Wspólnota Wiara i Światło

Do założenia i rozpowszechnienia ruchu „Wiara i Światło” przyczyniły się w szczególny sposób dwie osoby: Jean Vanier i Marie-Helene Mathieu.

9 kwietnia 1971 roku odbyła się ogólnokrajowa pielgrzymka do Lourdes, która zapoczątkowała ruch „Wiara i Światło”. W Polsce pierwsza wspólnota powstała w 1978 roku we Wrocławiu. Z kolei w naszej Parafii wspólnotę zainicjował w latach 90 ks. Krzysztof Burdak, która z czasem przeniosła się do parafii salwatoriańskiej w Trzebini. Dzięki inicjatywie ks. Tomasza Bajera w roku 2002 z powrotem wróciła do Trzebini- Sierszy. „Wiara i Światło” powstała z wiary, że każda z osób upośledzonych umysłowo jest w pełni osobą, z wszystkimi prawami istoty ludzkiej: przede wszystkim z prawem bycia kochaną, uznawaną i poważaną ze względu na samą siebie i w wyborach, które podejmuje. Wspólnota ta jest także przekonana, że każda osoba, w pełni sprawna czy upośledzona jest jednakowo kochana przez Boga, że Jezus mieszka w każdej z nich. „Wiara i Światło” wierzy, że każda osoba, nawet najbardziej upośledzona jest powołana by pogłębiać swe życie w Jezusie w swoim Kościele. Jest powołana by stać się źródłem łaski i pokoju w świecie.

Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej Parafii nosi nazwę „Paciorki” w nawiązaniu do Różańca Świętego. Oprócz comiesięcznych spotkań formacyjnych, które mają na celu dzielenie się własnymi doświadczeniami w atmosferze wspólnoty braterskiej, nasza wspólnota od kilku lat wyjeżdża na letnie obozy wakacyjne. Są one niezwykłym czasem integracji i pogłębienia przyjaźni z Bogiem. Ogromny wkład w przygotowanie tych obozów mieli sponsorzy z zakładów pracy, a także organizatorzy: Tomasz i Asia Sikora. Również w ciągu roku pojawiają się ciekawe pomysły tj. odgrywanie Jasełek, czy adoracja wielkoczwartkowa w ciemnicy, która stała się już wspólnotową tradycją.

Nasza parafialna wspólnota skupia ok. 30 osób (osoby niepełnosprawne w różnym wieku, ich bliscy oraz wolontariusze). Spotkania odbywają się w II soboty miesiąca w salce na plebanii. Kapelanem wspólnoty jest ks. Tomasz Nowak, a odpowiedzialnym Pani Lucyna Pietrzak

Nasza strona na facebooku: https://www.facebook.com/paciorkiwiaraiswiatlo/

 

Impreza u Piotrka Wójcika 🙂

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj