Domowy Kościół

 

Gałąź rodzinna

Ruchu Światło – Życie

 

 

…Co  to  takiego?

Domowy Kościół powstał z inicjatywy sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie. Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół (DK).

Zdjęcie rodzinne naszego kręgu

DK jest małżeńskim ruchem świeckim w Kościele, łączącym w sobie charyzmaty ruchu „Światło-Życie” oraz międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame (END) – Wspólnoty Matki Najświętszej.

DK ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie, innych i na Boga, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska, jak można i trzeba ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudności i pokusy, by żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość. Pojedynczemu małżeństwu trudno by było wytrwać na drodze do świętości. Dlatego małżeństwa pragnące realizować tę drogę łączą się w grupy nazywane kręgami (w skład kręgu wchodzi 4-7 małżeństw) spotykających się raz na miesiąc, by modlić się, dzielić się ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych.

DK Siersza i przyjaciele

DK Siersza i przyjaciele

W DK rodzice uczą się jak przy pomocy słowa i przykładu być dla swych dzieci pierwszymi zwiastunami wiary. Rodziny DK tworzą apostolat świeckich w Kościele, ewangelizują swoją postawą i dobrym przykładem, troszczą się o potrzeby bliźnich tak materialne jak i duchowe. Włączają się w różne formy działalności społecznej.

Podstawowymi metodami i środkami służącymi budowaniu DK w rodzinach są: modlitwa osobista, małżeńska, rodzinna oraz regularne rozważanie Słowa Bożego, które winno kształtować życie i podstawy całej rodziny. Ważną pomocą w dążeniu do świętości jest również dialog małżeński, czyli rozmowa małżonków o wszystkich sprawach rodziny ze świadomością obecności Chrystusa. Nad prawidłowym realizowaniem celów DK czuwa kapłan – moderator.

Obecnie w Polsce Domowy Kościół istnieje w każdej diecezji. Liczy ponad 2 500 kręgów i skupia ponad 12 000 małżeństw. Kręgi DK działają także na: Litwie, Białorusi, Ukrainie, Czechach oraz w Australii, w Kanadzie i USA.

 

Domowy Kościół (czasem nazywany także „Oazą Rodzin”) dzięki życzliwości Księdza Proboszcza działa również w naszej Parafii. Opiekę duchową nad Domowym Kościołem w naszej Parafii sprawuje moderator ks. Bolesław Żmuda.

MAŁŻONKOWIE !

…obudźcie się, chyba nie chcecie przegapić takiej okazji:

  • Pogłębienie duchowości małżeńskiej
  • Pogłębienie wiary i wiedzy religijnej
  • Uczenie się jak być dla swoich dzieci najlepszymi wychowawcami i wymiana doświadczeń w ich wychowywaniu;
  • Możliwość rekolekcji rodzinnych, połączonych z wypoczynkiem w różnych regionach kraju

 

Nie bądźcie sztywniakami. Zapraszamy do wspólnoty rodzin Domowego Kościoła.

DK to również dobra zabawa

DK to również dobra zabawaDK to również dobra zabawa

 

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj