Parafialny Zaspół Wokalny

Parafialny zespół wokalny w Sierszy istnieje mniej więcej od roku. Naszym pragieniem jest śpiew, najlepiej wielogłosowy, najczęściej podczas liturgii w naszym kościele. Wykonujemy utwory kompozytorów takich jak: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Dawid Kusz, Jacek Gałuszka, Jacek Sykulski, Marcin Pospieszalski. Śpiewamy również utwory muzyki gregoriańskiej oraz gospel. W planach jest również Palestrina i Rachmaninow, ale takie dzieła wymagają liczniejszego już zespołu.

15 listopada w Sali teatralnej chrzanowskiego MOKSiR – u odbył się XI Wielopokoleniowy Przegląd Zespołów Chóralnych, w którym udział wziął nasz chór Vocalis, zdobywając główną nagrodę Grand Prix. W konkursie zaprezentowały się również lokalne chóry „Żaby” i „Vox Animae” z Chrzanowa, „Echo” z Trzebini oraz Chór Kameralny „Fermata” z Katowic – Piotrowic i Krakowskie Towarzystwo Śpiewackie Echo z Krakowa. Nasz zespół wokalny wykonał cztery utwory, m.in. „Matka scynśliwyk powrotów” i „Magnificat” P. Pałki, niejednokrotnie śpiewane w czasie mszy świętych naszym parafialnym kościele.

Skład Chóru Vocalis stanowią: Dorota Piotrowska – dyrygent, Monika Marcela, Agata Kaczmarzyk, Paulina Malczyk, Jolanta Zygmunt, Anna Bodzenta, Danuta Załęcka, Weronika Zygmunt, Marlena Zając, Michał Kosobudzki, Jan Motyka, Tadeusz Motyka, Piotr Kaczmarzyk.

Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 19.30 w salce na plebani. Więcej informacji można uzyskać od pana organisty – Michała Kosobudzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Ad maiorem Dei gloria” – Na większą chwałę Bożą. /św. Ignacy Loyola/