Krąg biblijny

Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na Jego działanie, na Jego uzdrawiającą i stwórczą moc. Umiejętność czytania Pisma Świętego ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce”.

/Jan Paweł II/

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO w każdy czwartek na godz. 1815 w sali na plebani. Prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma  Świętego.

Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, kiedy zaczynamy głębiej wierzyć i czuć bardziej tchnienie Ducha Świętego (por. Łk 11,13), które jest koniecznie potrzebne do pełniejszego zrozumienia prawd zawartych w Piśmie św. Wierzymy i czujemy również, że sam Bóg przychodzi do nas i zamienia Słowo w Ciało (por. 2 Tm 3,16). Czynne uczestnictwo w Kręgu Biblijnym otwiera nam oczy i budzi pragnienie głębszego poznawania zamysłów Boga ukrytych w Księgach Pisma Świętego. Czytając i rozważając Pismo św. z kapłanem – przewodnikiem, dowiadujemy się nie tylko o znaczeniu przeczytanych tekstów dla nas żyjących współcześnie, ale również co one oznaczały dla pierwszych jego odbiorców. Przez udział w spotkaniach Kręgu Biblijnego czujemy się bardziej związani z naszą wspólnotą parafialną uczestnicząc w jej życiu religijnym.

W Piśmie Świętym należy indywidualnie szukać odpowiedzi na nasze życiowe sukcesy i porażki i tam też należy szukać sposobów na dobre życie. Zależnie od naszej sytuacji, a nawet nastroju, czasem fragment tekstu lub nawet jeden werset da nam podpowiedź na sposób godny chrześcijanina. W każdej też chwili możemy sięgnąć do Księgi Psalmów, których różnorodność odpowie na każde nasze duchowe potrzeby.

Język Pisma Świętego zachwyca swoim pięknem i rytmiką zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie. Krąg Biblijny pozwala odkryć piękno i mądrość „Listu Miłości” pisanego do człowieka przez samego Boga. Teraz jest właściwy czas na zadanie sobie pytania: czym powinno być Pismo Święte dla chrześcijanina współcześnie?

Moderator Kręgu Biblijnego
Ks. Proboszcz Piotr Mozdyniewicz