Ogłoszenia duszpasterskieUROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z czwartych klas odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Septennę, modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy jutro wieczorem podczas nabożeństwa majowego. Również dzisiaj przed kościołem kiermasz domowych ciast na leczenie i rehabilitację Marcina Nizioła zmagającego się z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. guzem mózgu. „Bóg zapłać” za wsparcie okazane Marcinowi i jego rodzinie.

We wtorek święto Nawiedzenia NMP.

W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, a niedziele o godz. 1630. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, by przez wspólną modlitwę uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz wynagradzać za grzechy, jakimi to Boże Serce jest nieustannie obrażane.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 6 do godz.7 oraz popołudniu od godz. 16 do godz. 17. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele.

Do chorych w Sierszy oraz na os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 830. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

Księga Mszalna na rok 2023 będzie otwarta od środy. Uprzejmie przypominamy, że z okazji pogrzebu do odprawienia w naszej parafii przyjmujemy tylko pięć intencji według wskazań rodziny. Pozostałe intencje będą odprawione poza parafią w terminie nieokreślonym. Ofiarodawców tych intencji ogłaszamy podczas Mszy pogrzebowej.

Parafia św. Barbary w Trzebini-Krystynowie zaprasza na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023r. W wyjeździe mogą uczestniczyć osoby, które w lipcu 2023 będą mieć ukończone 14 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4. czerwca br. o godz. 1900 w Parafii św. Barbary. Osoby niepełnoletnie powinny uczestniczyć w tym spotkaniu z opiekunami.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Magierskiego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 1130, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z trzecich klas. Otoczmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny prosząc o łaskę niezachwianej wiary w Eucharystię oraz gorącej miłości ku Chrystusowi prawdziwie obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Chciejmy włączyć się w tą wielowiekową modlitwę Kościoła prosząc Miłosiernego Boga, by nikomu nigdy nie brakowało codziennego chleba.

We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. Próba dla dzieci z czwartych klas przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będzie w kościele o godz. 1830.

W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Jest to także Dzień Matki. Dziękując dobremu Bogu za nasze Mamy chciejmy wypraszać dla nich potrzebne łaski, a dla tych, które już odeszły z tego świata prośmy o szczęście przebywania w niebie.

W piątek od godz. 1600 do godz. 1700 spowiedź dla klas przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z czwartych klas podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz domowych ciast na leczenie i rehabilitację Marcina Nizioła zmagającego się z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. guzem mózgu. „Bóg zapłać” za wsparcie okazane Marcinowi i jego rodzinie.

Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać” za hojny dar serca i troskę o naszą parafialną wspólnotę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Henryka Ruska, Barbarę Gągor, Stanisława Michorczyka, Danielę Jedynak, Michała Pietrzaka oraz Dariusza Janusa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1830 .

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W ten czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wyjątkowo od godz. 1830 do godz. 2100 w związku z przygotowaniami do I Komunii Świętej. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1745.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W sobotę spowiedź od godz. 900 do godz. 1100.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej czwartych klas będzie obchodzona w niedzielę 29. maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Władysławę Izdebską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

Rozpoczynamy dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną dedykowaną Panu Jezusowi – DOBREMU PASTERZOWI, tydzień modlitw o powołania. Dziękując Panu Jezusowi za sakrament kapłaństwa nie ustawajmy w naszych modlitwach za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

Również dzisiaj imieniny obchodzi Ks. Prałat Stanisław Krzysik. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia, by wspierany wstawiennictwem św. Stanisława cieszył się obfitością Bożych łask, opieką Matki Najświętszej, pokojem i radością oraz wieloma latami życia w dobrym zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

Jutro Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

We wtorek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1830.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Również w czwartek obchodzić będziemy 76. rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego, ks. Michała Rapacza. Sanktuarium w Płokach zaprasza z tej okazji na modlitwę o godz. 1700 w miejscu śmierci ks. Rapacza, po której o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Romana Sławeńskiego, dziekana dekanatu chrzanowskiego.

W piątek wspomnienie NMP z Fatimy. Modlitwy do św. Jana Pawła II odmówimy w ramach nabożeństwa majowego.

W sobotę święto św. Macieja, apostoła. Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło „Paciorki” o godz. 1500 w sali na plebanii.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 22. maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Grażynę Siuda oraz Wandę Głowacz. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Również dzisiaj rozpoczynamy 14. TYDZIEŃ BIBLIJNY. W koszyczkach przy wejściu do kościoła są przygotowane karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Łukasza i Księgi Hioba. Zachęcamy, aby wylosować jedną z nich, a po powrocie do domu odczytać zaznaczony tekst i uczynić go przedmiotem modlitwy i rachunku sumienia. Niech ten tekst stanie się również pomocą na drodze osobistego rozwoju duchowego przez cały rok.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie.

W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sali na plebanii po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele.

Do chorych w Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę od godz. 800. Do chorych na Os. Energetyków oraz Gaju Zacisze pojedziemy w tym miesiącu wyjątkowo w sobotę od godz. 1000.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Prosimy również o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii. Niech to będzie wyrazem naszej żywej wiary i miłości ku Matce Najświętszej.

Do nabycia są naturalne olejki kojące ciało i duszę produkowane przez lokalną firmę z Trzebini. Olejki w cenie 40 zł są dostępne na stolikach z tyłu kościoła.Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Serdecznie zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 1500 z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz koronką i litanią do Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty. Jest to patron naszego ordynariusza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. Konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1830 w kościele.

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Próba przed Pierwszą Komunią o godz. 1830 w kościele.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Prosimy również o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie parafii. Niech to będzie wyrazem naszej żywej wiary i miłości ku Matce Najświętszej.

Składka inwestycyjna zebrana w zaszłą niedzielę wyniosła 14,560 zł. Gorąco dziękujemy za każdą ofiarę oraz troskę o naszą parafialną wspólnotę.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Janinę Ładochę oraz Leszka Uszpalewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

Obchodząc Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego radujemy się zwycięstwem Pana Jezusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Niech udział w tym zwycięstwie, jaki daje nam sakrament chrztu świętego umocni w naszych sercach pokój, radość i nadzieję. Bądźmy świadkami Zmartwychwstałego Pana przez żywe świadectwo wiary i miłości. Błogosławionej Wielkanocy dla Was i Waszych Rodzin.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania Triduum Paschalnego. Dziękujemy szczególnie ks. wikariuszowi Marcinowi oraz ofiarnym wolontariuszom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Organiście, chórowi oraz scholi „Ichtys” za przygotowanie śpiewów liturgicznych. „Bóg zapłać” Panu Kościelnemu oraz służbie liturgicznej naszej parafii za piękną asystę podczas celebrowania świętych tajemnic naszej wiary. Dziękujemy również jednej z rodzin naszej parafii za podarowanie czterech nowych obrusów do kościoła.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. „Bóg zapłać’ za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 1500 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są świąteczne wydania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10.04.2022

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową – pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczyste wejście z palmami odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1000, a procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 1130. Konkurs na najpiękniejszą palmę będzie po Mszy o godz.1130.

Ostanie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Składka zebrana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Do chorych na Os. Gaj pojedziemy w Wielki Wtorek od godz. 900, a do chorych na Os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w Wielką Środę od godz. 800.

Przypominamy o potrzebie godnego przygotowania się do przeżywania ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO przez spowiedź świętą. W dni powszednie okazja do spowiedzi pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz dodatkowo w środę od godz. 1600 do godz. 1700 oraz w piątek od godz. 2000 do godz. 2200.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę rano oraz od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W WIELKI CZWARTEK zapraszamy na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200.

W WIELKI PIĄTEK adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 700. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1100. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 2400. Droga Krzyżowa o godz. 2200. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.

W WIELKĄ SOBOTĘ adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7 rano. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie na placu przed kościołem o  godz.: 900, 1000, 1100, 1200 oraz 1400. Na Górach Luszowskich pokarmy poświęcimy o godz. 1300, a na Starej Górze o godz. 1330. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 2000 poświęceniem ognia i paschału na placu przed kościołem. Procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie Wigilii Paschalnej. Bardzo prosimy przynieść świece.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zabrana w marcu wyniosła 13,205 zł. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

Stowarzyszenie „Misericordi” zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny, na którym można nabyć palmy i stroiki świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Stowarzyszenie rozprowadza również kartki wielkanocne w przedsionku naszego kościoła. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Zyskowskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.

Dzień powszedni: 630 i 1700

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800– 900

W środy i piątki w godz. 1800 – 1900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj