Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkanie opłatkowe

„Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. Droga młodzieży! Wasi rówieśnicy czekają na prawdziwą «światłość świata». Nie trzymajcie waszego świecznika jedynie w kościele, lecz nieście pochodnię Ewangelii tym wszystkim, którzy przebywają w ciemnościach i przeżywają trudne chwile w życiu”.

/Jan Paweł II/.

Służba Liturgiczna w akcji...

Ministrant, to osoba posługująca przy celebracji Mszy Świętej oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Jest najbliższym świadkiem Ofiary Eucharystycznej i świętych czynności liturgicznych, dlatego bycie ministrantem jest zaszczytem, jakiego dostępuje młody człowiek. Z tego tytułu stawia mu się szczególne wymagania z racji niezwykłych przywilejów.

Każdy członek Liturgicznej Służby Ołtarza powinien: kochać Boga i dla Jego chwały wzorowo spełniać swoje obowiązki, rozwijać w sobie Boże życie przez częste przystępowanie do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii, służyć Chrystusowi w ludziach, być pilnym w nauce i obowiązkach, kulturalnym i radosnym w podejściu do każdego człowieka, być zawsze punktualnym i sumiennym, wrażliwym na piękno przyrody i potrzeby bliźnich, zwalczać swoje wady, poznawać liturgię i nią żyć na co dzień oraz dawać dobry przykład gdziekolwiek będzie.

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powstała w roku 1946 (rok założenia parafii).

Zbiórki dla ministrantów i lektorów odbywają się w piątki po wieczornej mszy św. ok. godz. 17:30.  Zapraszamy.

ks. Marcin Meres, wikariusz
opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza