Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 

II  Niedziela Adwentu

8.12.2019 r.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła, aby dzisiejszą niedzielę celebrować jako uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przezywamy ją też jako  dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Po południu nieszpory o 16.30. Zapraszamy do liczniejszego udziału w adwentowych roratach, które się odbywają się o godz. 17. Witamy w naszej wspólnocie O. Adama Szustaka – dominikanina, który trudem swojej kaznodziejskiej i duszpasterskiej posługi chce nas przygotować i podprowadzić nas do przyjęcie całym sercem daru Bożej Zbawczej Łaski, ofiarowanej nam przez Jezusa Chrystusa. Chciejmy z tej laski jak najszerzej skorzystać. Program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i na plakatach informacyjnych. Módlmy się o to, aby to był czas błogosławiony dla nasz wszystkich. Spowiedź święta  adwentowa odbędzie się w naszej świątyni w czwartek 19 grudnia. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 16.45. W piątek św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Wieczorem modlitwy do św. Jana Pawła II.  Po Mszy św., o godz.18 w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych od dzieci, których chrzty zapisane są na miesiąc grudzień. W sobotę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 

W tym tygodniu o 21 modlimy się w intencji matek oczekujących poczęcia swych dzieci, aby były mocne zaufaniem Bogu, Stwórcy  wszelkiego życia.

W przyszłą niedziele składka inwestycyjna. W tym tygodniu pan organista będzie rozprowadzał opłatki wigilijne po Osiedlu Gaj. Nasze panie z „Caritasu” rozprowadzają w przedsionku kościoła świece wigilijne. Ofiara minimum 6 zł./małe/ 12zł. /duże/. Grupa Misericordi rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. W tym tygodniu w niektórych sklepach naszej parafii znajdą się kosze ze znaczkiem „Caritas”, do których można składać część swoich przedświątecznych zakupów, aby je podzielić dla bardziej potrzebujących.

Grupa Misericordia rozprowadza kartki świąteczne wraz ze znaczkami. W czasie rekolekcji będze można nabyć książki o. Szustaka. Także od najbliższej niedzieli młodzież będzie sprzedawała sianko na stół wigilijny. 

W niedzielę 15 grudnia br. zapraszam na godz. 18 na uroczysty hymn ku czci Bogurodzicy – akatyst.  

W minionym tygodniu odeszła do Pana  + Eleonora Holeczko. Dobry Jezu a nasz Panie….

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj