Caritas

Caritas jest charytatywną instytucją, ustanowioną do pełnienia posługi miłosierdzia na terenie naszej Parafii. Jej podstawowym celem jest praktyczne realizowanie nauki Jezusa o miłosierdziu. Cel ten wypływa z Chrystusowego przykazania miłości odczytywanego w aktualnej sytuacji Kościoła i w obliczu konkretnych ludzkich potrzeb. Caritas realizuje ten cel mając na uwadze godność każdej osoby ludzkiej.

Szerząc chrześcijańską naukę o miłosierdziu i pogłębiając jej zrozumienie nasz parafialny zespół Caritas podejmuje następujące dzieła:

• Wydawanie obiadów dla ubogich w przykościelnej kawiarni,
  • Pomoc szkolna dla dzieci z uboższych rodzin,
  • Paczki żywnościowe dla potrzebujących w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
  • Uczestniczenie w ogólnokrajowych akcjach charytatywnej działalności Kościoła (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jałmużna Wielkopostna, Pomoc ofiarom powodzi itp.),
  • Organizowanie doraźnej pomocy dla osób potrzebujących (wykupienie lekarstw, pomoc w zbiórce na operację, pomoc ofiarom klęsk żywiołowych itp.),
  • Organizowanie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin oraz osób chorych i niepełnosprawnych,
  • Pomoc rodzinie zagrożonej ubóstwem i marginalizacją: pomoc żywnościowa i odzieżowa kilkuset rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Caritas nie mogłaby działać bez pomocy ludzi dobrej woli, dlatego jeśli czujesz potrzebę ofiarowania daru z siebie w postaci pomocy innym lub materialnych darów zgłoś się do biura naszego Parafialnego Caritas. Być może dzięki Tobie uśmiech zagości na wielu twarzach.

Parafialny Zespół Caritas
ul. Górnicza 8