Ruch Światło – Życie

OAZA, to katolicki ruch (nie sekta!), który liczy już 50 lat, założył ją Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Warto wspomnieć, iż Oazę niejako tworzył Jan Paweł II. Gromadzi ona tysiące ludzi, którzy odkrywają prawdziwą radość płynącą ze wspólnoty i Bożej miłości, każdy może być świętym uśmiechniętym!

Ojciec Święty często mówił do młodych: „Nie bójcie się świętości, świętość jest dla każdego” i Oaza właśnie tego uczy.

Jako ruch posoborowej odnowy bierzemy czynny udział w życiu liturgicznym naszej parafii angażując się w ubogacanie Mszy Świętej śpiewem, czytaniem Słowa Bożego, świadectwem naszej wiary, którą każdy z nas przeżywa zarówno w indywidualny sposób,  jak i wspólnotowy. Ruch ŚWIATŁO – ŻYCIE to nie tylko nazwa bardziej lub mniej brzmiąca, ale to przede wszystkim styl życia. Naszym celem jest osiągniecie pełni świętości wypełniając charyzmat uformowany przez naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. W realizacji tego celu pomagają nam spotkania w małych grupach, wspólna Eucharystia jak również luźne spotkania sportowo-rekreacyjne i typowo rozrywkowe, od których nie stronimy.

Nierozerwalną częścią oazowego charyzmatu jest Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci). Cieszymy się, że mamy także chłopaków w naszych szeregach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich którzy pragną przeżywać swoją wiarę we wspólnocie z ludźmi, którzy chcą podobnie przeżywać swoje życie. Spotkania wspólnoty odbywają w piątki o 18:00 (spotkanie) i w niedzielę o 11:30 (Eucharystia).

Aby włączyć się w RUCH ŚWIATŁO – ŻYCIE trzeba po prostu przyjść. Zobaczysz jak to funkcjonuje i jeśli będzie Ci to odpowiadało, to zostaniesz.

Tematy poruszane na spotkaniach to m.in.: BÓG, WIARA, POWOŁANIE, MIŁOŚĆ, ŚWIADECTWO, ŻYCIE, ZNIEWOLENIA i wiele innych. Zastanawiamy się nad tymi tematami w oparciu o analizę fragmentów Pisma Św. W wakacje wyjeżdżamy na 15-dniowe rekolekcje. Mogą też być organizowane wyjazdy w ciągu roku.

Jeśli do nas dołączysz poznasz lepiej Boga, zawrzesz nowe przyjaźnie, nie spotka Cię tu odrzucenie, każdy jest jedyny i niepowtarzalny, a swoim talentem możesz się spełnić właśnie u nas. Nauczysz się jak żyć, by życia nie zmarnować, a jeśli uda Ci się wyjechać na rekolekcje, wówczas przeżyjesz niezapomniane chwile, a może nawet pierwszy raz świadomie doświadczysz obecności Boga w Twoim życiu!