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 930.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuł o szukaniu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. W NiedzieliLato bez pułapek – o zagrożeniach czekających na młodych ludzi w czasie wakacji. Zamach na katechezę, czyli o nowych pomysłach minister edukacji dotyczących religii.XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W sobotę UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH PIOTRA i PAWŁA. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz Piotr, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Jest to także rocznica święceń biskupich oraz odebrania paliusza przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz.1630.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuł o najnowszym  dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP: O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze. W NiedzieliMiłość, odpowiedzialność, stałość, troska. Bycie tatą to wyzwanie i najpiękniejsza rola życia. Analiza i różne modele ojcostwa. Ponadto co Biblia mówi o seksualności człowieka i jaka jej sfera jest potępiana w Biblii. 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Kurek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlitwy do Bożego Miłosierdzia w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek o godz. 800. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci, nauczycieli i wychowawców, by dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski z radością i pogodą ducha rozpoczęli wakacje.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 15 163 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są również Staś i Mały Gość dla dzieci oraz magazyn Misyjne Drogi przybliżający tematykę misyjną.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Straś i Piotra Izdebskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.X Niedziela Zwykła
– 9.06.2024

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnej celebracji naszego parafialnego odpustu: ofiarnym parafianom, którzy zadbali o udekorowanie kościoła oraz porządek w kościele i wokół niego, panu organiście oraz scholii za oprawę muzyczną, panu kościelnemu oraz służbie liturgicznej za troskę o przygotowanie uroczystej liturgii odpustowej, grupom parafialnym oraz pocztom sztandarowym, kołu gospodyń oraz strażakom. Niech Niepokalane Serce Maryi będzie dla każdego ucieczką i obroną.

We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1830. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Modlitwy do św. Jana Pawła II w ramach nabożeństwa czerwcowego. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę zakończenie Kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, kapłana i męczennika w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro odbędzie się o godz. godz. 1100. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w tym bardzo ważnym wydarzeniu.

W zakrystii jest do nabycia bardzo ładnie wydana książka poświęcona Czcigodnemu Słudze Bożemu ks. Michałowi Rapaczowi w cenie 25 zł. Niech jej lektura będzie dla nas pomocą w przygotowaniu do zbliżającej się beatyfikacji ks. Rapacza.

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, odbędzie się w Krakowie 10. Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godz. 1130 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica. Serdecznie zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny do wzięcia udziału w tym marszu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Kanię oraz Elżbietę Kubaj. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.IX Niedziela Zwykła – 2.06.2024

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnej celebracji procesji Bożego Ciała: rodzinom z rejonów naszej parafii za przygotowanie czterech ołtarzy, policji i osobom zabezpieczającym ruch na trasie procesji, służbie liturgicznej i panu kościelnemu za troskę o liturgię, panu organiście oraz scholi za przygotowanie pieśni, strażakom, kołu gospodyń, grupom parafialnym, pocztom sztandarowym, rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w procesji. Bóg zapłać za udekorowanie kościoła oraz zadbanie o porządek w kościele i wokół niego. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.

Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony w tradycji Kościoła czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 1630. Zachęcamy również do licznego udziału w Procesjach Eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała, które odbywają się w ramach nabożeństw czerwcowych.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca i trwającego Kongresu Eucharystycznego wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1230 do 1630. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1830.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej oraz przed odpustem od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Odwiedziny chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj-Zacisze w piątek od godz. 800.

W sobotę uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP – patronalne święto naszej parafii. Msze Święte będą o godz. 800, 1100 i 1700. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza grupy parafialne, dzieci pierwszokomunijne oraz sypiące kwiaty na sumę odpustową o godz. 1100, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Wąs. Po Mszy Świętej odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Po sumie i procesji poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Siersza. Niech liczny udział w odpuście parafialnym będzie wyrazem naszej wiary oraz wdzięczności Niepokalanemu Sercu NMP za jej opiekę nad naszą parafią.

W zakrystii jest do nabycia bardzo ładnie wydana książka poświęcona Czcigodnemu Słudze Bożemu ks. Michałowi Rapaczowi w cenie 25 zł. Niech jej lektura będzie dla nas pomocą w przygotowaniu do zbliżającej się beatyfikacji ks. Rapacza.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Gonciarza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.
Uroczystość Najświętszej Trójcy
26.05.2024

Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy w naszej archidiecezji okres Komunii Świętej wielkanocnej. Z racji odbywającego się w naszej archidiecezji Kongresu Eucharystycznego wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1230 do godz. 1630. Również dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Polecajmy nasze Mamy opiece Matki Najświętszej, a dla tych, które już odeszły do wieczności wypraszajmy dary Bożego miłosierdzia.

W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze Święte będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Górniczą, Jana Pawła II i Grunwaldzką. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji, która jest naszym publicznym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poszczególne rejony naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy. Niech nie zabraknie na procesji dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych ani grup parafialnych. Procesje w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych o godz. 1630. W Boże Ciało wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 2100.

W piątek święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych o godz. 1630. W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 830.

Początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.1630.

Do chorych na Os. Gaj pojedziemy w tą sobotę, 1. czerwca od godz. 800, a do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj-Zacisze w przyszły piątek, 7. czerwca, od godz. 800.

Nasz parafialny odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP odbędzie się w przyszłą sobotę, 8. czerwca. Msze Święte będą o godz. 800, Suma odpustowa z procesją o godz.1100 oraz wieczorna Msza Święta o godz.1700.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grażynę Panek oraz Eugeniusza Kijaka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy okres wielkanocny. Z racji odbywającego się w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1300 do godz.1630. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitewnego trwania przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Także dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz.1130.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1745 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1830. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Przyszła niedziela to UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy w naszej archidiecezji okres Komunii Świętej wielkanocnej. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy w okresie od Środy Popielcowej do dzisiaj nie przystąpili jeszcze do Komunii Świętej, by przez spowiedź i Eucharystię otworzyli swoje serca dla Pana Jezusa.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA będziemy w tym roku obchodzić w przyszły czwartek, 30 maja. Bardzo prosimy rejony naszej parafii o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, a wszystkich parafian o liczne uczestnictwo w procesji.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych będzie obchodzona w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Dzieci z klas czwartych zapraszamy na próbę w środę na godz. 1800 oraz do spowiedzi w piątek na godz. 1600.

Ks. Marcin organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego serca – jednego Ducha. Wyjazd spod kościoła 30 maja o godz. 1400. Zapisy w zakrystii, a koszt wyjazdu to 50 zł.


VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12.05.2024r.

Dzisiaj przypada 78. Rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Z tej racji Sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza na duchowe przygotowanie do beatyfikacji ks. Rapacza. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700 modlitwą w miejscu jego śmierci, następnie różaniec oraz Msza Święta o godz. 1800.

W poniedziałek wspomnienie NMP Fatimskiej. We wtorek święto św. Macieja, apostoła. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od 1900 do godz. 2100, z uwagi na przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. W piątek, trzeci piątek miesiąca, modlitwy do Miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa majowego.

Przyszła niedziela to UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy okres wielkanocny. W tym dniu, podczas Mszy Świętej o godz. 1130, odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna, zebrana w ubiegłym miesiącu, wyniosła 18 121 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania p. Ryszardowi Jurkiewiczowi za ufundowanie puszki do przechowywania i udzielania Komunii Świętej. Niech Pan Jezus wynagrodzi dobroć i hojność serca obfitymi łaskami.

Sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią w środę o godz. 1730. Zapraszamy wszystkich rodziców.

Ks. Marcin organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego serca – jednego Ducha. Wyjazd spod kościoła 30 maja o godz. 1400. Zapisy w zakrystii, a koszt wyjazdu to 50 zł.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halinę Gruszka. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.VI Niedziela Wielkanocna
– 5.05.2024

W dzisiejszą niedzielę, z racji odbywającego się w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1230 do 1630.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W środę UROCZYSTOŚĆ św. STANISŁAWA, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Św. Stanisław jest także patronem ks. prałata Stanisława Krzysika. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, radości serca, dobrego zdrowia i wielu lat życia.

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w środę w ramach nabożeństwa majowego. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1830. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II w ramach nabożeństwa majowego. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie czynna w piątek wyjątkowo od godz. 1830 do 1930.

W sobotę Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki o godz. 1500.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

W sobotę, 11 maja, diecezja Teramo – Atri we Włoszech, kolejny raz organizuje MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE RÓŻAŃCOWE MŁODZIEŻY, w którym w tym roku będą uczestniczyć, poprzez łącza internetowe, osoby zgromadzone w sanktuariach w Mongolii, Tanzanii, Senegalu, Brazylii, a także w naszym trzebińskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczęcie o godz. 1600. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a zwłaszcza młodzież.

Sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza w przyszłą niedzielę, 12 maja, na duchowe przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700 modlitwą w miejscu jego śmierci, następnie różaniec oraz Msza Święta o godz. 1800.

Ks. Marcin organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego serca – jednego Ducha. Wyjazd spod kościoła 30 maja o godz. 1400. Zapisy w zakrystii, a koszt wyjazdu to 50 zł.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Barana. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Wielkanocna
– 28.04.2024

W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, podczas wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele.

We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc maj o godz. 1630.

W środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego.

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Możliwość spowiedzi świętej, z racji pierwszego piątku, podczas każdej Mszy Świętej. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek.

W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 830.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz os. Gaj pojedziemy w sobotę od godz. 800, a do chorych w Sierszy również w sobotę wyjątkowo od godz. 930.

Ks. prałat Stanisław serdecznie dziękuje ks. proboszczowi Piotrowi oraz ks. Marcinowi za okazane serce i wymowną pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Maniów na pogrzeb jego Mamy śp. Marii Krzysik. Ks. prałat kieruje również wyrazy wdzięczności do wszystkich parafian za modlitwę, zamówione Msze Święte oraz okazane wyrazy współczucia. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi za wszelkie dobro okazane jego Mamie i jej rodzinie.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Kurka. Bożemu Miłosierdziu polećmy także zmarłą we wtorek śp. Marię Krzysik, Mamę naszego Ks. prałata.IV Niedziela Wielkanocna
– 21.04.2024

Dzisiejsza niedziela to ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA. Dziękując Panu Jezusowi, Dobremu Pasterzowi za sakrament kapłaństwa, chciejmy modlić się gorąco o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ św. WOJCIECHA, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek ŚWIĘTO św. MARKA, ewangelisty. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego.

Św. Marek jest patronem naszego ordynariusza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. W czwartek obchodzi swoje imieniny także nasz p. Kościelny Marek Żądło. Dziękując Panu Bogu za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej składamy mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz pokoju serca, radości i dobrego zdrowia przez wstawiennictwo świętego patrona.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesławę Winiarską oraz Rozalię Chechelską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Wielkanocna
– 14.04.2024

Rozpoczynamy dzisiaj 16. Tydzień Biblijny. Niech będzie dla nas zachętą i wezwaniem do głębszego umiłowania Pisma Świętego. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1830. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 750 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Uprzejmie informujemy, że uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP będziemy obchodzić w sobotę 8 czerwca. Suma odpustowa w intencji parafian zostanie odprawiona o godz. 1100. Serdecznie zapraszamy.

Na prośbę Spółki PION realizującej przebudowę sieci gazowej przy ulicach Stara Maszyna, Szczakowska, Grzybowa, Chrzanowska, Bolesława Chrobrego, Stawowa, Ciężkowicka, Sosnowa i Robotnicza informujemy, że przedstawiciele tejże spółki będą się kontaktować z mieszkańcami wyżej wymienionych ulic w celu ustalenia z projektantem przebiegu sieci gazowej i przyłączy. Dane kontaktowe Spółki PION znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie naszego kościoła.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jakuba Dudka oraz Julię Nowak. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego
– 7.04.2024

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. O godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej można włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, z racji przypadającej w poniedziałek Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która jest przeżywana jako DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego. W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Bazyliki Narodzenia NMP w Wadowicach na Mszę Świętą i czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w piątek 12 kwietnia o godz. 930. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu to 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 19 maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbywają się w trzecią niedzielę maja.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefanię Feliksik oraz Ryszarda Dubaja. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
– 31.04.2024

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, by Zmartwychwstały Chrystus, który towarzyszył swoim uczniom w drodze do Emaus był upragnionym gospodarzem Waszych domów, nieodłącznym towarzyszem Waszej pracy i odpoczynku oraz niezawodnym przewodnikiem w drodze do nieba. Niech serca Wasze pełne wielkanocnej nadziei i pokoju pałają miłością Boga i bliźniego. Błogosławionej Wielkanocy!

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękujemy naszemu ks. wikariuszowi Marcinowi Meresowi oraz jego ofiarnym współpracownikom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Naszą wdzięczność wyrażamy p. Organiście, chórowi oraz scholi za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Bóg zapłać p. Kościelnemu oraz służbie liturgicznej za piękną asystę podczas celebrowania świętych tajemnic naszej wiary. Słowa wdzięczności kierujemy również do p. Piotra Miodka za rusztowanie do Grobu Pańskiego oraz hojnym ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego. Niech Pan Jezus wynagrodzi dobroć serca osobom troszczącym się o czystość naszego kościoła oraz dbającym o obrusy i szaty liturgiczne.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego. W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele. W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 830.

Przyszła niedziela to ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Po każdej Mszy Świętej będzie można włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego z racji przypadającej w przyszły poniedziałek UROCZYSTOŚCI ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO, która jest przeżywana jako DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Bazyliki w Wadowicach na Mszę Świętą i czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w piątek 12 kwietnia o godz. 930. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu to 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogdana Pałkę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24.03.2024

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.1645.

Okazja do spowiedzi przed Świętami w poniedziałek, wtorek i środę przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz podczas Nocy konfesjonałów w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini w Wielki Piątek od godz. 2100 do 2400.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 700 do 1800. Droga Krzyżowa o godz. 1100 i 2200. Liturgię Męki Pańskiej odprawimy o godz. 1800. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do północy.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów przed kościołem o godz. 900, 1000, 1100, 1200 i 1400, a także o godz. 1300 przy kaplicy na Górach Luszowskich oraz o godz. 1330 przy kaplicy na Starej Górze. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 1900.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy w sobotę o godz. 1900 od poświecenia ognia i paschału przed kościołem, a zakończymy procesją rezurekcyjną.

Szczegółowy plan liturgii Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny i pozostawienie wiadomości.

Paczki dla potrzebujących zostaną rozwiezione we wtorek i środę. Bóg zapłać naszej parafialnej grupie Caritas oraz wszystkim ofiarodawcom za pomoc okazaną ubogim.

Stowarzyszenie Misericordi przygotowało książeczkę zawierającą wyjaśnienie obrzędów Wielkiego Tygodnia, tekst Drogi Krzyżowej oraz wielkopostne i wielkanocne pieśni i modlitwy. Można ją nabyć w przedsionku naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz Gościa Niedzielnego i Niedzieli dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lidię Lasoń. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne O rzeczach ważnych, które prowadzi ks. Krzysztof Wąs. Program rekolekcji znajduje się na stolikach z prasą katolicką, na plakacie w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Chciejmy objąć wytrwałą i pokorną modlitwą ks. Rekolekcjonistę oraz całą naszą parafię prosząc o błogosławione owoce rekolekcji.

Podczas rekolekcji poranna Msza Święta będzie o godz. 900, a wieczorna o godz.1800. Spowiedź święta rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 800 do 900, od 1700 do 1800 oraz od godz. 1900 do 1930. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci będzie w środę o godz. 1630, a Msza Święta na zakończenie rekolekcji o godz. 1700. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, by pomogli dzieciom w dotarciu do kościoła na rekolekcyjną spowiedź i Mszę Świętą.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.1600. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 1745. W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna w tym dniu  będzie nieczynna.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Od godz. 2000 do 2100 adorację poprowadzi młodzież w ramach Wielkopostnego Uwielbienia Młodych. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1830.

W piątek spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz.1745 w sali na plebanii. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900. Do chorych przed świętami pojedziemy w tą sobotę od godz. 800.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczyste wejście z palmami z placu przed kościołem odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1000, a procesja z palmami będzie przed Mszą Świętą o godz. 1130. Prosimy o zebranie się przed głównym wejściem do kościoła. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1130. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Jak co roku w sklepach na terenie naszej parafii możemy składać do koszów z napisem Caritas dary dla najbardziej potrzebujących, które zostaną im przekazane w formie paczek przed Świętami Wielkanocnymi. Dary te można również składać w przedsionku naszego kościoła. Prosimy, by nie przynosić ubrań. Dostępne są także baranki wielkanocne rozprowadzane przez naszą parafialną grupę Caritas. Ofiara za nie to minimum 8 zł.

Stowarzyszenie Misericordi przygotowało książeczkę zawierającą wyjaśnienie obrzędów Wielkiego Tygodnia, tekst Drogi Krzyżowej oraz wielkopostne i wielkanocne pieśni i modlitwy. Stowarzyszenie będzie rozprowadzać książeczkę w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania grupie ofiarnych parafian, którzy wczoraj pomogli uporządkować teren wokół kościoła przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Kawalę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1830.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę Wielkopostny Dzień Skupienia Młodych, na który serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 1000, następnie Msza Święta o godz. 1100 oraz spotkanie przy stole w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje O rzeczach ważnych, które poprowadzi ks. Krzysztof Wąs. Program rekolekcji znajduje się na stolikach z prasą katolicką, na plakacie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Podczas rekolekcji ranna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 900, a wieczorna Msza Święta o godz. 1800. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 755 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Jak co roku, w sklepach na terenie naszej parafii, możemy składać do koszów z napisem Caritas dary dla najbardziej potrzebujących, które zostaną im przekazane w formie paczek przed Świętami Wielkanocnymi. Dary te można również składać w przedsionku naszego kościoła. Prosimy, by nie przynosić ubrań. Dostępne są także baranki wielkanocne rozprowadzane przez panie z parafialnej grupy Caritas. Ofiara za nie to minimum 8 zł.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przedświątecznych porządkach przy kościele, zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 800 z narzędziami ogrodniczymi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, magazyn historyczny Niedziela. Magazyn oraz Staś i Mały Gość dla dzieci.III Niedziela Wielkiego Postu – 3.03.2024

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj JE Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który prowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Módlmy się gorliwie, aby spotkania z Ks. Biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Po nich możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 do godz. 21:00. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1830.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

Rekolekcje wielkopostne O rzeczach ważnych odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 20 marca br., a poprowadzi je ks. Krzysztof Wąs.

Bardzo prosimy, aby rodziny, które w ostatnim czasie pochowały swoich bliskich zgłaszały się do ks. Marcina celem ustalenia terminów odprawienia Mszy Świętych przyjętych przy okazji pogrzebu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Firka, Tadeusza Czopa oraz Irenę Kawalę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Po nich możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek o godz. 1830 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.16:45. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1830.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz popołudniu od godz.1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900. Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800. Zaś do chorych na os. Gaj jak zwykle w sobotę od godz. 800.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej JE Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który przeprowadzi kanoniczną wizytację naszej parafii. Powitanie Ks. Biskupa w drzwiach naszego kościoła odbędzie się o godz. 650. Uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mastalskiego, będzie o godz. 1000. Spotkania grup parafialnych z Ks. Biskupem odbędą się w następującym porządku:

  • godz. 800 w kościele – Róże Różańcowe, Straż Honorowa NSPJ oraz Zespół Caritas;
  • godz. 1100 w sali pod kościołem – ministranci, lektorzy oraz schola;
  • godz.1230 w kościele – pozostałe grupy parafialne.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji owocnego przebiegu wizytacji kanonicznej oraz do licznego udziału w Mszach oraz spotkaniach z Ks. Biskupem Januszem Mastalskim.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alinę Szewczyk. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

Rozpoczęliśmy WIELKI POST – czas pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do gorliwszego korzystania ze spowiedzi świętej, uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.

Rekolekcje wielkopostne O rzeczach ważnych odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 20 marca br., a poprowadzi je ks. Krzysztof Wąs.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Po nich możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

Wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Janusz Mastalski odbędzie się w niedzielę, 3 marca br. Program wizytacji oraz godziny spotkań Ks. Biskupa z grupami parafialnymi zostaną podane w najbliższym czasie.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Bałuszewskiego, Czesława Knapika oraz Adriana Kuchnio. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Zwykła – 4.02.2024

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W sposób szczególny na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj oraz Róże różańcowe: p. Alfredy Gruszki na godz. 1300, p. Aleksandry Żądło na godz.1400, p. Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz p. Jadwigi Rękawek na godz.1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz Róże różańcowe: p. Celiny Kłeczek na godz. 1300, p. Danuty Marciniak na godz. 1400, p. Alfredy Gruszki na godz. 1500 oraz p. Aleksandry Żądło na godz. 1600.

W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. We wtorek wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1830. W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Również w sobotę, z racji przypadającego w przyszłą niedzielę wspomnienia NMP z Lourdes oraz Światowego Dnia Chorego, odbędzie się w naszym kościele, o godz. 900, Msza Święta w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów i znajomych, by pomogli starszym i chorym w przybyciu do kościoła na przeznaczoną dla nich spowiedź i Mszę Świętą.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Wszystkim, którzy przyjęli księży po kolędzie składamy najserdeczniejsze podziękowania za życzliwość, gościnność i złożone ofiary. Msza Święta w intencji rodzin, które przyjęły kolędę zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1700.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Annę Dudek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu .IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W sposób szczególny na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz Róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1300, Pani Celiny Kłeczek na godz. 1400, Pani Danuty Marciniak na godz. 1500 oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy w sposób szczególny parafian z Os. Gaj oraz Róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 1300, Pani Aleksandry Żądło na godz. 1400, Pana Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1600.

Z powodu pilnego spotkania, ks. Proboszcz zmienia termin kolędy po ulicach Cyprysowej, Partyzantów i Młyńskiej. Kolęda po ww. ulicach odbędzie się w następującym porządku: wtorek, 30.01.2024, od godz. 1500: ul. Cyprysowa od końca oraz ul. Partyzantów od ul. Szczakowskiej; środa, 31.01.2024, od godz. 1500: ul. Młyńska (od końca). Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów o zaistniałej zmianie.

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Poświęcenie gromnic podczas rannej i wieczornej Mszy Świętej. Jest to również XXVIII DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Składka zebrana podczas Mszy Świętych będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Chciejmy w tym dniu dziękować Panu Bogu za siostry i braci zakonnych, którzy nieustannie umacniają Kościół swoją modlitwą, ofiarą i pracą.

Również w piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym dniu do spowiedzi i na Mszę Świętą o godz. 1700.

Do chorych w Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze również w piątek wyjątkowo od godz. 1030. Wyjazd do chorych na os. Gaj jak zwykle w sobotę od godz. 800. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830. W tym dniu wypada również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo gardła i poświęcenie jabłek po każdej Mszy Świętej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy rozbiorze choinek i szopki w sobotę na godz. 900 do kościoła.         

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwarda Magierskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Zwykła – 21.01.2024

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w przyszłą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz Róże Różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 13-tą, Pani Celiny Kłeczek na godz. 14-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 15-tą oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 16-tą.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogusława Freiherr. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Zwykła
– 14.01.2024

W środę wspomnienie św. Antoniego, opata. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Módlmy się o powrót braci odłączonych – protestantów i prawosławnych do jedności z Kościołem Rzymskokatolickim.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 21844 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o sposobach dalszego finansowania Kościoła w Polsce. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy wszystkie metody terapeutyczne są zgodne z wiarą chrześcijańską.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Kurek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.Święto Chrztu Pańskiego
– 7.01.2024

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO. Dziękując Panu Jezusowi za dar naszego chrztu, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi, prośmy o łaskę wytrwania w wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego i odważnego dawania świadectwa naszej chrześcijańskiej wierze. Również dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę o godz. 1645 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po Mszy Świętej wieczornej.

W okresie kolędowym, tzn. do końca stycznia br., kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 800 do godz. 900.

Przypominamy, że plan duszpasterskiej wizyty kolędowej jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na stolikach z prasą katolicką.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o znaczeniu katechezy w szkole i jej przyszłości oraz o Funduszu Kościelnym. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie o rolę świętych w Kościele oraz dowiemy się, z którego zakątka świata jest dzisiaj najwięcej kandydatów na ołtarze.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wojciecha Szydłowskiego. Polecajmy go Bożemu MiłosierdziuŚwięto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
– 31.12.2023

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu prośmy, by nasze rodziny były prawdziwie wspólnotami życia, miłości i przebaczenia. Jest to także ostatni dzień starego roku. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo dziękczynno-błagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej.

Jutro Nowy Rok – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze Święte w porządku niedzielnym.

We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta od godz. 600 do godz. 700 oraz od godz. 1600 do godz. 1700. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej. W tym miesiącu nie będzie wyjazdu do chorych.

W sobotę UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, czyli Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy Świętej. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz zmianka różańcowa, a następnie opłatek Żywego Różańca w sali pod kościołem, na który gorąco zapraszamy wszystkie Róże.

Również w sobotę, po Mszy Świętej o godz. 1130, w sali pod kościołem odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Sierszy, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela to ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli m.in. podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego roku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zdzisława Kubańskiego, Marcina Kocota oraz Marię Bąk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

Dzisiejszą 4. Niedzielą Adwentu kończymy w tym roku nasze przygotowanie do godnego przeżycia ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie dzisiaj wieczornej Mszy Świętej, a Pasterka zostanie odprawiona jak zwykle o północy. Składka zebrana podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Zachęcamy, by wieczerzę wigilijną rozpocząć od czytania Ewangelii, modlitwy i dzielenia się opłatkiem.

Jutro UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze Święte w porządku niedzielnym. We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Mszę Święte również w porządku niedzielnym. Poświęcenie owsa będzie podczas Mszy Świętej o godz. 1000, a składka zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina podczas Mszy Świętej o godz. 630. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W okresie kolędowym, czyli do 1. lutego nie będzie kręgu biblijnego.

Przyszła niedziela to ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień kalendarzowego roku 2023. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej.

Kolędę, a więc duszpasterskie odwiedziny rodzin i domów naszej parafii, rozpoczniemy w środę 27 grudnia. Plan tych odwiedzin znajduje się na stolikach z prasą katolicką oraz jest podany na stronie internetowej naszej parafii. W związku z kolędą kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę i piątek od godz. 800 do godz. 830. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i zostawienie wiadomości.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do świątecznego wydania Niedzieli dołączony jest pięknie wydany kalendarz jasnogórski na 2024 rok. Świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł zawiera audiobook pt. Narodziny Bożego Narodzenia. Dostępne są również świąteczne numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Sikorę. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Adwentu
– 17.12.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej roratniej, która jest odprawiana w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Nowennę do Dzieciątka Jezus odprawiamy w dni powszednie po Mszy Świętej roratniej, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1000.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1815. W sobotę po roratach rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Przyszła niedziela, to ostatnia Niedziela Adwentu, a jednocześnie WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Zachęcamy, by w Wigilię, pomimo niedzieli, zachować tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy o odczytaniu Ewangelii, modlitwie, łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Niech nasze serca napełni Chrystusowy pokój, przebaczenie i radość. Niech dodatkowe wolne miejsce przy naszych stołach będzie znakiem miłości wobec ubogich i samotnych. W Wigilię nie będzie wieczornej Mszy Świętej, a Pasterka będzie jak zwykle o północy. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej codziennie przed ranną oraz wieczorną Mszą Świętą oraz dodatkowo: w czwartek od godz. 2000 do godz. 2100; w piątek od godz. 800 do godz. 900 i od godz. 1600 do godz. 1800 oraz w sobotę od godz. 1600 do godz. 1800.

Do chorych przed Świętami Bożego Narodzenia pojedziemy w tą sobotę, 23 grudnia od godz. 800. W styczniu nie będzie wyjazdu do chorych.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy budowie szopki oraz dekoracji choinek zapraszamy do kościoła w ten wtorek, 19 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej.

Adwentowe uwielbienie Najświętszego Sakramentu prowadzone przez młodzież z naszego dekanatu odbędzie się w ten czwartek od godz. 2000 do godz. 2100. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiara za małą świecę, to minimum 10 zł, a za dużą 15 zł. Paczki dla potrzebujących naszej parafii zostaną rozwiezione we wtorek i środę. Bóg zapłać naszej parafialnej grupie Caritas i wszystkim ofiarodawcom za troskę o ubogich i potrzebujących.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli oraz Gościu Niedzielnym bezpłatne dodatki zawierające obrzęd Wieczerzy wigilijnej, kolędy i rozważania świąteczne. Dostępne są również świąteczne numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

Dzisiejsza niedziela to XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej roratniej, która odprawiana jest w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700.

W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1815.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 1700, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1000.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 16 714 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Pan Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne na Os. Gaj.

Panie z Caritasu rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę to minimum 10 zł, a za dużą 15 zł.

W przedsionku naszego kościoła oraz w niektórych sklepach parafii znajdują się kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary na świąteczne paczki dla potrzebujących.

Do chorych przed świętami pojedziemy w sobotę 23 grudnia od godz. 800.

Spotkanie ministrantów i lektorów, w sprawie tegorocznej kolędy, odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia o godz. 1500 w salce na plebanii. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Prace można składać do środy, 20 grudnia w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu na ostatnich roratach w sobotę, 23 grudnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. W Niedzieli warto przeczytać m.in. o historii Apelu Jasnogórskiego oraz o konsekwencjach procedury in vitro. Dostępny jest również Niedziela. Magazyn, a w nim wiele interesujących artykułów dotyczących historii Kościoła i Polski.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefanię Sołtys, Zofię Żak oraz Klementynę Uziel. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.I Niedziela Adwentu
– 3.12.2023

Rozpoczynamy dzisiaj ADWENT – okres liturgiczny, który pomaga nam przygotować się na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasu oraz na godne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Chciejmy przeżyć ten czas w atmosferze głębokiej modlitwy, pokuty i nawrócenia. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, do udziału we Mszy Świętej roratniej, która będzie odprawiana codziennie w naszej parafii o godz. 1700.

W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Dziękując Panu Bogu za ciężką pracę naszych górników, módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin.

W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1815.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także siódma rocznica mianowania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ordynariuszu. Modlitwy do św. Jana Pawła II po roratach. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek o godz. 1800 w sali na plebanii.

Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.

Pan Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Stara Maszyna, Kolonia-Pastwiska, Góry Luszowskie, Stara Góra, Chrzanowska, Misiury, Siersza Centrum. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej parafii.

W przedsionku kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii zostały umieszczone kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary na świąteczne paczki dla potrzebujących. Osoby, które chciałyby włączyć się w pracę naszej parafialnej grupy Caritas są proszone o kontakt z p.  Fredzią Gruszką pod numerem telefonu 691-290-400. Dostępne są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę to minimum 10 zł, a za dużą 15 zł.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIV Dzień́ Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. tajemnicy Niepokalanego Poczęcia oraz zagrożeniach płynących z islamizacji Europy. W Gościu Niedzielnym cykl adwentowy poświęcony św. Franciszkowi. Dostępny jest także nowy dwumiesięcznik Historia Kościoła w cenie 12 zł, a w nim m.in. dowody na istnienie Jezusa Chrystusa oraz fakty i mity dotyczące inkwizycji.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Gabrielę Gulińską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
– 26.11.2023

Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to także ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto św. Andrzeja, apostoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1815.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz po południu od godz. 1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę również od godz. 800.

Z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, następnie zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT – okres liturgiczny, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Pana Jezusa na końcu czasów oraz jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji p. Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Huta, domki koło kościoła, bloki przy ul. Grunwaldzkiej, Trentowiec, Os. Energetyków, Piła Myślachowicka oraz Gaj-Zacisze. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę p. Organisty w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków.

W przedsionku naszego kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii zostaną wkrótce umieszczone kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary na świąteczne paczki dla potrzebujących. Osoby, które chciałyby włączyć się w pracę naszej parafialnej grupy Caritas są proszone o kontakt z p. Fredzią Gruszką pod numerem telefonu – 691-290-400.

Intencje Róż Różańcowych na grudzień 2023r.za osoby niepełnosprawne – módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich codzienną aktywność.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Michała Harańczyka, Adama Steckiego oraz Adama Augustyna. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną. Również dzisiaj przeżywamy VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby ubogich naszej archidiecezji oraz na działalność naszej parafialnej grupy Caritas.

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Dziękując Panu Bogu za posługę Pana Organisty, chóru parafialnego i scholi pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Nie będzie kręgu biblijnego.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W związku ze zbliżającym się czasem Adwentu, od przyszłego tygodnia tj. od poniedziałku 27 listopada, p. Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Natomiast w Niedzieli artykuł poświęcony snom ks. Janusza Wilka: Czy Bóg mówi przez sny?. 
XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

Gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa. Po Mszy Świętej można nabyć pamiątki przywiezione z krajów misyjnych oraz złożyć ofiarę, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance.

W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Nie będzie kręgu biblijnego.

W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 648zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka. Po każdej Mszy Świętej składka do puszek na potrzeby ubogich naszej archidiecezji oraz na działalność naszej parafialnej grupy Caritas.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o świętych patronach naszej Ojczyzny. W Niedzieli warto zwrócić uwagę na artykuł podejmujący temat osób rozwiedzionych w Kościele. Zachęcamy również do zainteresowania się dwumiesięcznikiem Misyjne Drogi w cenie 6 zł.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Filipa i Kazimierza Stenwaka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXXI Niedziela Zwykła – 5.11.2023

Rozpoczynamy dzisiaj odnowienie Misji Świętych pod hasłem: Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, które prowadzi ks. Piotr Prusakiewicz, michalita. Program odnowienia znajduje się na stolikach z prasą katolicką, na stronie internetowej naszej parafii oraz tablicy ogłoszeń. Niech liczny udział wszystkich parafian w tym ważnym wydarzeniu duchowym przyniesie błogosławione owoce odnowy i umocnienia wiary, nadziei i miłości.

Kancelaria parafialna, w związku z odnowieniem misji, będzie w tym tygodniu czynna wyjątkowo: w poniedziałek od godz. 800 do godz. 845, w środę od godz. 1700 do godz. 1730 oraz w piątek od godz.1800 do godz. 1900.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odmówimy w ramach różańca misyjnego.

W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również po wieczornej Mszy Świętej w salce na plebanii.

W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie o godz. 900. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum oraz hymn Boże, coś Polskę. Również w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Naszemu wikariuszowi, Ks. Marcinowi Meresowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe obfitości łask Bożych, zdrowia, pokoju serca i wszelkiej pomyślności. Msza Święta w intencji ks. Marcina będzie w sobotę o godz. 1700. Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki w sobotę o godz.1500.

W przyszłą niedzielę, 12 listopada br., będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu.

Msza Święta w intencji zmarłych pochowanych na naszym parafialnym cmentarzu zamówiona przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz.1700.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz Gościa Niedzielnego i Niedzieli polecamy również dwutygodnik Misyjne Drogi, a nim wiele interesujących artykułów, fotoreportaży i konkursów dotyczących misji. Cena czasopisma to tylko 6 zł.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Drygalskiego oraz Emilię Dudek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXX Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 29.10.2023

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum. Dziękując Panu Bogu za dar naszej parafialnej świątyni pamiętajmy w modlitwach o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach naszego kościoła.

We wtorek Pochód Świętych, na który wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza dzieci z rodzicami. Pochód wyruszy o godz. 1800 spod Szkoły Podstawowej nr 6 w Gaju do naszego kościoła.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Msza Święta na cmentarzu o godz. 1400, a po niej nieszpory żałobne i procesja z czytaniem wypominków po niezagrożonej części cmentarza. Przypominamy, że parking przy cmentarzu został zajęty w całości przez Firmę FIBRENET w związku z prowadzeniem prac uzdatniających na cmentarzu parafialnym. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości udać się na cmentarz na piechotę. Można również skorzystać z parkingu przy naszym kościele. Msza Święta w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu zamówiona przez Firmę FIBRENET zostanie odprawiona w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 1000.

W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu nie będzie rannej Mszy Świętej o godz. 630. Msza Święta na cmentarzu o godz. 800, a po niej procesja różańcowa po cmentarzu w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Również w czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz.1815.

Z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz po południu od godz. 1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę również od godz. 800. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 1830 w kościele.

W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta ok. godz. 830.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy renowację misji świętych pod hasłem Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, którą poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz, michalita. Plan renowacji znajduje się na stolikach z prasą katolicką, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym bardzo ważnym wydarzeniu duchowym.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Emilię Gryboś, Janinę Koźlak, Waldemara Kurka i Andrzeja Woszczynę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II – 22.10.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Również dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. Z tej okazji ks. Marcin serdecznie zaprasza uczniów klas III, IV i V z rodzicami na wyjazd do Centrum Jana Pawła II, w sobotę 28 października, na Kongres Misyjny Dzieci. Zapisy u ks. Marcina, koszt wyjazdu to 25 zł.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum.

W przyszłą środę, 1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Msza Święta w kaplicy na cmentarzu o godz. 1400, a po niej nieszpory żałobne i procesja z czytaniem wypominków po niezagrożonej części cmentarza. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Serdecznie zapraszamy na POCHÓD ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w przyszły wtorek 31. października. Pochód wyruszy o godz. 1800 spod Szkoły Podstawowej nr 6 w Gaju do naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli m.in. ważny artykuł o tym, co jest główną przyczyną plagi rozwodów w Polsce. W Gościu Niedzielnym wiele artykułów dotyczących bieżącej sytuacji w Kościele i świecie. Dostępny jest również nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Spułę oraz Alfredę Niewiedział. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako XXIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem Jan Paweł II – cywilizacja życia. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu tysiące utalentowanej polskiej młodzieży otrzymało stypendia i możliwość rozwoju duchowego i intelektualnego. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele.

We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg biblijny w sali na plebanii o godz. 1800.

W piątek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlitwy do Bożego Miłosierdzia odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14,504 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Jest już dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy – 2024. Sugerowana najniższa ofiara za Mszę Świętą to w miarę możliwości 70 zł.

Ks. Marcin serdecznie zaprasza uczniów klas III, IV i V z rodzicami na wyjazd do Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w sobotę 28 października, na Kongres Misyjny Dzieci. Zapisy u ks. Marcina, koszt wyjazdu to 25 zł.

Odnowienie parafialnych Misji Świętych pod hasłem: Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, odbędzie się od niedzieli 5 listopada do środy 8 listopada, a poprowadzi je ks. Piotr Prusakiewicz, michalita.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli szereg interesujących artykułów poświęconych pontyfikatowi św. Jana Pawła II. Dostępne są również magazyny Gość Extra oraz Niedziela. Magazyn.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janinę Kłeczek oraz Romana Kryzę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXVII Niedziela Zwykła – 8.10.2023

W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Modlitwy do św. Jana Pawła II odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem Jan Paweł II cywilizacja życia. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia dzięki, któremu tysiące utalentowanej polskiej młodzieży otrzymało stypendia i możliwość duchowego i intelektualnego rozwoju. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać. W związku z Dniem Papieskim składka inwestycyjna w tym miesiącu będzie zbierana wyjątkowo w czwartą niedzielę, czyli 22 października.

Książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy – 2024 będzie dostępna od przyszłej niedzieli. Sugerowana najniższa ofiara za Mszę Świętą to 70 zł.

Ks. Marcin serdecznie zaprasza uczniów klas III, IV i V z rodzicami, na wyjazd do Centrum Jana Pawła II w sobotę, tj. 28 października, na Kongres Misyjny Dzieci. Zapisy u ks. Marcina, koszt wyjazdu to 25 zł.

Odnowienie parafialnych misji świętych, które poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, odbędzie się od 5 do 8 listopada.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o trwającym synodzie biskupów. W Niedzieli warto przeczytać o tym, jak odsiać kłamstwa wyborcze od prawdy. Dostępne są również październikowe numery Stasia oraz Małego Gościa dla dzieci oraz Gość Extra poświęcony objawieniom maryjnym, a także Niedziela. Magazyn poświęcony tematyce historycznej.XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2023

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będą się odbywać w naszej parafii przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 1630. Za publiczne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zgodnie z zapowiedzią w związku z Diecezjalnym Dniem Modlitwy za Młodzież po każdej Mszy Świętej w będzie także możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego. W czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny, dziewicy. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąc spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 1000.

W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, potem zmianka różańcowa oraz dodatkowa Msza Święta ok. godz. 830.

Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w piątek podczas Mszy Świętej o godz. 1700. Również w piątek, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800,  spotkanie dla rodziców i chrzestnych w salce na plebanii. Zaś spotkanie młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania będzie o godz. 1830  w kościele.

Na wypominki roczne i jednorazowe będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli. Wypominki można składać w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Bardzo prosimy, by wypominków oraz intencji mszalnych nie składać do koszyczka wraz z ofiarą na tacę. Karteczki na wypominki są wyłożone przy wejściu do kościoła. Przy czytelnym podawaniu nazwisk prosimy podać godzinę Mszy Świętej, przed którą mają być one odczytane. Przy zapisie trzymajmy się klucza: wypominki za duszę śp. Ewy, Krystyny, Bronisławy (rodzaj żeński) oraz Bolesława, Kazimierza, Jana (rodzaj męski).XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

Obchodzimy dzisiaj Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej w będzie także możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to również dzień imienin naszego p. Organisty, któremu z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki św. Michała Archanioła oraz wszelkiej pomyślności, pokoju serca i dobrego zdrowia.

W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w ten poniedziałek, 25. września o godz. 1800 w kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będą się odbywać w naszej parafii przez cały październik codziennie o godz.1630. Za publiczne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Msza Święta w intencji zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu, zamówiona przez Firmę FIBRENET, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę Świętą całą wspólnotę parafialną.

Intencja róż różańcowych na październik 2023r  – za Synod Módlmy się za Kościół, aby na wszystkich poziomach przyjął postawę słuchania i dialogu, jako sposób życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Romualdę Piekarz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży.

W środę wspomnienie świętych męczenników koreańskich, Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, prezbitera.

Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w ten piątek, 22. września o godz. 1800 w sali na plebanii.

Wszystkie dziewczynki zainteresowane śpiewaniem w scholi zapraszamy na próby, które odbywają się w soboty o godz. 1200 w salce na plebani.

Zapisy uczniów siódmych klas na dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpoczną się w poniedziałek, 18. września u katechetów.

Spotkanie rodziców, w sprawie pielgrzymki klas IV po Pierwszej Komunii Świętej do Kalwarii i Wadowic, będzie w tą środę, 20. września o godz. 1800 w kościele. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w przyszły poniedziałek, 25. września o godz. 1800 w kościele.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tą środę i piątek wyjątkowo od godz. 1830 do godz.1930.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem. W Niedzieli ważny artykuł zatytułowany Kto kradnie nam dzieci? podejmujący problem dzieci odchodzących od wiary. Dostępny jest również drugi numer kwartalnika Niedziela. Magazyn, a w nim m.in. tajemnica fatimskiego cudu słońca i kulisy wyboru Jana Pawła II.XXIII Niedziela Zwykła – 3.09.2023

Wraz z całym Kościołem, w naszej Ojczyźnie, dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, który jest źródłem świętości, za dar beatyfikacji rodziny Ulmów – błogosławionych sprawiedliwych, którzy zostali zamordowani przez Niemców za pomoc udzieloną żydowskim sąsiadom. Niech przykład życia tej świętej rodziny będzie dla każdego z nas wezwaniem do praktykowania ofiarnej miłości Boga i bliźniego.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego, z racji trzeciego piątku miesiąca.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W przyszłą niedzielę 31. Pielgrzymka Rodzin naszej archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie drogą krzyżową o godz. 900, a następnie Msza Święta o godz.1130.

Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów odbędzie się w ten piątek, 15. września o godz. 1800 w sali na plebanii. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w przyszły piątek, 22. września w sali na plebanii. Zapisy uczniów klas siódmych na dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpoczną się w poniedziałek, 18. września u katechetów.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 390 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł o tym, że wiara nie jest sprawą prywatną oraz bezpłatny dodatek poświęcony beatyfikowanej dzisiaj rodzinie Ulmów. Dostępny jest również jubileuszowy numer Gościa Niedzielnego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Gruszkę, Genowefę Furman, Irenę Walos, Gotfryda Siemka oraz Annę Olearczyk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2023

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pobożnego przeżycia uroczystości odpustowych w ubiegłą niedzielę: panu organiście oraz chórowi i scholii, panu kościelnemu i służbie liturgicznej, parafianom, którzy zatroszczyli się o kwiaty, posprzątali kościół i przygotowali salę pod kościołem oraz tym, którzy zadbali o teren wokół kościoła. Serdeczne podziękowania składamy także panu Marianowi oraz jego pomocnikom za wytrwałą i ciężką pracę przy remoncie ogrodzenia wokół kościoła. Niech dobry Pan Bóg wynagrodzi wszystkim poświęcenie i troskę o naszą parafię, a Matka Najświętsza otoczy swoją opieką.

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek święto Narodzenia NMP. W tym dniu przypada również odpust w Sanktuarium Maryjnym w Płokach. Suma odpustowa o godz. 1130. W ramach uroczystości odpustowych odbędą się pielgrzymki: we wtorek nauczycieli z regionu, we środę wdów i wdowców, w czwartek młodzieży a w sobotę pielgrzymka starszych i chorych z naszego dekanatu ze Mszą Świętą i błogosławieństwem Lourdes o godz. 1000. Główna Msza Święta odpustowa w Płokach w przyszłą niedzielę o godz. 1130. Cały program uroczystości odpustowych płockiego sanktuarium znajduje się na plakacie w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej sanktuarium.

Tradycyjna parafialna pielgrzymka do sanktuarium w Płokach, pod przewodnictwem ks. Marcina, wyruszy spod kościoła w niedzielę 10. września o godz. 900. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania wszystkich parafian.

W piątek, po wieczornej Mszy Świętej, modlitwy do św. Jana Pawła II. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek w salce na plebanii po wieczornej Mszy Świętej.

Wszystkie dziewczynki zainteresowane śpiewaniem w scholi zapraszamy na otwartą próbę scholi, która odbędzie się salce na plebani w niedzielę 17. września po Mszy Świętej o godz. 1130.

Od najbliższego poniedziałku, 4 września, kancelaria parafialna będzie czynna, podobnie jak w czasie wakacji, w poniedziałki od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. Kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. W Niedzieli przeczytamy m.in. o skali nadużyć seksualnych w środowiskach elit związanych z kulturą i sztuką oraz o tym, czy Niemcy kiedykolwiek zapłacą za zbrodnie wojenneXXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Artur Chrostek.

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, by mogły z czystymi sercami rozpocząć nowy rok szkolny. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę również od godz. 800.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, następnie zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania P. Marianowi oraz jego pomocnikom za wytrwałą i ciężką pracę przy remoncie ogrodzenia wokół kościoła. Niech dobry Pan Bóg wynagrodzi ich poświęcenie i troskę o naszą parafię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. W Niedzieli m.in. o tym, jakie nowe cuda dokonują się na Jasnej Górze. Dostępne są również dla dzieci nowe numery Stasia i Małego Gościa .

Intencja róż różańcowych na wrzesień 2023r. – za ludzi żyjących na marginesie – Módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, aby nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosława Tyrnę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną. Również dzisiaj o godz. 1500 odbędzie się w naszym kościele Msza Święta dożynkowa dla Gminy Trzebinia. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża. We wtorek wspomnienie NMP Królowej. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po rannej i wieczornej Mszy Świętej odnowienie Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Artur Chrostek, proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Morawicy. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła zakończona uroczystym odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum. Niech liczny udział w tym parafialnym święcie będzie wyrazem naszej głębokiej wiary, miłości ku Maryi Niepokalanej oraz wdzięczności za Jej opiekę nad naszą parafią.

W ramach przygotowania do odpustu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej: w tygodniu o zwykłej porze przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz w najbliższą sobotę od godz. 1600 do godz. 1700. Stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego są konieczne, by zyskać odpust zupełny.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w uporządkowaniu trenu wokół kościoła przed odpustem zapraszamy w najbliższą sobotę z narzędziami ogrodniczymi. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła o godz. 900.

W poniedziałek i wtorek, 21 – 22 sierpnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata. Prosimy o złożenie zużytego sprzętu w oznaczonym miejscu przy trzepaku za kościołem. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych z tyłu kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuł zatytułowany Produkt katolickopodobny – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym. W Niedzieli m.in. o tym, jak zaradzić kryzysowi wiary w dobro oraz czy wiara pomaga w prowadzeniu firmy.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Teresę Babijczuk. Polecajmy ją Bożemu MiłosierdziuXIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

Dzisiaj przypada święto NMP Kalwaryjskiej. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona energetyków. Z tej okazji wszystkim energetykom i elektrykom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych oraz owocnej i bezpiecznej pracy za wstawiennictwem św. Maksymiliana.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Msza Święta odpustowa w kaplicy na Starej Górze o godz. 1300. Jest to także 103. rocznica Bitwy Warszawskiej i zwycięstwa nad armią bolszewicką oraz Święto Wojska Polskiego. W gorącej modlitwie polecajmy Panu Bogu naszą Ojczyznę i jej obrońców, by za wstawiennictwem Matki Bożej wzrastała w wierności Chrystusowi i rozwijała się w pokoju.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto św. Jacka, prezbitera, patrona naszej archidiecezji. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, modlitwy do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500 odbędzie się w naszym kościele Msza Święta dożynkowa dla Gminy Trzebinia. Serdecznie zapraszamy. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 10 180 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy obchodzić w niedzielę 27. sierpnia. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Artur Chrostek, proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Morawicy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w tym parafialnym święcie.

Nasza parafia zatrudni gospodynię. Szczegóły dotyczące obowiązków i wynagrodzenia do uzgodnienia w ks. Proboszczem.

Informacja dotycząca naszego parafialnego cmentarza: Spółka Restrukturyzacji Kopalń podpisała dnia 8.08.2023 kontrakt z firmą FIBRENET na wykonanie prac uzdatniających na naszym cmentarzu. W ciągu najbliższych 4 tygodni odbędą się prace badawcze, by można było przedstawić projekt wykonania prac uzdatniających. Prace powinny się rozpocząć na przełomie października i listopada. Teren cmentarza będzie odpowiednio zabezpieczony, a jego północna część będzie nadal dostępna dla odwiedzających. Na czas wykonywanych prac uzdatniających nagrobki zostaną zabezpieczone, aby wyeliminować możliwość ich naruszenia lub uszkodzenia. Firma FIBRENET zobowiązała się do zakończenia prac w ciągu 12 miesięcy oraz uporządkowania i przywrócenia terenu cmentarza do stanu pierwotnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać m.in. katechezę o Wniebowzięciu Matki Bożej oraz artykuł o maryjnym sanktuarium na greckiej wyspie Tinos. W Gościu Niedzielnym podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.XVIII Niedziela Zwykła – 6.08.2023

Obchodzimy dzisiaj ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645.

W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii. Z tego powodu kancelaria parafialna w ten piątek będzie wyjątkowo czynna od godz. 1830 do godz. 1930.

Sierpień to miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Gorąco zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych jako ofiary w intencji naszej Ojczyzny oraz osób uzależnionych i ich rodzin. Działająca w naszej parafii Grupa AA spotyka się w poniedziałki o godz. 1930 w sali pod kościołem.

W poniedziałek, 7 sierpnia około godziny 20-tej, zatrzyma się na nocleg w naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przyjęciu i zakwaterowaniu pielgrzymów.

Zapisy na 43. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbywają się dzisiaj w Parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Trzebini w godzinach: 700 – 1300 oraz 1800 – 2000. Zapisów można dokonać także online na stronie: pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl

Nasza parafia zatrudni gospodynię. Szczegóły dotyczące obowiązków i wynagrodzenia do uzgodnienia z ks. Proboszczem.

Na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach Akcji św. Krzysztof 2023 – 1 grosz za 1 kilometr zebrano 4050 zł. Za każdy dar serca złożony na misje składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo. W Niedzieli ważny artykuł o niebezpieczeństwach sekt, okultyzmu, spirytyzmu, czarów i magii.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Jedynak. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

Zbliża się sierpień – miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Gorąco zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych jako ofiary w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W tym dniu można także uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 600 do godz. 700 oraz od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt zawierzenia. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.

Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 1000.

W przyszły poniedziałek, 7 sierpnia około godziny 20-tej, zatrzyma się na nocleg w naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przyjęciu i zakwaterowaniu pielgrzymów.

Dostępna dla odwiedzających jest północna, niezagrożona część naszego parafialnego cmentarza. Wejście na teren cmentarza jest możliwe przez bramę od strony ul. Jana Pawła II. Bardzo prosimy, by zastosować się do umieszczonego na cmentarzu oznakowania i nie wchodzić na zagrożoną zapadliskami południową część cmentarza, która została oddzielona taśmą ostrzegawczą.

Nasza parafia zatrudni grabarza. Osoby zainteresowane podjęciem tej odpowiedzialnej pracy są proszone o kontakt z ks. Proboszczem. Poszukujemy także gospodyni. Szczegóły dotyczące obowiązków i wynagrodzenia do uzgodnienia z ks. Proboszczem.

Uprzejmie przypominamy, że w okresie wakacyjnym, tj. do czwartku 31 sierpnia, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.

Zapisy na 43. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ NA JASNĄ GÓRĘ odbędą się w Parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Trzebini w przyszłą niedzielę 6. sierpnia w godzinach: od od 700 do 1300 oraz od 1800 do 2000.
Zapisów można dokonać także online na stronie: https://pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl/

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o jednym z siedmiu najsłynniejszych w Europie sanktuariów św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech. W Gościu Niedzielnym interesujący artykuł o pieszych pielgrzymkach w Polsce i za granicą.

Intencja róż różańcowych na miesiąc sierpień 2023 – Za Światowe Dni MłodzieżyMódlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach Akcji: św. Krzysztof 2023 – 1 grosz za 1 kilometr. Za każdy dar serca złożony na misje składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

We wtorek święto św. Jakuba, apostoła.

W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W sobotę wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

Od poniedziałku 24. lipca dostępna będzie dla odwiedzających północna, niezagrożona część naszego parafialnego cmentarza. Wejście będzie możliwe przez bramę od strony ul. Jana Pawła II. Bardzo prosimy, by zastosować się do umieszczonego na cmentarzu oznakowania i nie wchodzić na zagrożoną zapadliskami południową część cmentarza, która została oddzielona taśmą ostrzegawczą.

Nasza parafia zatrudni grabarza. Osoby zainteresowane podjęciem tej odpowiedzialnej pracy są proszone o kontakt z ks. Proboszczem. Poszukujemy także gospodyni. Szczegóły dotyczące obowiązków i wynagrodzenia do uzgodnienia z ks. Proboszczem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela. W Niedzieli m.in. interesujące artykuły o tym, co się stało z Apostołami po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa oraz odpowiedź na pytanie: czy starotestamentalne opowieści o Kainie i Ablu, o potopie, o starożytnych rodowodach są nadal aktualne i co poprzez nie mówi do współczesnego człowieka autor biblijny.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Weronikę Kuciel oraz Mieczysława Dereszowskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

We wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek koronka i modlitwy do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę święto św. Marii Magdaleny.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach Akcji: św. Krzysztof 2023 – 1 grosz za 1 kilometr. Za każdy dar serca złożony na misje składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuł o przyczynach fali zamieszek we Francji oraz czy sztuczna inteligencja udźwignie zadanie bycia jednocześnie twórcą i tworzywem.  W Niedzieli artykuł: dziedzictwo pierwszego grzechu oraz podróż śladami św. Karola de Foucauld, przewodnika ludzi zagubionychXIV Niedziela Zwykła – 9.07.2023

We wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. W tym dniu przypada również 80-ta rocznica rzezi wołyńskiej – ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na naszych rodakach zamieszkałych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bestialsko zamordowanych rodakach, którzy do dziś nie doczekali się godnego pochówku  i upamiętnienia.

W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 12 891 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Kontynuujemy prace czyszczenia i malowania ogrodzenia przy kościele. Zależy nam, by te prace zakończyć przed jesienią. Dlatego prosimy o zainteresowanie i pomoc. Chętnych do pomocy zapraszamy codziennie od godz. 700 rano.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki Zawsze głosiłem prawdę – zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W Niedzieli artykuł: Apostazja i co dalej? Jakie są konsekwencje apostazji spowodowanej kryzysem wiary.

Intencja róż różańcowych na miesiąc lipiec 2023 – O życie eucharystyczne Módlmy się, aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwarda Serafina. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.XIII Niedziela Zwykła – 2.07.2023

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek święto św. Tomasza, apostoła. We wtorek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie, czyli Katedry Wawelskiej. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta od godz. 600 do godz. 700 oraz od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia.

Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek o godz. 1745 w sali na plebanii. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Od poniedziałku pragniemy zacząć prace czyszczenia i malowania ogrodzenia przy kościele. Osoby chętne do pomocy zapraszamy codziennie od godz. 700 rano.

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy artykuł na temat praktyki piątkowego postu oraz działalności inicjatywy pro-life. Natomiast w Niedzieli artykuł, czy wierzący może wziąć odwet oraz cykl wakacyjny – szlakiem Sanktuariów Europy.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Waśnik oraz Franciszka Gracjasza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023

W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Do chorych na Osiedlu Gaj pojedziemy w tą sobotę wyjątkowo od godz. 1000.

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki od godz. 800 do godz.  900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w pozostałe dni tygodnia oraz w niedziele i święta, a także w pierwsze piątki miesiąca. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego godna polecenia refleksja o Bogu Ojcu. W Niedzieli ważny artykuł podejmujący temat czystości przedmałżeńskiej, która jest koniecznym warunkiem dobrego przygotowania do małżeństwa. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Kołaciaka oraz Kazimierę Konarską. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Ostatni, przed wakacjami, Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek o godz. 800 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami oraz nauczycieli, by przy ołtarzu podziękować dobremu Bogu za łaski otrzymane podczas nauki w szkole. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w soboty, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.

Komitet organizacyjny zaprasza serdecznie na IX MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY w Krakowie pod hasłem Polsko! WALCZ O SWOJE DZIECI!. Marsz odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca o godz. 1200. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. odpowiedź czy katolicy powinni angażować się w politykę. W Niedzieli ważny artykuł przypominający, że dla chrześcijanina mówienia prawdy jest znakiem wierności Bogu i prawu moralnemu. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lucynę Szkolak. Polecajmy ją BożemuX Niedziela Zwykła – 11.06.2023

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnej celebracji procesji Bożego Ciała: rodzinom z rejonów naszej parafii za przygotowanie czterech ołtarzy, policji i osobom zabezpieczającym ruch na trasie procesji, służbie liturgicznej i panu kościelnemu za troskę o liturgię, panu organiście oraz scholi za przygotowanie pieśni, strażakom, kołu gospodyń, grupom parafialnym, pocztom sztandarowym, rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w procesji. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.

Procesja w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 1630 w ramach nabożeństwa czerwcowego. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tej procesji, która jest wyrazem naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od o godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwy do miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa czerwcowego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 891zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co robić, gdy ktoś bliski oddala się od Kościoła a nawet traci wiarę oraz o objawieniach Matki Bożej w Akita w Japonii. W Gościu Niedzielnym tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.Uroczystość Najświętszej Trójcy
– 4.06. 2023

Przeżywany dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze Święte będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Górniczą, Jana Pawła II i Grunwaldzką. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji, która jest naszym publicznym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poszczególne rejony naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy. Niech nie zabraknie na procesji dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych ani grup parafialnych. Procesje w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać w ramach nabożeństw czerwcowych o godz. 1630. W Boże Ciało wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek w sali na plebanii o godz. 1745.

W sobotę Msza Święta i spotkanie Grupy Wiara i Światło Paciorki o godz. 1500.

Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek o godz. 1800 w sali na plebanii. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. przejmujący artykuł o pracy misjonarza brata Jacka Rakowskiego, ratującego dzieci na ulicach Zambii. W Niedzieli ważny artykuł wyjaśniający prawdę o rzeczywistej obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Dostępny jest również kwartalnik Niedziela. Magazyn poświęcony tematyce historycznej Polski i Kościoła. 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Szydło. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W środę święto Nawiedzenia NMP. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.  W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy przez cały miesiąc czerwiec codziennie o godz. 1630.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta od godz. 600 do 700 oraz od godz. 1600 do 1700. Do chorych w Sierszy oraz na Os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę od godz. 800. W sobotę wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy w czasie wielkanocnym nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i Komunii Świętej, by podjęli wysiłek szczerego nawrócenia i otwarli swe serca dla Chrystusa obecnego w Eucharystii przez gorliwsze życie sakramentalne. Możliwość spowiedzi w naszej parafii pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.

Uroczystość Bożego Ciała będziemy w tym roku obchodzić w przyszły czwartek, 8 czerwca. Bardzo prosimy rejony naszej parafii o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, a wszystkich parafian o liczne uczestnictwo w procesji.

Bardzo prosimy, by rodziny zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zgłaszały się do ks. Marcina celem ustalenia daty odprawienia Mszy Świętych zamówionych przy okazji pogrzebu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że po upływie jednego miesiąca od daty pogrzebu, intencje pogrzebowe, których data odprawienia nie została ustalona przez rodzinę zmarłego w kancelarii parafialnej, zostaną odprawione w ramach Mszy zbiorowych lub przekazane na misje.

Serdecznie zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 17. czerwca br. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zenona Niewczasa i Janinę Sikorę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsza Komunia Święta podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 1630. Nowennę do Ducha Świętego odprawiamy w ramach nabożeństw majowych.

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Jest to także 50. rocznica święceń kapłańskich JE Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dziękując dobremu Bogu za dar kapłaństwa naszego ordynariusza prośmy Chrystusa Najwyższego Kapłana o potrzebne łaski dla Ks. Arcybiskupa.

W czwartek próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do 2100. Nie będzie Kręgu Biblijnego.

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Spowiedź przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej od godz. 1600 do 1700. Jest to także Dzień Matki pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach, by Pan Jezus błogosławił żyjącym, a te, które odeszły z tego świata przyjął do swego królestwa.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Bardzo prosimy, by rodziny zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zgłaszały się do ks. Marcina celem ustalenia daty odprawienia Mszy Świętych zamówionych przy okazji pogrzebu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że po upływie jednego miesiąca od daty pogrzebu, intencje pogrzebowe, których data odprawienia nie została ustalona przez rodzinę zmarłego w kancelarii parafialnej zostaną odprawione w ramach Mszy zbiorowych lub przekazane na misje.

Serdecznie zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 17. czerwca br. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. artykuł o Wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Pana Jezusa pośród swoich uczniów. W Niedzieli przeczytamy o tym, jak pomóc dziecku w dobrym przeżyciu spowiedzi świętej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Płatek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, dawne dni krzyżowe. Chciejmy włączyć się w tą wielowiekową modlitwę Kościoła prosząc miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz o ducha miłosierdzia dla każdego z nas, byśmy chcieli i umieli przyjść z pomocą głodnym i potrzebującym.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa majowego. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać w ramach nabożeństw majowych.

W sobotę, spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców, od godz. 900 do godz. 1100. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsza Komunią Święta podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Próby przed Pierwszą Komunią odbędą się we wtorek i środę o godz. 1800 w kościele. Sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią będzie w środę po próbie. Bardzo prosimy rodziców o liczne zaangażowanie się w przygotowanie kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 780 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o roli Polski w planach Bożych oraz o tym, jak medytować po chrześcijańsku. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Karola Jasińskiego, Stanisławę Sołoma, Marię Wilma oraz Halinę Paluch. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Wielkanocna – 7.05.2023

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to także patron naszego ks. prałata Stanisława Krzysika. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, pokoju serca, długich lat życia w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Msza Święta w intencji ks. prałata zamówiona przez róże różańcowe zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1800 w kościele. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1900 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II w ramach nabożeństwa majowego. Również w piątek przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 1700 modlitwa na miejscu śmierci, a następnie Msza Święta o godz. 1800 w Sanktuarium w Płokach, której będzie przewodniczył JE Ks. Bp Robert Chrząszcz. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. W czasie nabożeństwa majowego odmówimy Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane w naszej parafii codziennie o godz.1630.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 21 maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać m.in. artykuł odpowiadający na pytanie o potrzebę objawień maryjnych. Gość Niedzielny podejmuje temat dobrego przygotowania rodziny do godnego przeżycia Pierwszej Komunii Świętej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilię Smolarek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania. Dziękując Panu Jezusowi – Dobremu Pasterzowi za ustanowienie sakramentu kapłaństwa módlmy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy w ramach nabożeństwa majowego o godz. 1630.

W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 600 do 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Do chorych w Sierszy oraz na os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 930.

W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830. Msza Święta i spotkanie grupy Wiara i Światło Paciorki o godz.1500.

W związku z długim weekendem kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek, wtorek i środę oraz w pierwszy piątek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji oraz o Małej drodze św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu. W Niedzieli znajdziemy interesujący wywiad z wybitnym biblistą, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz artykuł podpowiadający co zrobić, by Pierwsza Komunia Święta stała się prawdziwym początkiem drogi dziecka z Panem Jezusem.


III Niedziela Wielkanocna  – 23.04.2023

Rozpoczynamy dzisiaj XV Tydzień Biblijny. W koszyczkach, przy wejściu do kościoła, są przygotowane karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Jana. Zachęcamy, by wylosować jedną z nich, a po powrocie do domu odczytać zaznaczony tekst i uczynić go przedmiotem modlitwy i rachunku sumienia. Niech ten tekst stanie się również pomocą na drodze osobistego rozwoju duchowego przez cały rok.

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek.

We wtorek święto św. Marka, ewangelisty. Jest to patron naszego ordynariusza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. We wtorek obchodzi swoje imieniny także nasz P. Kościelny Marek Żądło. Dziękując Panu Bogu za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej składamy mu najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, pokoju serca, radości, dobrego zdrowia oraz opieki świętego patrona. Również we wtorek próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1800 w kościele.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika po wieczornej Mszy Świętej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o niebezpiecznym zjawisku agresji wśród młodzieży. W Gościu Niedzielnym znajdziemy interesujące świadectwa obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w życiu znanych ludzi. Dostępne są również majowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lidię Zarembę. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego  – 16.04.2023

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz koronką i litanią do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Próby dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 1800 w kościele. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie we wtorek o godz. 1900, a nabożeństwo wręczenia krzyży w środę o godz. 1900.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645  

W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 1800 J.E. Ks. Bp Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z powodu bierzmowania nie będzie Mszy Świętej o godz. 1700 ani adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie odbędzie się również Krąg Biblijny.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach w sobotę, 22 kwietnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 700. Koszt pielgrzymki to 60 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak miłosierdzie może odmienić małżeństwo. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez Siostrę Faustynę w Dzienniczku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Karcz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9.04.2023

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Tę radosną prawdę wyznajemy dzisiaj z całym Kościołem i tę prawdę pragniemy głosić całemu światu. Niech doświadczenie spotkania ze zmartwychwstałym Panem Jezusem obecnym w Eucharystii napełni nasze serca pokojem i nadzieją. Niech ożywi miłość i umocni każdego z nas do odwagi życia wiarą. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękujemy ks. wikariuszowi Marcinowi Meresowi oraz ofiarnym wolontariuszom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Organiście, chórowi oraz scholi Ichtys za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Bóg zapłać Panu Kościelnemu oraz służbie liturgicznej naszej parafii za piękną asystę podczas celebrowania świętych tajemnic naszej wiary. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Piotra Miodka za podesty pod kwiaty do Bożego Grobu oraz ofiarodawcom kwiatów do Bożego Grobu. Szczególne podziękowania należą się także hojnym ofiarodawcom nowego baldachimu. Niech Pan Jezus wynagrodzi dobroć ich serca wszelkim błogosławieństwem i radością.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania również w środę o godz. 1800 w kościele. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę rano.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14,170 zł.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ewę Żabińską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Palmowa – 2.04.2023

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym. Dokładny program celebracji liturgicznych oraz adoracji znajduje się w Iskierce, na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zebrana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to także 18. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Czuwanie  pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie od godz. 2000 do 2200. Na znak duchowej łączności w modlitwie, pamięci i wdzięczności dla papieża Polaka zapalmy o godz. 2137 świece w oknach naszych domów i mieszkań. Nasz kościół będzie dzisiaj otwarty do godz. 2200.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1645. Również w środę zostaną rozwiezione paczki dla ubogich.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz podczas Nocy konfesjonałów w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini w Wielki Wtorek i Środę od godz. 1900 do 2100 oraz Wielki Piątek od godz. 2100 do 2400.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny i pozostawienie wiadomości.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia. W Niedzieli znajdziemy wartościowy artykuł o tym, jak skutecznie przekazać wiarę dzieciom. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogdana Dolnego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.


V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Franciszek Janyga, salezjanin. Módlmy się za ks. Franciszka o dar głoszenia słowa Bożego z mocą i miłością, a za nas o liczne uczestnictwo w rekolekcjach oraz o łaskę serc otwartych na działanie Ducha Świętego. Plan rekolekcji znajduje się w Iskierce, na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Podczas rekolekcji poranna Msza Święta będzie odprawiana o 900, a wieczorna o 1800. Spowiedź Święta rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 800 do 900, 1630 – 1800 oraz 1900 – 1930.

Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci będzie w przyszłą środę od godz.1600 do 1700, a Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci również w przyszłą środę o godz.1700.

Kandydaci do bierzmowania są zobowiązani w tym tygodniu do uczestniczenia we Mszy rekolekcyjnej o godz. 1800 zamiast uczestnictwa w spotkaniach w salce.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w ten piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800. W kwietniu nie będzie odwiedzin chorych.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczyste wejście z palmami z placu przed kościołem odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1000, a procesja z palmami będzie przed Mszą Świętą o godz. 1130. Prosimy o zebranie się przed głównym wejściem do kościoła. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1130. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Płok do Czernej wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 2000.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania grupie ofiarnych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu pomogli uporządkować teren wokół kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Gość Extra, w cenie 14 zł, poświęcony jest relikwiom Męki Pańskiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł o tym, jak się dobrze wyspowiadać. Dostępne są również kwietniowe numery Stasia oraz Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Natalię Jaworską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Próba młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 1800 w kościele. Próba spowiedzi dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 5 odbędzie się w środę, 22 marca o godz. 1800 w kościele, a próba spowiedzi dla dzieci ze SP 6 w piątek, 24 marca o godz. 1800 w kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Franciszek Janyga, salezjanin. Program rekolekcji znajduje się w Iskierce, na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Podczas rekolekcji ranna Msza Święta będzie odprawiona o godz. 900, a wieczorna o godz. 1800.

Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbędą się w szkołach. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci będzie w przyszłą środę od godz. 1600 do 1700, a Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci również w przyszłą środę o godz. 1700. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, by pomogli dzieciom w przybyciu na spowiedź i Mszę Świętą.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Płok do Czernej wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 2000.

Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, a koszt to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Najważniejszym tematem najnowszego numeru Gościa Niedzielnego jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W Niedzieli oprócz artykułów poświęconych obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II warto przeczytać o niebezpieczeństwie tzw. edukacji włączającej oraz o nowych męskich wspólnotach w Kościele.


III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu.

W poniedziałek dziesiąta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej z racji trzeciego piątku miesiąca. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

W sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w lutym wyniosła 10 157 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Przypominamy, że REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach 26 – 29 marca, poprowadzi je ks. Franciszek Janyga, salezjanin.

Jak co roku, w sklepach naszej parafii do koszów z napisem Caritas możemy przekazać dary dla najbardziej potrzebujących, które zostaną im przekazane w formie paczek przed Świętami Wielkanocnymi. Dary te można również składać w przedsionku naszego kościoła. Prosimy, by nie przynosić ubrań. Dostępne są także baranki wielkanocne rozprowadzane przez panie z Caritasu. Ofiara za nie to minimum 8 zł.

Stowarzyszenie Misericordi, od przyszłej niedzieli przez 3 tygodnie, będzie rozprowadzać kartki świąteczne w przedsionku naszego kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich działalność. Stowarzyszenie będzie również sprzedawać wielkanocne palmy, przez dwie kolejne niedziele, tj. 26.03 i 2.04, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wyjazd młodzieży z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o znaczeniu pontyfikatu papieża Franciszka dla Kościoła powszechnego. W Niedzieli oprócz omówienia pontyfikatu papieża Franciszka znajdziemy także bezpłatny dodatek w postaci rachunku sumienia.


II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Po nabożeństwie będzie można uczcić relikwie Krzyża Świętego. Składka zebrana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie oraz adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również po wieczornej Mszy Świętej. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900.

Parafialna grupa Caritas rozprowadza wielkanocne baranki. Minimalna ofiara za nie to 8 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. drugi odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o pouczaniu nieumiejętnych oraz artykuł poświęcony Bożej sprawiedliwości i miłosierdziu. W Niedzieli przeczytamy o tyJm ile prawdy, a ile manipulacji jest w teoriach mówiących o zmianie klimatu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Anastazję Niemczyk, Annę Głownię oraz Janinę Jaskólską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.


I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do gorliwszego korzystania ze spowiedzi świętej, uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach 26 – 29 marca, a poprowadzi je ks. Franciszek Janyga, salezjanin.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego grobu. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100 oraz Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani. W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Droga Krzyżowa o godz. 1630 i o godz. 1900.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 1800 w kościele. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 1800 w kościele. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o godz. 1800 w salce pod plebanią.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz jak zachować nierozerwalność w sytuacji przemocy w małżeństwie. W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Wróblewską, Martę Rosół oraz Bogusławę Rojek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023


Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w ten sposób dobrze przygotować się do przeżycia Wielkiego Postu. W szczególny sposób na dzisiejsze nabożeństwo czterdziestogodzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 1300, Pani Danuty Marciniak na godz. 1400, Pani Alfredy Gruszki na godz. 1500 oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 1600.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać. Również dzisiaj po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W środę Popielec i początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo i posypanie głów popiołem podczas Mszy Świętych o godz. 630, 1700 i 1900. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 17:45 w sali na plebanii oraz wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do o godz. 2100.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 i o godz. 1900.

Gorzkie Żale odśpiewamy w każdą wiekopostną niedzielę o godz. 1600. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Pana Jezusa. W Niedzieli znajdziemy ważne artykuły odpowiadające na pytanie czy wystarczy być dobrym człowiekiem, by się zbawić oraz jak pomóc osobom zmagającym się z myślami samobójczymi. Są także dostępne nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Dąbrowską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.VI Niedziela Zwykła
– 12.01.2023

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a chwile na adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 1300, Pani Aleksandry Żądło na godz. 1400, Pana Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 1300, Pani Danuty Marciniak na godz. 1400, Pani Alfredy Gruszki na godz. 1500 oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 1600.

We wtorek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 010zł. Za każdy dar serca oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Ks. Stanisław Murawski, którego gościliśmy w naszej parafii w ubiegłą niedzielę składa gorące podziękowania i zapewnia o swojej modlitwie wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli budowę kościoła w jego parafii na Ukrainie. Zebrano na ten cel 6 275zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sanktuarium w Lourdes i jego znaczeniu dla chorych i cierpiących. W Niedzieli znajdziemy interesujący wywiad na temat sensu ludzkiego cierpienia oraz przeczytamy o potrzebie obrony klauzuli sumienia dla lekarzy.

W ubiegłym tygodniJu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Cekałę, Antoniego Gończaka oraz Mieczysława Sporysa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Zwykła
– 5.01.2023

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Murawskiego, który pracuje koło Odessy na Ukrainie i buduje tam kościół. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na budowę kościoła oraz wsparcie parafii ks. Stanisława.

Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a chwile na adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 1300, Pani Celiny Kłeczek na godz. 1400, Pani Danuty Marciniak na godz. 1500 oraz Pana Marka Lizończyka na godz.. 1600.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy w szczególny sposób parafian z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 1300, Pani Aleksandry Żądło na godz. 1400, Pana Marka Lizończyka na godz. 1500 oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz.1600.

W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę – duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Dziękując za życzliwe przyjęcie, informujemy, że Msza Święta w intencji rodzin, które przyjęły kolędę zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1000 .

W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to także ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Msza Święta w intencji chorych naszej parafii będzie o godz. 1000. Podczas tej Mszy Świętej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów i znajomych, by pomogli starszym i chorym w przybyciu do kościoła na przeznaczoną dla nich Mszę Świętą. Również w sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki zrzeszającej osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

Z racji ferii zimowych kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 800 do godz. 900, w środę od godz.1800 do godz. 1900 oraz w piątek od godz. 1830 do godz. 1930.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o różnych formach życia konsekrowanego. Z Niedzieli dowiemy się czy zwykły katolik może być mistykiem oraz jak przebiega proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwina Dudka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Zwykła
– 29.01.2023

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, czyli MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 630 i 1700. Jest to także XXVII DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Składka zebrana w czasie Mszy Świętych będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Chciejmy w tym dniu dziękować Panu Bogu za siostry i braci zakonnych, którzy nieustannie umacniają Kościół swoją modlitwą, ofiarą i pracą. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 1730 do godz. 2100. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Jest to także wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo gardła i poświęcenie jabłek po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800 rano, a do chorych na os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godz. 1000.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Z powodu kolędy i ferii zimowych oraz pierwszego piątku kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 800 do godz. 830. W sprawach nagłych bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i pozostawienie wiadomości.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata. W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w przyszłą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 13-tą, Pani Celiny Kłeczek na godz. 14-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 15-tą oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 16-tą.

Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Murawskiego, który pracuje koło Odessy na Ukrainie i buduje tam kościół. Ks. Stanisław wygłosi kazanie oraz opowie nam o swojej pracy duszpasterskiej. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na budowę kościoła oraz wsparcie parafii ks. Stanisława.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ważny dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W Niedzieli, oprócz bezpłatnego dodatku demaskującego kłamstwa formułowane pod adresem św. Jana Pawła II, warto przeczytać artykuł poświęcony Matce Bożej Gromnicznej oraz recenzję serialu The Chosen (Wybrani). Dostępne są również nowe numery Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

Dyrektor SP nr 6 w Trzebini ogłasza nabór dzieci do pierwszej klasy z rocznika 2016. Wszelkie informacje oraz karty zapisu i wnioski o przyjęcie do szkoły są dostępne w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Stefańskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Zwykła
– 22.01.2023

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Dziękując Panu Bogu za dar Jego słowa obecny wśród nas w Piśmie Świętym módlmy się o potrzebne dary Ducha Świętego, byśmy słuchając i rozważając słowo Boże chcieli nim żyć na co dzień.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645 .

W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100 .

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także szósta rocznica ingresu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry na Wawelu. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ordynariuszu wypraszając dla niego potrzebne łaski.

W przyszłą niedzielę o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłego niedawno śp. Jana Zająca, byłego dyrektora KWK Siersza, znaczącego wspomożyciela budowy naszego kościoła.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Trzebini prowadzi nabór do pierwszej klasy w terminie do 28 lutego 2023r. według zgłoszeń rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej publicznej szkoły podstawowej. Karty zapisu dostępne są w okolicznych przedszkolach, sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Dzień otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców odbędzie się 14 lutego 2023r. w godzinach od 1630 do 1800.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o kandydatce na ołtarze Helenie Kmieć – pochodzącej z Libiąża misjonarce zamordowanej w Boliwii. W Niedzieli warto przeczytać o tym, czym są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu oraz jak przekazywać w wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Siemka oraz Natalię Paluch. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Zwykła – 15.01.2023

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Opłatkowe spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 stycznia o godz. 1500 w sali pod kościołem.

Koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru Vocalis odbędzie się w sobotę, 28 stycznia po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Módlmy się o powrót braci odłączonych – protestantów i prawosławnych – do jedności z Kościołem Rzymsko – Katolickim.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia. W Niedzieli warto przeczytać artykuł poświęcony modlitwie – jej warunkom i skuteczności.ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
– 8.01.2023

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Dziękując Dobremu Bogu za dar chrztu świętego, który uczynił nas dziećmi Bożymi módlmy się, byśmy wzrastali w wierności zobowiązaniom płynącym z przyjęcia tego sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę o godz. 1500 spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki w sali na plebanii.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 11 805 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Stowarzyszenie Misericordi zaprasza na KONKURS KOLĘD, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 stycznia. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli znajdziemy bezpłatny dodatek poświęcony zmarłemu niedawno papieżowi Benedyktowi XVI oraz przeczytamy m.in. o tym, jaki jest sens sakramentalnego małżeństwa oraz co możemy zrobić wobec decyzji rodziców, którzy odmawiają chrztu swoim dzieciom. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o znaczeniu posługi papieża Benedykta XVI dla Kościoła oraz o miejscu Polski w Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Renatę Kisiel, Zofię Rzepka, Jadwigę Pietras oraz Helenę Jesiołkiewicz. Polecajmy je Bożemu MiłosierdziuUROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK
– 1.01.2023

Rozpoczynając Nowy Rok 2023, w UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI, wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, by nadchodzące dni były pełne pokoju i radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Dobry Bóg rozpromieni nad Wami swoje oblicze, a Matka Najświętsza wspiera swoim potężnym wstawiennictwem. Szczęśliwego Nowego Roku!

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy Świętej.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, potem zmiana tajemnic różańcowych, Msza Święta o godz. 830, a po niej spotkanie opłatkowe w sali pod kościołem, na które serdecznie zapraszamy wszystkie róże żywego różańca.

W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

Wczoraj posługę kościelnego w naszej wspólnocie parafialnej zakończył p. Marek Lizończyk. Składamy mu gorące podziękowania za 9 lat pracy, które obejmowały troskę o nasz kościół, a także pomoc w przygotowaniu liturgii Mszy Świętej oraz sakramentów świętych. Nowym kościelnym będzie p. Marek Żądło, któremu życzymy wszelkiego błogosławieństwa, daru wytrwałości oraz opieki Matki Bożej w jego posłudze Panu Bogu i Kościołowi.

Wodę święconą na kolędę można brać z ceramicznego pojemnika, który jest umieszczony przy chrzcielnicy.

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani pojadą w lutym.

Stowarzyszenie Misericordi zaprasza na konkurs kolęd, który odbędzie się w sobotę 14 stycznia. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W noworocznym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o Bożym macierzyństwie Maryi oraz heroizmie rodziny Ulmów, których beatyfikacja dokona się w tym roku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Baja, Cecylię Wojciechowską, Zenona Kosmalę oraz Józefę Rejdych. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj