XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019 r.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Po południu o 16.30 nabożeństwo różańcowe. W tygodniu odbywają się one również o tej samej porze. Pamiętajmy, że czas poświęcony na modlitwę jest czasem inwestowania dla duchowego ubogacenia siebie. Nie ma dzisiaj dodatkowej Mszy świętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Jutro zapraszamy na 19.30 na półgodzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W środę św. Jadwigi Śląskiej. Wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. W czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W piątek święto św. Łukasza, ewangelisty. Wieczorem nowenna do Miłosierdzia Bożego i godzina czuwania modlitewnego HSSPJ połączona z modlitwa różańcową. W sobotę wyjątkowo nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej. Będzie to różaniec „Fatimski” z udziałem dzieci oraz modlitwa uwielbienia w intencji chorej Julki. Serdecznie zapraszamy na ta szczególna modlitwę wszystkich parafian.

O 21 w tym tygodniu modlimy się za wszystkich pracowników służby zdrowia, aby w każdym chorym, oczyma wiary, widzieli potrzebującego Chrystusa.

Dzisiaj w ramach dni papieskich, zbierane są do puszek ofiary na wsparcie „Dzieła Nowego Tysiąclecia” jako pomoc studentom z biednych rodzin. Po Mszach świętych grupa Misercordia będzie sprzedawać znicze a dochód będzie przeznaczony na leczenie naszej parafianki Julki. Znicze będzie można także nabyć w kolejne niedziele przed uroczystością Wszystkich Świętych. W przyszłą niedziele będzie zbierana taca inwestycyjna z głównym przeznaczeniem na budowę kaplicy na cmentarzu.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przy rocznych prosimy podawać godzinę Mszy św., a przy jednorazowych można zaznaczyć stację zatrzymania na cmentarzu /5 stacji/. Nie czytamy wypominek przed Mszą św. o 11.30. Przy okazji przypominamy, ze opiekunowie grobów powinni sprawdzić termin upływu opłaty miejsca. Wykaz tych terminów znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Przy robieniu porządków pamiętajmy o tym, aby żadnych zanieczyszczeń nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza, ale do wyznaczonych pojemników.

Jutro o godz. 18 w kościele nabożeństwo dla młodzieży klas VI i VII przygotowującej się do Bierzmowania. Zachęcamy by młodzież przyniosła z sobą różańce.

W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz.15 na plebanii.

Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Włodzimierz Kieres, Marek Kołodziej. Dobry Jezu, a nasz Panie….

W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar