Ogłoszenia duszpasterskie.

XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2021

We wtorek przypada święto św. Bartłomieja, apostoła. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:45. We czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po rannej i wieczornej Mszy Świętej odnowienie Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W piątek wspomnienie św. Moniki, a w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Nasz parafialny odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP będziemy świętować w przyszłą niedzielę, 29-go sierpnia. Sumę odpustową o godzinie 11:30 odprawi i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Robert Chrząszcz. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła zakończona uroczystym odśpiewaniem dziękczynnego „Te Deum”. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tą uroczystość. Prośmy dobrego Boga przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, by nasz parafialny odpust był wyrazem jedności wiary i miłości Boga i bliźniego.

W ramach przygotowania do odpustu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w tygodniu o zwykłej porze oraz w najbliższą sobotę od godziny 16-tej do 17-tej. Stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz przyjęcie Komunii Świętej są konieczne, by zyskać odpust zupełny.

Składka inwestycyjna zebrana w ostatnią niedzielę wyniosła 10 894,75 zł. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy również do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszym kościele. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m. in. wspomnienia o zmarłym niedawno arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. W „Niedzieli” artykuł o rosnącej nienawiści wobec wierzących i jak jej przeciwdziałać. W najnowszym numerze miesięcznika dla dzieci „Staś” wiele ciekawych opowiadań m. in. o Kardynale Stefanie Wyszyńskim i św. Stanisławie Kostce.

Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.