Ogłoszenia duszpasterskie


BOŻE NARODZENIE – 25.12.2022

Z okazji ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, by doświadczenie Bożej miłości, którego źródłem jest spotkanie z nowonarodzonym Zbawicielem napełniło Wasze serca radością oraz umocniło w Was pragnienie świętości. Szczęść Boże!

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i udekorowania naszego kościoła na godne świętowanie Bożego Narodzenia. Bóg zapłać jednej z rodzin naszej parafii za ufundowanie nowych figur do szopki. Serdeczne podziękowania należą się również fundatorom gwiazd betlejemskich do szopki. Niech Boża Dziecina wynagrodzi ks. Marcinowi oraz jego współpracownikom ofiarną pracę włożoną w sprzątanie, przygotowanie choinek i dekoracji świątecznych oraz szopki w naszym kościele. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem parafialnej grupy Caritas oraz wszystkich wolontariuszy i ofiarodawców, którzy przygotowali i dostarczyli świąteczne paczki dla ubogich. Niech miłosierny Zbawiciel wszystkim hojnie wynagrodzi dobroć serca.

Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Poświęcenie owsa podczas Mszy Świętej o godz. 1000. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W środę święto Świętych Młodzianków, męczenników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100.

W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę zakończenie Starego Roku. Po Mszy Świętej o godz. 1700 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę Nowy Rok – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI.

Kolędę, a więc duszpasterskie odwiedziny rodzin i domów naszej parafii, rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Plan tych odwiedzin znajduje się na stolikach z prasą katolicką oraz jest podany na stronie internetowej naszej parafii. W związku z kolędą kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu od wtorku do piątku od godz. 800 do godz. 830. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i zostawienie wiadomości.

Zbiórka kolędowa lektorów i ministrantów odbJędzie się w przyszłą niedzielę, 1 stycznia o godz. 1500 w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa.

Dostępne są świąteczne numery Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego, a także nowy numer Stasia i Małego Gościa dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mieczysławę Kopytko oraz Krzysztofa Tworka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o  godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100.

W piątek rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczno-urodzinową po roratach. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zakończenie rorat o godz. 630. Zachęcamy, by w Wigilię zachować tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy o odczytaniu Ewangelii, modlitwie, łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Niech nasze serca napełni Chrystusowy pokój i przebaczenie. Niech dodatkowe wolne miejsce przy naszych stołach będzie znakiem miłości wobec ubogich i samotnych. W Wigilię nie będzie Mszy Świętej wieczornej, a Pasterka będzie jak zwykle o północy. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej codziennie przed ranną oraz wieczorną Mszą Świętą oraz dodatkowo w środę od godz. 1600 do godz. 1800, w czwartek od godz. 1600 do godz. 1800 oraz od godz. 2000 do godz. 2100, a także w piątek od godz. 600 do godz. 700 oraz od godz. 1600 do godz.1800.

Do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami pojedziemy w piątek od godz. 800. W związku z tym kancelaria będzie nieczynna w piątek rano.

Parafialna grjupa Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę to minimum 9 zł, a za dużą 14 zł. Grupa Misericordi rozprowadza w przedsionku kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże działalność charytatywną grupy.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, rada rodziców oraz uczniowie SP Nr 5 w Trzebini serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe z udziałem Chóru Milenium oraz kiermasz świąteczny, które odbędą się w sali pod kościołem w czwartek o godz. 1800. Kiermasz świąteczny od godz. 1600.

Plan kolędy jest dostępny na stolikach z prasą katolicką oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. bardzo przydatny dodatek – Modlitwa przed wieczerzą wigilijną. Do bieżącego numeru Niedzieli dołączony jest śpiewnik kolędowy z opisem obrzędów wieczerzy wigilijnej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jacka Karbownika, Stanisławę Bezak oraz Andrzeja Robaka. Polecajmy ich Bożemu MiłosierdziuIII Niedziela Adwentu – 11.12.2022

W poniedziałek wspomnienie NMP z Guadalupe.

We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać podczas wieczornej Mszy Świętej. Również w piątek modlitwy do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej roratniej.

Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej roratniej, która odprawiana jest w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700.

Pan Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne na Os. Gaj.

Panie z Caritasu rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę to minimum 9 zł, a za dużą 14 zł. W przedsionku kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary dla potrzebujących na świąteczne paczki dla nich.

Grupa Misericordi rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże działalność charytatywną grupy.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 13,722 zł. Za każdy dar serca oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać. Składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie zebrana do puszek w ubiegłą niedzielę wyniosła 2,852 zł.

Do chorych, przed Świętami Bożego Narodzenia, pojedziemy w przyszły piątek, 23 grudnia od godz. 800. Plan kolędy będzie podany w Iskierce w przyszłym tygodniu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych. W Niedzieli warto przeczytać o przyczynach obecnego kryzysu wychowawczego, który dotyka zarówno rodziny, jak i szkoły oraz drogach wyjścia z niego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Stawską, Józefa Dąbka oraz Marka Filipka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 II Niedziela Adwentu – 4.12.2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela to również XXIII DZIEŃ MODLITWY i POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI na WSCHODZIE. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Z okazji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Barbary wszystkim górnikom oraz pracującym w górnictwie składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętej patronki.

We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej podczas wieczornej Mszy Świętej. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1745 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 18:00.

W piątek modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1800. Kancelaria będzie w tym dniu czynna wyjątkowo od godz. 1830 do godz. 1930.

W sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej.

Pan Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Stara Maszyna, Kolonia-Pastwiska, Góry Luszowskie, Stara Góra, Chrzanowska, Misiury i Siersza Centrum. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej parafii.

Panie z Caritasu będą rozprowadzały od przyszłej niedzieli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę to minimum 9 zł, a za dużą 14 zł. W przedsionku naszego kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary dla potrzebujących.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. W Niedzieli znajdziemy bezpłatny dodatek świąteczny oraz przeczytamy m.in. jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny oraz co robić, kiedy dziecko nie chce chodzić do kościoła.I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

Rozpoczynamy dzisiaj ADWENT – okres liturgiczny, który przypomina nam o potrzebie przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasu oraz do godnego świętowania Bożego Narodzenia. Chciejmy przeżyć ten czas w atmosferze głębokiej modlitwy i nawrócenia. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, do udziału w Mszy Świętej roratniej, która będzie odprawiana w naszej parafii o godz. 1700.

W środę święto św. Andrzeja Apostoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od o godz. 1730 do o godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od o godz. 600 do o godz. 700 oraz popołudniu od o godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.

Msza Święta w intencji wszystkich górników, emerytów i ich rodzin będzie w przyszłą niedzielę o godz. 830. Wszystkim związanym z pracą w górnictwie składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Barbary.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy również XXIII DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI na WSCHODZIE, któremu w tym roku towarzyszy hasło: Posłani w pokoju Chrystusa. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy również XXIII DZIEŃ MODLITWY i POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI na WSCHODZIE, któremu w tym roku towarzyszy hasło: Posłani w pokoju Chrystusa. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Pan Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Huta, domki koło kościoła, bloki przy ul. Grunwaldzkiej, Trentowiec, Os. Energetyków, Piła Myślachowicka oraz Gaj-Zacisze. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków

W przedsionku naszego kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii zostały umieszczone kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary dla potrzebujących na świąteczne paczki dla nich. Osoby, które chciałyby włączyć się w pracę naszej parafialnej grupy Caritas są proszone o kontakt z Panią Fredzią Gruszką pod numerem telefonu 691-290-400.

OO. Franciszkanie oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowej Hucie – Mistrzejowicach zapraszają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 14 – 20 czerwca 2023. Zapisy u ks. Marcina.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ewę Wosik i Krystynę Noworyta. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

Przeżywany dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy gorące Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Panu Organiście oraz naszym parafialnym chórze i scholii. środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego i wspólnie rozważać Słowo Boże. W piątek o godz. 1730 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w sali na plebanii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT – okres liturgiczny, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Pana Jezusa na końcu czasów oraz jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji od przyszłego tygodnia Pan Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są znJakiem wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków.

W przedsionku naszego kościoła oraz w niektórych sklepach naszej parafii zostały umieszczone kosze ze znaczkiem Caritas, do których można składać dary dla potrzebujących na świąteczne paczki dla nich. Osoby, które chciałyby włączyć się w pracę naszej parafialnej grupy Caritas są proszone o kontakt z p. Fredzią Gruszką pod nr telefonu 691-290-400.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń wdrożyła procedurę odszkodowawczą dla rodzin, które w wyniku zapadnięcia się ziemi na cmentarzu parafialnym utraciły groby bliskich. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz stronie internetowej parafii.

OO. Franciszkanie oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowej Hucie – Mistrzejowicach zapraszają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 14 – 20 czerwca 2023r. Zapisy u ks. Marcina.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. jak nie poddać się manipulacji mediów oraz jak owocnie przeżyć zbliżający się Adwent. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji św. Siostry Faustyny opisanej w Dzienniczku.XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022

Przeżywamy dzisiaj DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM oraz VI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem jest zbierana składka do puszek na potrzeby ubogich oraz na działania naszej parafialnej grupy charytatywnej. Za każdą ofiarę składamy gorące Bóg zapłać. Dziękujemy również naszej parafialnej grupie charytatywnej za ofiarną całoroczną pracę na rzeczy ubogich i potrzebujących naszej parafii.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to również trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu odbędzie się również spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 1800. w kościele.

W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w przyszłą niedzielę można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłym miesiącu wyniosła 14 841zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. dlaczego od kanonizacji Jana Pawła II ataki na jego osobę się nasilają i komu zależy, by zdyskredytować jego autorytet. W Gościu Niedzielnym ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Rowińską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XXXII Niedziela Zwykła – 6.11.2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie o godz. 900. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum oraz hymn Boże, coś Polskę. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Również w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Naszemu wikariuszowi, Ks. Marcinowi Meresowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe modląc się za wstawiennictwem św. Marcina o wszelkie potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej. Msza Święta w intencji ks. Marcina będzie w piątek o godz. 1700, a po niej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W sobotę wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło „Paciorki” zrzeszającej osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół o godz. 1500, a po niej spotkanie w salce na plebani.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 830 świętować będziemy 25. rocznicę powstania Straży Honorowej NSPJ w naszej parafii.

Począwszy od najbliższej soboty rozpoczynamy w naszej parafii odprawianie Mszy Świętych zbiorowych. Będą one odprawiane w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 1700. Intencje na te Msze Święte będą przyjmowane w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czym jest czyściec i jak go opisywali święci, którzy dostąpili jego wizji. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący różnych form samotności.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Kieres, Julię Przybyła oraz Jana Gorczyńskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

Obchodzimy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum. Dziękując Panu Bogu za dar naszej parafialnej świątyni pamiętajmy w modlitwach o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach naszego kościoła. Również dzisiaj poświęcenie tablicy upamiętniającej zmarłych, których groby uległy zniszczeniu w zapadlisku o godz. 1500. Ze względów bezpieczeństwa oraz by ułatwić do niej dostęp tablica zostanie umieszczona niedaleko bramy od strony parkingu.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Msza Święta na cmentarzu o godz. 1400, a po niej nieszpory żałobne i procesja z czytaniem wypominków. Składka na cmentarzu będzie przeznaczona na utrzymanie naszego cmentarza.

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli DZIEŃ ZADUSZNY. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 630. Msza Święta na cmentarzu rano o godz. 800, a po niej procesja różańcowa po cmentarzu w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645.

W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

Wypominki roczne będą od przyszłej niedzieli wypisane i wywieszone w przedsionku kościoła. W razie stwierdzonych błędów prosimy o tym powiadomić w zakrystii po Mszy Świętej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.  Juliana Dudka i Mieczysława Gumulę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Rozpoczynamy dzisiaj TYDZIEŃ MISYJNY. Dziękując Panu Bogu za dar naszej chrześcijańskiej wiary pamiętajmy o duchowym i materialnym wspieraniu wysiłku misyjnego i ewangelizacyjnego Kościoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum.

Przypominamy, że cmentarz parafialny jest otwarty dla odwiedzających, którzy powinni pamiętać, że zgodnie z informacją umieszczoną na ogrodzeniu cmentarza przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń jest to teren zagrożony nieciągłymi deformacjami. Odwiedzając cmentarz należy zachować szczególną ostrożność. Poświęcenie tablicy upamiętniającej zmarłych, których groby uległy zniszczeniu w zapadlisku, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 1500. Ze względów bezpieczeństwa oraz, by ułatwić do niej dostęp tablica zostanie umieszczona niedaleko bramy od strony parkingu.

W przyszły wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Msza Święta w kaplicy na cmentarzu o godz. 1400, a po niej Nieszpory żałobne i procesja z czytaniem wypominków. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Stowarzyszenie Misericordi zaprasza na POCHÓD ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w poniedziałek 31. października. Pochód wyruszy o godz. 1800 spod Szkoły Podstawowej nr 5 w Sierszy do naszego kościoła.

W przedsionku kościoła można nabyć znicze. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Misericordi.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Harańczyk. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

Kończymy dzisiaj parafialne Misje Święte. Dziękując Panu Bogu za ten szczególny czas łaski prośmy św. Michała Archanioła, by chronił w naszych duszach owoców Misji Świętych i pomagał naszej parafii wzrastać w świętości. Naszą szczególną wdzięczność wyrażamy również ks. Piotrowi Prusakiewiczowi za poprowadzenie tych Misji, głoszenie słowa Bożego i wszelki wysiłek włożony w pracę nad odnową życia sakramentalnego w naszej parafii. Gorące Bóg zapłać kierujemy także do jednej z rodzin naszej parafii za ufundowanie figury św. Michała Archanioła. Najserdeczniejsze podziękowania należą się również Panu Piotrowi Miodkowi za odnowienie krzyża misyjnego przy naszym kościele.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy także XXII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem Blask Prawdy. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia dzięki, któremu tysiące utalentowanej polskiej młodzieży otrzymało stypendia i mJożliwość rozwoju duchowego i intelektualnego. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1800 w kościele.

We wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.

W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego. W czwartek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100 .

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego. W sobotę Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Uprzejmie przypominamy, że wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Karteczki na wypominki są wyłożone przy wejściu do kościoła. Przy czytelnym podawaniu nazwisk prosimy podać godzinę Mszy Świętej, przed którą mają być one odczytane.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o roli diakonów stałych, których z każdym rokiem przybywa w Polsce. W Gościu Niedzielnym płyta z Biblią Audio a na niej kolejne księgi historyczne Starego Testamentu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Miśkiewicza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.XXVIII Niedziela Zwykła – 9.10.2022

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Parafialne misje święte rozpoczniemy we wtorek o godz. 1730 różańcem z nabożeństwem oczekiwania na przybycie figury św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym świętym czasie nawrócenia i ożywienia naszej wiary. Plan misji znajduje się przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii. W związku z misjami, w tym tygodniu od środy do soboty, nie będzie Mszy Świętej o godz. 630 rano, a intencje przyjęte na te Msze Święte zostaną odprawione podczas Mszy Świętej misyjnej o godz. 900. Msza Święta wieczorna, od wtorku do soboty, będzie w tym tygodniu o godz. 1800, a nabożeństwa różańcowe od wtorku do soboty będą o godz. 1730. Również z powodu trwania misji parafialnych kancelaria parafialna będzie nieczynna od środy wieczorem do piątku wieczorem. W nagłych sprawach prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem Blask Prawdy. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia dzięki, któremu tysiące utalentowanej polskiej młodzieży otrzymało stypendia i możliwość duchowego i intelektualnego rozwoju. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Składka inwestycyjna w tym miesiącu będzie wyjątkowo zbierana w czwartą niedzielę, czyli 23 października. Składka inwestycyjna we wrześniu wyniosła 11,550 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o kondycji polskiej edukacji oraz sile różańca świętego. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić szczególną uwagę na tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jadwigę Kozłowską, Adriana Porosło, Teresę Witkowską i Wincentynę Rokicką. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXVII Niedziela Zwykła – 2.10.2022

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W środę wspomnienie św. Siostry Faustyny, dziewicy. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego.

W piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz.1600 do godz. 1700. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia odmówimy w ramach nabożeństwa różańcowego. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800.

Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w ten piątek podczas Mszy Świętej o godz. 1700. Również w piątek spotkanie dla kandydatów na ministrantów o godz. 1800 w salce na plebanii.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło Paciorki zrzeszającej osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół odbędzie się w tą sobotę. Msza Święta o godz. 1500,, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Na wypominki roczne i jednorazowe będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli. Wypominki można składać z zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Bardzo prosimy, by wypominków czy też intencji mszalnych nie składać do koszyczka wraz z ofiarą na tacę. Karteczki na wypominki są wyłożone przy wejściu do kościoła. Przy czytelnym podawaniu nazwisk prosimy podać godzinę Mszy Świętej, przed którą mają być one odczytane. Przy zapisie trzymajmy się klucza: wypominki za duszę śp. Ewy, Krystyny, Bronisławy (rodzaj żeński) oraz Bolesława, Kazimierza, Jana (rodzaj męski).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o zwyczajnych-niezwyczajnych księżach oraz dowiemy się jak aniołowie ratują w chwilach niebezpieczeństw i zagrożeń. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swoje ostatniej wizycie na Ukrainie. Dostępny jest również Gość Ekstra poświęcony Bożemu Miłosierdziu oraz św. Siostrze Faustynie.XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od od godz. 1730 do godz. 2100. Panu Organiście składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe modląc się, by św. Michał Archanioł wspierał jego posługę w naszej parafii i chronił od wszelkiego zła.

W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, następnie zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830. W tym dniu wyjazd do chorych na Os. Gaj od godz. 800.

Również w sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 1630. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będą się odbywać w naszej parafii przez cały październik codziennie o godz. 1630. Za publiczne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Msza Święta w intencji rodzin dotkniętych tragicznym osunięciem się gruntu na cmentarzu parafialnym odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę Świętą całą wspólnotę parafialną. Różaniec w intencji tych rodzin i ich zmarłych odmówimy przed Mszą Świętą o godz. 1630.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek, 26. września o godz.1800 w kościele.

Spotkanie ministrantów z rodzicami w piątek, 30. września o godz. 1730 w sali na plebanii.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które chcą śpiewać w naszej parafialnej scholi na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę w salce na plebanii o godz. 1200.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o aniołach i ich zadaniach oraz jak rozmawiać z nastolatkiem. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący przygotowania młodzieży do bierzmowania.XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Również dzisiaj przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży. Z tej racji w naszej archidiecezji przeżywamy dzisiaj DZIEŃ MODLITW ZA MŁODZIEŻ. Młodzieży przypominamy o zapisach do grup formacyjnych przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Zapisów należy dokonać w kancelarii parafialnej, a program spotkań znajduje się w przedsionku kościoła, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

We wtorek wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Spotkanie kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami odbędzie się w sali na plebanii w sobotę, 24. września o godz. 1000.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy artykuł na temat mediów, jakich dziś potrzebujemy w kontekście Dnia  Środków  Społecznego Przekazu. W Gościu Niedzielnym: kolejna płyta z Biblią Audio – następne księgi Starego Testamentu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ewę Likus, Genowefę Zybińską i Kazimierza Kurpiela. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Prośmy w naszych modlitwach o odnowienie darów Ducha Świętego w rodzicach i wychowawcach, by powierzone im dzieci i młodzież wychowywali w wierności Ewangelii oraz głębokiej miłości Boga i bliźniego.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po rannej i wieczornej Mszy Świętej ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

Od czwartku 15. września rozpoczynamy zapisy na spotkania do bierzmowania w grupach formacyjnych. Zapisów należy dokonać w kancelarii parafialnej, a program spotkań jest wywieszony w przedsionku kościoła oraz w gablocie przed kościołem.

Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek 16. września o godz. 1730 w zakrystii. Obecność wszystkich obowiązkowa. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci prosimy, by zgłaszali się z rodzicami do ks. Marcina. Z racji spotkania dla ministrantów kancelaria parafialna w ten piątek będzie czynna od godz. 1830 do godz. 1930.

Księża Salwatorianie z Trzebini serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach jubileuszowych z okazji 25. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości będą miały miejsce w czasie czuwania fatimskiego w sobotę, 17. wrześJnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, a przewodniczyć im będzie ks. bp. Damian Muskus. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w sierpniu wyniosła 10,293zł. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Uprzejmie przypominamy o zbliżających się misJjach parafialnych, które odbędą się od 11 do 16 października, a poprowadzi je ks. Piotr Prusakiewicz, michalita. Misjom będzie towarzyszyło nawiedzenie kopi cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji owocnego przeżycia misji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli artykuł „O wychowaniu w trzech obrazkach” – a w Gościu Niedzielnym: dodatek specjalny – poradnik dla rodziców: „Dzieci w wirtualnej sieci”

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z nasze wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Sekułę, Grażynę Głowacz, Adama Dominika polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXIII Niedziela Zwykła – 4.09.2022

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej w ubiegłą niedzielę: panu kościelnemu oraz służbie liturgicznej, panu organiście oraz chórowi parafialnemu, osobom, które zatroszczyły się o kwiaty, posprzątały kościół, salę pod kościołem oraz uporządkowały teren przykościelny. Gorące podziękowania kierujemy również do osób, które odnowiły i przygotowały gabloty przed kościołem. „Bóg zapłać” za wymianę łożyska jednego z dzwonów.

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Święto Narodzenia NMP. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W tym dniu przypada również odpust w Sanktuarium Maryjnym w Płokach. Suma odpustowa o godz. 1130. W ramach uroczystości odpustowych odbędą się pielgrzymki: we wtorek nauczycieli z regionu, w środę wdów i wdowców, w piątek młodzieży, a w sobotę pielgrzymka starszych i chorych z naszego dekanatu ze Mszą Świętą i błogosławieństwem Lourdes o godz. 1000. Główna Msza Święta odpustowa w Płokach w przyszłą niedzielę o godz. 1130 pod przewodnictwem Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Cały program uroczystości odpustowych płockiego sanktuarium znajduje się na plakacie w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej sanktuarium.

Parafialna piesza pielgrzymka do sanktuarium w Płokach wyruszy spod kościoła w niedzielę 11. września o godz. 900. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania wszystkich parafian.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej modlitwy do św. Jana Pawła II. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych również w piątek o godz. 1745 w salce na plebanii. Kancelaria parafialna w piątek będzie czynna wyjątkowo od godz. 1830 do godz. 1930.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Najnowszy numer Niedzieli jest połączony z nowym tygodnikiem Bliżej Życia z Wiarą, a w nim poruszające świadectwa i historie z życia wzięte oraz artykuły o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I. Dostępne są również bardzo ładnie wydane przez Gość Niedzielny  kalendarze na 2023 rok pt. Rok Pański w malarstwie w cenie 20 zł. Dzieci znajdą interesujące artykuły, opowiadania i kolorowanki we wrześniowym wydaniu Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Pytlik i Tadeusza Wróbla. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. Robert Nęcek, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła zakończona uroczystym odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym parafialnym święcie. Prośmy dobrego Boga przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, by nasz parafialny odpust był wyrazem jedności wiary i miłości Boga i bliźniego.

W poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej wypraszajmy dary Ducha Świętego potrzebne do wzrostu w miłości i mądrości. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w piątek od o godz. 1600 do o godz. 1700. Również w czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od o godz. 1730 do o godz. 2100.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od o godz. 600 do o godz. 700 oraz popołudniu od o godz. 1600 do o godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od o godz.  800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, następnie zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W ubiegłym tygodni pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysławę Dudek, Zofię Kawalę, Jadwigę Szydłowską oraz Janinę Jedynak. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.


XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialna składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. W środę święto św. Bartłomieja, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po rannej i wieczornej Mszy Świętej odnowienie Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W sobotę wspomnienie św. Moniki.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. Robert Nęcek, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła zakończona uroczystym odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym parafialnym święcie. Prośmy dobrego Boga, przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, by nasz parafialny odpust był wyrazem jedności wiary i miłości Boga i bliźniego.

W ramach przygotowania do odpustu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej: w tygodniu o zwykłej porze przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz w najbliższą sobotę od godz. 1600 do godz. 1700. Stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego są konieczne, by zyskać odpust zupełny.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefanię Bednarek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana, prezbitera i męczennika, patrona energetyków. Z tej okazji wszystkim elektrykom i energetykom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz owocnej i bezpiecznej pracy za wstawiennictwem św. Maksymiliana.

Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Msza Święta odpustowa w kaplicy na Starej Górze o godz. 1300. Jest to także 102. rocznica Bitwy Warszawskiej i pokonania nawały bolszewickiej oraz Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy strzegą bezpieczeństwa i nienaruszalności polskich granic.

W środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wieczornej z racji trzeciego piątku miesiąca.

W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w lipcu wyniosła 9,512 zł. Za każdą ofiarę oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy gorące „Bóg zapłać”.

Uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy obchodzić w niedzielę 28. sierpnia. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. Robert Nęcek, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym parafialnym święcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z cyklu Biblia Audio a na niej Księgi Hioba, Psalmów i Przysłów. W Niedzieli przeczytamy m.in. o nowej inicjatywie ustawodawczej, która ma chronić chrześcijan w naszej Ojczyźnie przed narastającą falą agresji.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludwika Gaudyna oraz Aleksandrę Pamułę. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.XIX Niedziela Zwykła – 7.08.2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej. Również dzisiaj około godz. 1900 zatrzyma się na nocleg w naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przyjęciu i zakwaterowaniu pielgrzymów.

W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Poranna Msza Święta, w której uczestniczyć będą pielgrzymi do Częstochowy będzie w tym dniu wyjątkowo o godz. 700.

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz. 1745 w sali na plebanii. Kancelaria parafialna będzie wyjątkowo czynna w ten piątek od godz. 1830 do godz. 1930.

W sobotę święto Najświętszej Marii Panny Kalwaryjskiej.

Msza Święta odpustowa w kaplicy na Starej Górze będzie w poniedziałek, 15. sierpnia o godz. 1300.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o polskich franciszkanach, o. Tomaszku i o. Strzałkowskim, którzy oddali swe życia za Chrystusa pracując wśród najuboższych w Peru. W Gościu Niedzielnym fascynująca historia siostry albertynki Jadwigi Szczechowicz, która swoje powołanie zakonne odkryła służąc w elitarnej jednostce piechoty morskiej USA.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Warszewskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła oraz pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz po południu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę wyjątkowo od godziny 900.

W sobotę ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, następnie zmiana tajemnic różańcowych oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 830.

W przyszłą niedzielę 7. sierpnia około godz. 1900 zatrzyma się na nocleg w naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przyjęciu i zakwaterowaniu pielgrzymów.

Serdecznie zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w dniach od 6-11 sierpnia pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Zapisy w naszej parafii w dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych od godz. 700 do godz. 1130. W kościele zostanie także wystawiony koszyczek za ławkami, do którego będzie można, do 5. sierpnia, składać ważne dla siebie intencje,  które zabiorą ze sobą pielgrzymi w swoich modlitwach.

Kancelaria parafialna w okresie wakacji, tj. od 1. lipca do 31. sierpnia jest czynna w poniedziałki i soboty od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz. 1800 do godz. 1900. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest nieczynna w pierwsze piątki i soboty miesiąca oraz dni świąteczne.

W ramach Akcji Św. Krzysztof 2022 – 1 grosz za 1 kilometr na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu zebrano w zeszłą niedzielę 3452 zł. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i szkodliwych zachowań oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. W Niedzieli interesujący artykuł o kapelanach Postania Warszawskiego oraz poradnik jak pogłębić i odbudować relacje małżeńskie.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zbigniewa Górniaka, Edwarda Mencla oraz Bogusława Pietrzyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach Akcji Św. Krzysztof 2022 – 1 grosz za 1 kilometr. Za każdą ofiarę składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

W poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła.

We wtorek liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

W najbliższą niedzielę, tj. 31 lipca będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – MŁODZI ŚWIATU z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt wspierający Działalność oratorium w Bangladeszu, o którym opowiedzą wolontariusze. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu:

https://swm.pl/projekty/dzialalnosc-oratorium-w-bangladeszu/ 

W niedzielę 7. sierpnia około godz. 1900 zatrzyma się na nocleg w naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o pomoc w przyjęciu i zakwaterowaniu pielgrzymów.

Serdecznie zapraszamy na 42. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Zapisy w naszej parafii w następną niedzielę po Mszach Świętych od godz. 700 do godz. 1130. W kościele zostanie wystawiony koszyczek za ławkami, do którego będzie można, do 5 sierpnia, składać ważne dla siebie intencje, które zabiorą ze sobą pielgrzymi w swoich modlitwach.XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, kapłana z zakonu oo. Bernardynów. 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100.

W piątek święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

W sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy i patronki Europy.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach Akcji „Św. Krzysztof 2022 – 1 grosz za 1 kilometr”. Za każdy dar serca złożony na misje składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy artykuł wyjaśniający, jak rozpoznać uzależnienie u swojego dziecka i gdzie szukać pomocy oraz jak nauczyć się dobrego odpoczynku. Zaś w Gościu Niedzielnym, warto przeczytać o tym, skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 2100.XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022

W poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W środę wspomnienie świętych pustelników, Andrzeja Świerada i Benedykta. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wieczornej.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zebrana w czerwcu wyniosła 10,320zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać” za troskę o naszą wspólnotę parafialną.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Mirosława Pasiuta. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.XIV Niedziela Zwykła – 3.07.2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

W poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1730 do godz. 2100. W czasie wakacji nie będzie Kręgu Biblijnego.

W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. W piątek spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz.1730 w sali na plebanii.

Uprzejmie przypominamy, że kancelaria parafialna w okresie wakacji, tj. od 1. lipca do 31. sierpnia będzie czynna w poniedziałki i soboty od godz.800 do godz.900 oraz w środy i piątki od godz.1800 do godz.1900. Informujemy, że kancelaria parafialna jest nieczynna w pierwsze piątki, w  każdą sobotę oraz dni świąteczne.

Ks. Marcin organizuje 23. lipca br. wakacyjny wyjazd na baseny do Szaflar dla ministrantów, lektorów oraz chętnych rodzin z dziećmi. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii do 15. lipca.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Witolda i Jarosława Holewińskich. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022

We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz Proboszcz Piotr MOZDYNIEWICZ. Uroczysta imieninowa Msza Święta o godz. 1700. Jest to także 25. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie.

W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1745.

W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz.1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730 rano, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 830. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

W okresie wakacji, to jest od 1. lipca do 31. sierpnia, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i soboty od godz. 800 do godz. 900 oraz w środy i piątki od godz.1800 do godz.1900. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest nieczynna w pierwsze piątki, soboty oraz dni świąteczne.

Ks. Marcin organizuje 23. lipca br. wakacyjny wyjazd na baseny do Szaflar dla ministrantów, lektorów oraz chętnych rodzin z dziećmi. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii do 15. lipca.XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnej celebracji procesji Bożego Ciała: rodzinom z rejonów naszej parafii za przygotowanie czterech ołtarzy, osobom zabezpieczającym ruch na trasie procesji, służbie liturgicznej i panu kościelnemu za troskę o liturgię, panu organiście, chórowi oraz scholi za przygotowanie pieśni, strażakom, kołu gospodyń, grupom parafialnym, pocztom sztandarowym, rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w procesji. Niech Pan Jezus  wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Procesja w oktawie Bożego Ciała dzisiaj o godz. 1630, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tej procesji, która jest wyrazem naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.

We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 800. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022

Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się w naszej archidiecezji okres Komunii Świętej wielkanocnej.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645.

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA – Boże Ciało. Msze Święte będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Po Mszy Świętej o godz.1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Górniczą, Jana Pawła II i Grunwaldzką. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji, która jest naszym publicznym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poszczególne rejony naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy, strażaków zapraszamy do niesienia baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów. Niech nie zabraknie na procesji dzieci pierwszokomunijnych ani grup parafialnych. Procesje w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać w ramach nabożeństw czerwcowych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w Boże Ciało i w niedzielę o godz.1630. W Boże Ciało wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Spotkanie ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem będzie we wtorek o godz. 1800 w sali na plebanii. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Podczas kiermaszu domowych ciast na pomoc dla Marcina Nizioła zebrano 4646 zł. Kwota zostanie przeznaczona w całości na terapię i rehabilitację Marcina. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Marcina i jego rodzinę.

Zmarł ks. Stanisław Czajka, który pełnił obowiązki wikariusza naszej parafii w latach 1980-1983. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Katarzynę Woszczynę. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Również dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła.

W środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 17:45.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej, w ramach nabożeństwa czerwcowego. W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy w naszej archidiecezji okres Komunii Świętej wielkanocnej. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy w czasie wielkanocnym nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i Komunii Świętej, by podjęli wysiłek szczerego nawrócenia i otwarli swoje serca dla Chrystusa obecnego w Eucharystii przez gorliwsze życie sakramentalne. Możliwość spowiedzi w naszej parafii pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA będziemy w tym roku obchodzić w przyszły czwartek, 16 czerwca. Bardzo prosimy rejony naszej parafii o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, a wszystkich parafian o liczne uczestnictwo w procesji.

Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 1630. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach, by przez wspólną modlitwę uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz wynagradzać za grzechy, jakimi to Boże Serce jest nieustannie obrażane.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Romana Janasa oraz Waldemara Szczepańskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z czwartych klas odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Septennę, modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy jutro wieczorem podczas nabożeństwa majowego. Również dzisiaj przed kościołem kiermasz domowych ciast na leczenie i rehabilitację Marcina Nizioła zmagającego się z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. guzem mózgu. „Bóg zapłać” za wsparcie okazane Marcinowi i jego rodzinie.

We wtorek święto Nawiedzenia NMP.

W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, a niedziele o godz. 1630. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, by przez wspólną modlitwę uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz wynagradzać za grzechy, jakimi to Boże Serce jest nieustannie obrażane.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 6 do godz.7 oraz popołudniu od godz. 16 do godz. 17. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele.

Do chorych w Sierszy oraz na os. Energetyków i Gaj Zacisze pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 830. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

Księga Mszalna na rok 2023 będzie otwarta od środy. Uprzejmie przypominamy, że z okazji pogrzebu do odprawienia w naszej parafii przyjmujemy tylko pięć intencji według wskazań rodziny. Pozostałe intencje będą odprawione poza parafią w terminie nieokreślonym. Ofiarodawców tych intencji ogłaszamy podczas Mszy pogrzebowej.

Parafia św. Barbary w Trzebini-Krystynowie zaprasza na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. W wyjeździe mogą uczestniczyć osoby, które w lipcu 2023 będą mieć ukończone 14 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4. czerwca br. o godz. 1900 w Parafii św. Barbary. Osoby niepełnoletnie powinny uczestniczyć w tym spotkaniu z opiekunami.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Magierskiego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 1130, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z trzecich klas. Otoczmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny prosząc o łaskę niezachwianej wiary w Eucharystię oraz gorącej miłości ku Chrystusowi prawdziwie obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Chciejmy włączyć się w tą wielowiekową modlitwę Kościoła prosząc Miłosiernego Boga, by nikomu nigdy nie brakowało codziennego chleba.

We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. Próba dla dzieci z czwartych klas przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będzie w kościele o godz. 1830.

W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Jest to także Dzień Matki. Dziękując dobremu Bogu za nasze Mamy chciejmy wypraszać dla nich potrzebne łaski, a dla tych, które już odeszły z tego świata prośmy o szczęście przebywania w niebie.

W piątek od godz. 1600 do godz. 1700 spowiedź dla klas przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z czwartych klas podczas Mszy Świętej o godz. 1130. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz domowych ciast na leczenie i rehabilitację Marcina Nizioła zmagającego się z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. guzem mózgu. „Bóg zapłać” za wsparcie okazane Marcinowi i jego rodzinie.

Składka inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać” za hojny dar serca i troskę o naszą parafialną wspólnotę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Henryka Ruska, Barbarę Gągor, Stanisława Michorczyka, Danielę Jedynak, Michała Pietrzaka oraz Dariusza Janusa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1830 .

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W ten czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wyjątkowo od godz. 1830 do godz. 2100 w związku z przygotowaniami do I Komunii Świętej. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz.1745.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W sobotę spowiedź od godz. 900 do godz. 1100.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej czwartych klas będzie obchodzona w niedzielę 29. maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Władysławę Izdebską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

Rozpoczynamy dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną dedykowaną Panu Jezusowi – DOBREMU PASTERZOWI, tydzień modlitw o powołania. Dziękując Panu Jezusowi za sakrament kapłaństwa nie ustawajmy w naszych modlitwach za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

Również dzisiaj imieniny obchodzi Ks. Prałat Stanisław Krzysik. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia, by wspierany wstawiennictwem św. Stanisława cieszył się obfitością Bożych łask, opieką Matki Najświętszej, pokojem i radością oraz wieloma latami życia w dobrym zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

Jutro Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

We wtorek próba przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 1830.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odprawimy w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745. Również w czwartek obchodzić będziemy 76. rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego, ks. Michała Rapacza. Sanktuarium w Płokach zaprasza z tej okazji na modlitwę o godz. 1700 w miejscu śmierci ks. Rapacza, po której o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Romana Sławeńskiego, dziekana dekanatu chrzanowskiego.

W piątek wspomnienie NMP z Fatimy. Modlitwy do św. Jana Pawła II odmówimy w ramach nabożeństwa majowego.

W sobotę święto św. Macieja, apostoła. Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło „Paciorki” o godz. 1500 w sali na plebanii.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca oraz troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 22. maja podczas Mszy Świętej o godz. 1130.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Grażynę Siuda oraz Wandę Głowacz. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Również dzisiaj rozpoczynamy 14. TYDZIEŃ BIBLIJNY. W koszyczkach przy wejściu do kościoła są przygotowane karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Łukasza i Księgi Hioba. Zachęcamy, aby wylosować jedną z nich, a po powrocie do domu odczytać zaznaczony tekst i uczynić go przedmiotem modlitwy i rachunku sumienia. Niech ten tekst stanie się również pomocą na drodze osobistego rozwoju duchowego przez cały rok.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie.

W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebanii o godz. 1745.

W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sali na plebanii po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele.

Do chorych w Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na Os. Gaj w sobotę od godz. 800. Do chorych na Os. Energetyków oraz Gaju Zacisze pojedziemy w tym miesiącu wyjątkowo w sobotę od godz. 1000.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Prosimy również o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii. Niech to będzie wyrazem naszej żywej wiary i miłości ku Matce Najświętszej.

Do nabycia są naturalne olejki kojące ciało i duszę produkowane przez lokalną firmę z Trzebini. Olejki w cenie 40 zł są dostępne na stolikach z tyłu kościoła.Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Serdecznie zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 1500 z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz koronką i litanią do Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty. Jest to patron naszego ordynariusza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym metropolicie. Konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1830 w kościele.

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Próba przed Pierwszą Komunią o godz. 1830 w kościele.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy przez cały miesiąc maj o godz. 1630. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Prosimy również o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie parafii. Niech to będzie wyrazem naszej żywej wiary i miłości ku Matce Najświętszej.

Składka inwestycyjna zebrana w zaszłą niedzielę wyniosła 14,560 zł. Gorąco dziękujemy za każdą ofiarę oraz troskę o naszą parafialną wspólnotę.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Janinę Ładochę oraz Leszka Uszpalewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

Obchodząc Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego radujemy się zwycięstwem Pana Jezusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Niech udział w tym zwycięstwie, jaki daje nam sakrament chrztu świętego umocni w naszych sercach pokój, radość i nadzieję. Bądźmy świadkami Zmartwychwstałego Pana przez żywe świadectwo wiary i miłości. Błogosławionej Wielkanocy dla Was i Waszych Rodzin.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania Triduum Paschalnego. Dziękujemy szczególnie ks. wikariuszowi Marcinowi oraz ofiarnym wolontariuszom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Organiście, chórowi oraz scholi „Ichtys” za przygotowanie śpiewów liturgicznych. „Bóg zapłać” Panu Kościelnemu oraz służbie liturgicznej naszej parafii za piękną asystę podczas celebrowania świętych tajemnic naszej wiary. Dziękujemy również jednej z rodzin naszej parafii za podarowanie czterech nowych obrusów do kościoła.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. „Bóg zapłać’ za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 do godz. 2100. Krąg Biblijny w sali na plebani o godz. 1745.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 1500 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są świąteczne wydania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10.04.2022

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową – pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczyste wejście z palmami odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 1000, a procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 1130. Konkurs na najpiękniejszą palmę będzie po Mszy o godz.1130.

Ostanie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Składka zebrana w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Do chorych na Os. Gaj pojedziemy w Wielki Wtorek od godz. 900, a do chorych na Os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w Wielką Środę od godz. 800.

Przypominamy o potrzebie godnego przygotowania się do przeżywania ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO przez spowiedź świętą. W dni powszednie okazja do spowiedzi pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz dodatkowo w środę od godz. 1600 do godz. 1700 oraz w piątek od godz. 2000 do godz. 2200.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę rano oraz od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W WIELKI CZWARTEK zapraszamy na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200.

W WIELKI PIĄTEK adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 700. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1100. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 2400. Droga Krzyżowa o godz. 2200. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.

W WIELKĄ SOBOTĘ adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7 rano. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie na placu przed kościołem o  godz.: 900, 1000, 1100, 1200 oraz 1400. Na Górach Luszowskich pokarmy poświęcimy o godz. 1300, a na Starej Górze o godz. 1330. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 2000 poświęceniem ognia i paschału na placu przed kościołem. Procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie Wigilii Paschalnej. Bardzo prosimy przynieść świece.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Składka inwestycyjna zabrana w marcu wyniosła 13,205 zł. Za każdą ofiarę i troskę o naszą wspólnotę parafialną składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

Stowarzyszenie „Misericordi” zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny, na którym można nabyć palmy i stroiki świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Stowarzyszenie rozprowadza również kartki wielkanocne w przedsionku naszego kościoła. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Zyskowskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj