Ogłoszenia duszpasterskie


VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji ostatniego już nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a w sposób szczególny na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 13-tą, Pani Danuty Marciniak na  godz. 14-tą, Pani Alfredy Gruszki na godz. 15-tą oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 16-tą.

W środę Popielec i początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo i posypanie głów popiołem podczas Mszy Świętych o godz. 630, 1700 i 1900. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii oraz wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1900. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1600 i o godz. 1900. Gorzkie Żale odśpiewamy w każdą wiekopostną niedzielę o godz. 16. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Składka inwestycyjna zebrana w ostatnią niedzielę wyniosła 10930 zł i 20 euro centów. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

                                                                             +++

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosława Michalskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.VII Niedziela Zwykła – 20.02.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy gorące „Bóg zapłać”.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji nabożeństwa 40-godzinnego dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 13-tą, Pani Aleksandry Żądło na godz. 14-tą, Pana Marka Lizończyka na godz. 15-tą oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz. 16-tą.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy parafian z Gór Luszowskich, Starej Góry, Starej Maszyny i Sierszy oraz róże różańcowe: Pani Celiny Kłeczek na godz. 13-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 14-tą, Pani Alfredy Gruszki na godz. 15-tą oraz Pani Aleksandry Żądło na godz. 16-tą.

We wtorek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W środę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek Krąg biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii oraz wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

+++

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Radoń. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata.

W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne w dzisiejszą niedzielę zapraszamy parafian: z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz róże różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 13-tą, Pani Celiny Kłeczek na godz. 14-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 15-tą oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 16-tą.

W przyszłą niedzielę na nabożeństwo 40-godzinne zapraszamy w szczególny sposób parafian: z Os. Gaj oraz róże różańcowe: Pani Alfredy Gruszki na godz. 13-tą, Pani Aleksandry Żądło na godz. 14-tą, Pana Marka Lizończyka n a godz.15-tą oraz Pani Jadwigi Rękawek na godz. 16-tą.

W poniedziałek święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa, patronów Europy.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645.

W czwartek Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii. Począwszy od tego tygodnia, na prośbę parafian, czwartkowe wystawienie oraz adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wieczornej.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

+++

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zuzannę Orlaś oraz Zofię Stefańską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu .V Niedziela Zwykła – 6.02.20

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W poniedziałek konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 1830 w kościele.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 1745 w sali na plebanii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1900 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to również XXX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Msza Święta w intencji chorych naszej parafii będzie o godz. 1000. Podczas tej Mszy Świętej będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów i znajomych, by pomogli starszym i chorym w przybyciu do kościoła na przeznaczoną dla nich Mszę Świętą. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa 40-godzinne przygotowujące nas do dobrego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1130 i adoracja do godz. 1645. Bardzo zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas na nawiedzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a czas adoracji ofiarować nie tylko jako uwielbienie naszego Zbawiciela, ale także jako zadośćuczynienie za grzechy własne i całego świata. W szczególny sposób na nabożeństwo 40-godzinne, w przyszłą niedzielę, zapraszamy parafian z Os. Gaj Zacisze, Energetyków, Huty i Trentowca oraz Róże Różańcowe: Pani Jadwigi Rękawek na godz. 13-tą, Pani Celiny Kłeczek na godz. 14-tą, Pani Danuty Marciniak na godz. 15-tą oraz Pana Marka Lizończyka na godz. 16-tą.

Składamy gorące podziękowania lektorom, młodzieży ze Stowarzyszenia „Misericordi” oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w rozbiórce szopki i choinek.

+++

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Jakubanes. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, czyli MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 630 i o godz. 1700. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Jest to także XXVI DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Składka zebrana w czasie Mszy Świętych będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Chciejmy w tym dniu dziękować Panu Bogu za siostry i braci zakonnych, którzy nieustannie umacniają Kościół swoją modlitwą, ofiarą i pracą.

W czwartek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo gardła i poświęcenie jabłek po rannej i wieczornej Mszy Świętej. KRĄG BIBLIJNY o godz. 1745 w sali na plebanii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 1900 do godz. 2100. Serdecznie zapraszamy.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz.1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

Bardzo prosimy lektorów, młodzież z grupy „Misericordi” oraz wszystkich chętnych o pomoc w rozbiórce szopki oraz choinek w środę po wieczornej Mszy Świętej.

+++

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tadeusza Jaśko, Emilię Borowską oraz Marię Kurek.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Światłość wieczna niech im świeci, gdzie królują wszyscy święci. Gdzie królują z Tobą Panem, aż na wieki wieków. Amen.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj