Liturgiczna Służba Ołtarza


Nowi ministranci w naszej Służbie Liturgicznej Ołtarza
(3.05.2024 r.)Spotkanie z JE Ks. Biskupem Januszem Mastalskim

(3.03.2024)


Opłatek (28.01.2024)

„Niech ten piękny zwyczaj łamania się opłatkiem przybliży nas do siebie i rozszerzy nasze serca. Dzieląc się opłatkiem, tym chlebem, który jest darem Boga i owocem pracy ludzkich rąk, otwórzmy się ku sobie nawzajem, otwórzmy się szeroko na drugiego człowieka, zwłaszcza na tych naszych braci, którzy są samotni, zapomniani albo żyją w niedostatku, a może w biedzie, na tych, którzy są pozbawieni domu czy pracy”.

św. Jan Paweł II


W sobotę, 27 maja 2023r., w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie odbyło się pobłogosławienie naszych dwóch Lektorów: Adriana i Jakuba do posługi czytania Słowa Bożego podczas Liturgii. Nowym naszym Lektorom gratulujemy i życzymy błogosławieństwa na czas posługi przy Ołtarzu.


Błogosławieństwo nowych Ministrantów (23 kwietnia 2023)

Modlitwa przed służeniem:

Oto za chwilę przystąpię Do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po służeniu

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen


Spotkanie opłatkowe
(22 stycznia 2023)

Dnia 22 stycznia 2023 roku nasza Wspólnota ministrantów i lektorów przeżywała, jak co roku, SPOTKANIE OPŁATKOWE. Wspólna modlitwa i łamanie się opłatkiem było okazją do wyrażenia wdzięczności za wspólną służbę przy ołtarzu Jezusa. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, rodzicom i całej Wspólnocie Służby Liturgicznej wraz z ks. Marcinem


Wakacyjny wyjazd z Ministrantami i Rodzinami do Szaflar
(23.07.2022)


Spotkanie opłatkowe
 (styczeń 2022)


„Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. Droga młodzieży! Wasi rówieśnicy czekają na prawdziwą «światłość świata». Nie trzymajcie waszego świecznika jedynie w kościele, lecz nieście pochodnię Ewangelii tym wszystkim, którzy przebywają w ciemnościach i przeżywają trudne chwile w życiu”.

/Jan Paweł II/

Służba Liturgiczna w akcji...

Ministrant, to osoba posługująca przy celebracji Mszy Świętej oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Jest najbliższym świadkiem Ofiary Eucharystycznej i świętych czynności liturgicznych, dlatego bycie ministrantem jest zaszczytem, jakiego dostępuje młody człowiek. Z tego tytułu stawia mu się szczególne wymagania z racji niezwykłych przywilejów.

Każdy członek Liturgicznej Służby Ołtarza powinien: kochać Boga i dla Jego chwały wzorowo spełniać swoje obowiązki, rozwijać w sobie Boże życie przez częste przystępowanie do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii, służyć Chrystusowi w ludziach, być pilnym w nauce i obowiązkach, kulturalnym i radosnym w podejściu do każdego człowieka, być zawsze punktualnym i sumiennym, wrażliwym na piękno przyrody i potrzeby bliźnich, zwalczać swoje wady, poznawać liturgię i nią żyć na co dzień oraz dawać dobry przykład gdziekolwiek będzie.

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powstała w roku 1946 (rok założenia parafii). 

Zbiórki dla ministrantów i lektorów odbywają się w piątki po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 17:30.  Zapraszamy. 

ks. Marcin Meres, wikariusz
opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza

 

 

Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj