Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022

Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które prowadzi ks. Jan NOWAK. Program rekolekcji jest dostępny w „Iskierce” i na stronie internetowej parafii. Składka zebrana na zakończenie rekolekcji podczas Mszy Świętych w środę będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec ks. Jana za jego posługę głoszenia Bożego słowa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Składka zebrana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Droga krzyżowa o godz. 1600 i o godz. 1900.

W sobotę Msza Święta i spotkanie Wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO „Paciorki” zrzeszającej niepełnosprawne osoby, ich rodziny i przyjaciół. Msza Święta o godz. 1500, a po niej spotkanie w salce na plebani.

Stowarzyszenie „Misericordi” zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny, na którym można nabyć palmy i stroiki świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Stowarzyszenie rozprowadza również kartki wielkanocne w przedsionku naszego kościoła. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia.

Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1130. Prosimy o zebranie się przed głównym wejściem do kościoła. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1130. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Jadwigę Mastalerz, Danutę Drygalską, Ryszarda Kurka i Władysława Pliszkę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, podejmiemy dzieło duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Zachęcamy wszystkich, by włączyć się przez modlitwę i pokutę w dzieło ratowania dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone przez aborcję.

Jak w każdą wielkopostną niedzielę, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Składka zebrana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek o godz.1545 powitamy w naszej parafii ikonę Świętej Rodziny. Po uroczystym wprowadzeniu ikony będzie czas na osobistą modlitwę. Różaniec przy ikonie odmówimy o godz. 1700, następnie Msza Święta o godz. 1800, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólne czuwanie modlitewne o godz. 2000, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

W piątek czuwanie przy Ikonie Świętej Rodziny będzie od porannej Mszy Świętej do godz. 1500. Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie peregrynacji i przekazanie Ikony do Parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Gorąco zachęcamy wszystkich, aby poświęcić czas na modlitwę przy Ikonie zawierzając Świętej Rodzinie nasze rodziny i wszystkie intencje naszych serc. Również w piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1600. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1900.

Do chorych w kwietniu pojedziemy w Wielkim Tygodniu: do chorych na Os. Gaj w WIELKI WTOREK od godz. 900, a do chorych na Os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w WIELKĄ ŚRODĘ od gody. 800.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych i dodatkowa Msza Święta o godz. 800.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Jan Nowak – długoletni ojciec duchowny naszego seminarium, misjonarz w Kazachstanie i postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Michała Rapacza. Program rekolekcji jest dostępny na ulotkach i na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” jest poświęcony prorockiej misji Fatimy. Stowarzyszenie „Misericordi” rozprowadza wielkanocne kartki w przedsionku naszego kościoła. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia. Ponadto 3 kwietnia odbędzie się kiermasz wielkanocny, na którym dostępne będą palmy oraz stroiki. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. W przedsionku kościoła dostępne są również baranki wielkanocne rozprowadzane przez panie z „Caritasu”. Ofiara za nie to minimum 7zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Szwagrzyk, Andrzeja Dudka, Franciszka Tanistrę, Zdzisława Dudka oraz Annę Mulka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2021

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Dziękując za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną informujemy, że w tym tygodniu rozpoczniemy remont i malowanie zakrystii. Zostanie również zakupiona nowa kserokopiarka na użytek parafii.

Gorąco zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 1600. Po Gorzkich Żalach jest również możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Ofiary zebrane podczas tego nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest przeżywana także jako Dzień Świętości Życia. Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego podejmiemy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Również w piątek Droga Krzyżowa o godz. 1600 i  o godz. 1900.

Jak co roku, w sklepach naszej parafii do koszów z napisem CARITAS możemy przekazać dary dla najbardziej potrzebujących, które zostaną im przekazane w formie paczek przed Świętami Wielkanocnymi. Dary te można również składać w przedsionku naszego kościoła. Dostępne są także baranki wielkanocne rozprowadzane przez panie z CARITASU. Ofiara za nie to minimum 7 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy” śp. Piotra Stefańskiego i Leszka Kawalę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2021

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600, a po nich możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Ofiary zebrane podczas tego nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1600 i o godz. 1900 oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Gorąco zachęcamy wszystkich, by włączyli się w tą bardzo ważną modlitewną inicjatywę w obronie nienarodzonych i ich rodzin. Teksty modlitw są dostępne na stolikach z prasą katolicką z tylu kościoła.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Szyguła. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.
I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2021

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do gorliwszego korzystania ze spowiedzi oraz praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, uczynków miłosierdzia, jałmużny, umartwienia, wstrzemięźliwości i postu, cierpliwego znoszenia uraz i cierpień oraz gorliwszego wykonywania codziennych obowiązków. Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Jan Nowak w dniach od 3 do 6 kwietnia.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1600. Składka zbierana podczas tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebani oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1600 i o godz. 1900 oraz nabożeństwo do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. 

11 marca 2022 r. (piątek-sobota) będziemy modlić się w naszym kościele o pokój na Ukrainie. Całonocne czuwanie rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 1900 i będzie trwało do godz. 600.

W sobotę Msza Święta i spotkanie Wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO „Paciorki” o godz. 1500.

Składka do puszek zebrana w ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc Ukrainie wyniosła 12 378,73 zł. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”. Dziękujemy również wolontariuszom, którzy pomogli w zebraniu tej składki.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Władysława Hamerlę, Mieczysławę Zendrowską oraz Rafała Mazura. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj