Cmentarz


Oświadczenie Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini dotyczące ograniczenia korzystania z cmentarza parafialnego przy ul. Jana Pawła II

W nawiązaniu do pisma Burmistrza Miasta Trzebinia dotyczącego ograniczenia dostępu do cmentarza parafialnego położonego przy ul. Jana Pawła II, Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini, oświadcza, że wprowadza się ograniczenie korzystania z ww. cmentarza w związku z zagrożeniem występowania zapadlisk w jego południowej części.

Dostęp do cmentarza będzie możliwy dla osób prowadzących niezbędne prace konserwacyjne oraz zabezpieczające. Możliwość pochówku na cmentarzu parafialnym będzie uzależniona od położenia grobu.

Niniejsze ograniczenie zostaje wprowadzone do czasu zakończenia niezbędnych prac związanych z uzdatnianiem terenu cmentarza zleconych przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu oraz uzyskania pozytywnych opinii dotyczących bezpieczeństwa.


 INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI UBIEGANIA SIĘ O ODSZKODOWANIE
ZA ZNISZCZONE NAGROBKI

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. wdrożyła procedurę odszkodowawczą dla rodzin, które w wyniku zapadnięcia się ziemi na cmentarzu parafialnym w Trzebini straciły groby bliskich.

Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej SRK S.A.. Tam też znajdują się wszelkie informacje dla osób, zainteresowanych otrzymaniem odszkodowania.

Formularz wniosku do wypełnienia można też otrzymać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Marszałka Piłsudskiego 14.

Wypełniony wniosek należy złożyć:

•    osobiście w siedzibie oddziału Kopalni Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. ul. Perla 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza

•    elektronicznie na adres sekretariat@kwkcl.srk.com.pl

•    pocztą tradycyjną wysyłając na adres: Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji, ul. Perla 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza

W przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości pomoc można uzyskać w SRK S.A. pod numerami telefonów : +48 (32) 363 44 15, +48 (32) 363 44 16


Przypominamy, że cmentarz parafialny jest otwarty dla odwiedzających, którzy powinni pamiętać, że zgodnie z informacją umieszczoną na ogrodzeniu cmentarza przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń jest to teren zagrożony nieciągłymi deformacjami. Odwiedzając cmentarz należy zachować szczególną ostrożność. 


 

Opłaty cmentarne

1. Opłata miejsca

a) Grób ziemny – 200 zł

b) Piwnica – 400 zł.

2. Opłata pokładna – 100 zł (przy każdym pochówku zmarłego)

Opłaty miejsca ważne są przez 20 lat. Opłaty w całości przeznaczane są na utrzymanie naszego parafialnego cmentarza.

 

Kontakt z p. grabarzem: Jan BRZÓSKA, tel. 604-469-840

 

Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800900

W środy i piątki w godz. 18001900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj