Niedziela Trójcy Świętej

16 VI 2019

Dzisiaj przeżywamy tajemnicę obecności Boga w osobach: Ojca i Syna i Ducha Świętego. Jest to jedna z podstawowych prawd naszej wiary chrześcijańskiej. Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie skorzystał  z tej powinności, by w okresie wielkanocnym spowiadać się i przyjąć Komunię św., powinien to wyznawać przy swojej spowiedzi. Po południu nabożeństwo czerwcowe o 16.30 a  w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w oddawaniu należnej czci Najświętszemu Sercu P.J.

Jutro przypada wspomnienie  św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wieczorem zapraszamy na 19.30 na półgodzinną adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 16.45. Także w środę, o godzinie 8:00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.7, 8.30, 10  i po południu o 17.00.  Po  Mszy św. o godz. 10 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Górniczą, Grunwaldzką i Jana Pawła II. Tradycyjnie prosimy wiernych z Gór Luszowskich, Huty, Os. Gaj i Sierszy o przygotowanie ołtarzy, zgodnie z dotychczasowym zwyczajem. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, strażaków, członków Żywego Różańca, Honorowej Straży Serca P.J, Domowy Kościół, Koło Gospodyń oraz wszystkich wiernych. Jest to dla nas katolików uroczystość otwartego wyznania wiary w żywą obecność Chrystusa w Eucharystii. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała będą się odbywać codziennie przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej.

O godz. 21 w tym tygodniu modlimy się o łaskę żywej wiary i okazywania czci dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Grupa Misericordi pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w zbiórkę zabawek na dzień dziecka. W przedsionku można obejrzeć zdjęcia i obszerniejszą relację. Dzisiaj zbierana jest składka inwestycyjna.

W dniu 20 lipca br. odbędzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego,  elektronicznego i AGD, jako pomoc dla misjonarzy z Kości Słoniowej. Informacyjne ulotki można zabrać ze stolika z gazetami. W minionym tygodniu odszedł do Pana Tomasz Siewior. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar