Parafialny Zespół VOCALIS

Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością.

Co znaczy śpiewać z radością?
Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego, co śpiewa się sercem.

/św. Augustyn/

Obecnie VOCALIS liczy 7 osób śpiewających i prowadzącej – Joanny Kołodziejczyk. Pierwszą dyrygentką chóru była Katarzyna Nowacka, po niej Dorota Piotrowska, później Marlena Kierczak. Zespół ma w swoim repertuarze utwory zarówno z zakresu muzyki liturgicznej i sakralnej, jak również rozrywkowe czy współczesne utwory. VOCALIS ubogaca swoim występem każdą pierwszą niedzielę miesiąca w czasie Mszy Świętej o godz. 1000.

SOPRANY: Monika Marcela, Kararzyna Piwowarczyk-Ściebura, ALTY: Danuta Załęcka, Anna Kułaga, TENOR: Michał Kosobudzki, BASY: Jan Motyka, Tadeusz Motyka.

Wieczór kolę i pastorałek
(28 stycznia 2023)

W najbliższą niedzielę (30 stycznia 2022r.) zapraszamy na XXIV KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK im. ks. Prałata Stanisława Gałuszki do kościoła pw. Piotra i Pawła w Trzebini na godz. 1700. Swoim występem zaszczyci nas również nasz parafialny Zespół VOCALIS.

Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

23 stycznia 2022r., po wieczornej Mszy Świętej, odbył się WIECZÓR KOLĘD w wykonaniu zespołu VOCALIS.

Naszym pragnieniem jest śpiew, najlepiej wielogłosowy, najczęściej podczas liturgii w naszym kościele. Wykonujemy utwory kompozytorów takich jak: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Dawid Kusz, Jacek Gałuszka, Jacek Sykulski, Marcin Pospieszalski. Śpiewamy również utwory muzyki gregoriańskiej oraz gospel. W planach jest również Palestrina i Rachmaninow, ale takie dzieła wymagają liczniejszego już zespołu.

15 listopada w Sali teatralnej chrzanowskiego MOKSiR–u odbył się XI Wielopokoleniowy Przegląd Zespołów Chóralnych, w którym udział wziął nasz chór VOCALIS, zdobywając główną nagrodę Grand Prix. W konkursie zaprezentowały się również lokalne chóry „Żaby” i „Vox Animae” z Chrzanowa, „Echo” z Trzebini oraz Chór Kameralny „Fermata” z Katowic – Piotrowic i Krakowskie Towarzystwo Śpiewackie Echo z Krakowa. Nasz zespół wokalny wykonał cztery utwory, m.in. „Matka scynśliwyk powrotów” i „Magnificat” P. Pałki, niejednokrotnie śpiewane w czasie mszy świętych naszym parafialnym kościele.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ad maiorem Dei gloria – Na większą chwałę Bożą.

/św. Ignacy Loyola/