Liturgiczna Służba Ołtarza

„Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. Droga młodzieży! Wasi rówieśnicy czekają na prawdziwą «światłość świata». Nie trzymajcie waszego świecznika jedynie w kościele, lecz nieście pochodnię Ewangelii tym wszystkim, którzy przebywają w ciemnościach i przeżywają trudne chwile w życiu”. (Sługa Boży Jan Paweł II).

Służba Liturgiczna w akcji...

 

Ministrant to osoba posługująca przy celebracji Mszy świętej oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Jest najbliższym świadkiem Ofiary Eucharystycznej i świętych czynności liturgicznych, dlatego bycie ministrantem jest zaszczytem, jakiego dostępuje młody człowiek. Z tego tytułu stawia mu się szczególne wymagania z racji niezwykłych przywilejów.

 

Każdy członek Liturgicznej Służby Ołtarza powinien: kochać Boga i dla Jego chwały wzorowo spełniać swoje obowiązki, rozwijać w sobie życie Boże poprzez częste przystępowanie do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii, służyć Chrystusowi w ludziach, być pilnym w nauce i obowiązkach, kulturalnym i radosnym w podejściu do każdego człowieka, być zawsze punktualnym i sumiennym, wrażliwym na piękno przyrody i potrzeby bliźnich, zwalczać swoje wady, poznawać liturgię i żyć nią, dawać dobry przykład gdziekolwiek będzie.

Nasze grono ministranckie liczy ok. 30 osób w wieku od 9 do 21 lat. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powstała w roku 1946 (Rok założenia parafii). 

Zbiórki dla ministrantów i lektorów w piątki po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.30. Zapraszamy. 

ks. Tomasz Nowak, wikariusz

opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza

W Poroninie

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj