Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. W czasie Mszy Świętej o godz. 1000  polecać będziemy Panu Bogu małżeństwa, które w nowym roku będą przeżywać swoje jubileusze.

W poniedziałek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek zakończenie Starego Roku. Po Mszy Świętej o godz. 1700 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Zgodnie z dyspensą udzieloną przez naszego ordynariusza, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w Sylwestra nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz pokutny charakter tego dnia.

W sobotę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 55. ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU. Msze Święte w niedzielnym porządku. Z racji pierwszej soboty miesiąca różaniec, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmiana tajemnic różańcowych będzie o godz. 1800.

Składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii, zebrana w zeszłą niedzielę, wyniosła 14,878.25 zł. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Rodzina naszego parafianina Rafała składa najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie, jakiego nasza parafia udzieliła w zeszłym tygodniu, w czasie świątecznego kiermaszu. Na walkę z glejakiem zebrano dla Rafała 5.670 zł. Niech dobry Pan Bóg błogosławi hojnym ofiarodawcom.

Wszystkie kolędowe spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą w intencji Rodzin o godz. 1800, a po niej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz indywidualne błogosławieństwo. Potem będzie wspólny śpiew kolęd, podczas którego kapłani wręczą pamiątkowe obrazki.

Wtedy także można będzie złożyć kolędową ofiarę, która przeznaczona jest nie tylko na utrzymanie księży, ale również na całość emerytalnych świadczeń dla obecnych księży emerytów, utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim i Domu Księży Chorych w Swoszowicach, seminarium duchownego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz na misje i działalność Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Za każdą ofiarę składamy gorące podziękowania i zapewniamy o nieustannej modlitwie.IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

W dzisiejszą, czwartą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je ks. Andrzej Pacholik SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Plan rekolekcji znajduje się w „Iskierce”.

Okazja do spowiedzi przedświątecznej codziennie przed ranną i wieczorną Mszą Świętą oraz dodatkowo we wtorek w godzinach: od  800 do 900 i od 1600 do 1700 oraz od  1930 do 2030. W środę spowiedź od godz. 800 do godz. 900 oraz od do godz. 1600 do godz. 1700. W czwartek spowiedź od godz. 1530 do godz. 1830, z przerwą od godz. 1700 do godz. 1730.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek z uwagi na potrzebę przygotowania kościoła do Świąt wyjątkowo nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek zakończenie rorat o godz. 630 oraz rozdanie nagród za najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. udamy się w czwartek 23 grudnia od godz. 800.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować tradycyjne post od mięsnych pokarmów. Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy o odczytaniu Ewangelii, modlitwie, łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Niech nasze serca napełni Chrystusowy pokój i przebaczenie. Niech dodatkowe wolne miejsce przy naszych stołach będzie znakiem miłości wobec ubogich i samotnych. W Wigilię nie ma mszy św. wieczornej, a Pasterka będzie jak zwykle o północy. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

Grupa „Misericordi” rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże działalność charytatywną grupy.

Również dzisiaj pod kościołem odbywa się kiermasz świąteczny. Cały dochód ze sprzedaży ozdób i stroików świątecznych zostanie przekazany na rzecz naszego parafianina Rafała z os. Gaj, który choruje na glejaka. Wspomóżmy ten szczytny cel.

Podobnie jak w ubiegłym roku z powodu pandemicznych obostrzeń nie będzie indywidualnej wizyty kolędowej domach. Na kolędowe spotkania wg wyznaczonego harmonogramu zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą w intencji rodzin naszej parafii o godz. 1800. Osoby i rodziny, które chciałyby poświęcić nowy domu są proszone o bezpośredni kontakt z duszpasterzem w zakrystii, telefonicznie lub mailowo. Harmonogram kolędowych spotkań w kościele jest dostępny przy wyjściu z kościoła, jako dodatek do „Iskierki”.

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Jarosława Golonkę, Grażynę Dereszowską, Marię Mida oraz Kazimierza Chuchmacz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek modlitwy Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej roratniej.

Zapraszamy wszystkich do udziału we mszy Mszy Świętej, która odprawiana jest w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700.

Rekolekcje adwentowe pod hasłem „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” odbędą się w naszej parafii od 19 do 22 grudnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Pacholik SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Okazja do spowiedzi adwentowej będzie w czasie rekolekcji. Zachęcamy również, by korzystać ze spowiedzi na bieżąco w tygodniu przed ranną i wieczorną Mszą Świętą. Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. udamy się 23 grudnia od godz. 800.

P. Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne na Os. Gaj. Do opłatków dołączamy także kartkę z życzeniami świątecznymi od nas duszpasterzy. Prosimy, przyjmijcie je z życzliwością.

Panie z „Caritasu” rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiara za małą świecę to minimum 7 zł, a za dużą 13 zł. Również w niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem „Caritas”, do których można składać dary dla potrzebujących.

Grupa „Misericordi” rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże działalność charytatywną grupy.

19 grudnia pod kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny. Cały dochód ze sprzedaży ozdób i stroików świątecznych zostanie przekazany na rzecz naszego parafianina Rafała z Os. Gaj, który choruje na glejaka. Wspomóżmy ten szczytny cel.

Podobnie jak w ubiegłym roku z powodu pandemicznych obostrzeń nie będzie indywidualnej wizyty kolędowej. Kolęda odbywać się będzie kościele według podanego harmonogramu, który zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Osoby i rodziny, które chciałyby poświęcić nowy domu są proszone uprzejmie o bezpośredni kontakt z duszpasterzem w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Inwestycyjna składka w listopadzie wyniosła 10, 573 zł.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Antoninę Iwaszko, Mariana Koźlaka, Janinę Kaczara, Mieczysława Kurka, Zofię Oganiacz, Edmunda Kocota. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Adwentu – 5.12.2021

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy również jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po Mszy Świętej roratniej. O godz. 1800  spotkanie dla rodziców i chrzestnych w salce pod plebanią.

W sobotę, po mszy św. wieczornej, ks. Marcin zaprasza grupę „Misericordi” oraz lektorów do pomocy w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki.

Zapraszamy wszystkich do udziału w mszy św. roratniej, która odprawiana jest w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700 .

Adwentowe rekolekcje pod hasłem „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” odbędą się w naszej parafii od 19 do 22 grudnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Pacholik SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.

P. Organista będzie rozprowadzał w tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Stara Maszyna, Kolonia-Pastwiska, Góry Luszowskie, Stara Góra, Chrzanowska, Misiury, Siersza Centrum. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę p. Organisty w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków. Do opłatków dołączamy także kartkę z życzeniami świątecznymi od nas duszpasterzy. Prosimy, przyjmijcie je z życzliwością.

Panie z „Caritasu” rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiara za małą świecę to minimum 7 zł, a za dużą 13 zł. Również w niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem „Caritas”, do których można składać dary dla potrzebujących.

Grupa „Misericordi” rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże działalność charytatywną grupy.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Mieczysława Kokoszkę oraz Waldemara Wróbla. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czyli liturgiczny okres, który wzywa nas do przygotowania się na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasu oraz do godnego świętowania Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten okres w atmosferze głębokiej modlitwy i nawrócenia. Chciejmy wziąć udział we Mszy Świętej roratniej, która w naszej parafii będzie odprawiana w powszednie dni o godz. 1700 . Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami, które będą otrzymywały plansze i obrazki.

Adwentowe rekolekcje odbędą się w naszej parafii w dniach od 19 do 22 grudnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Pacholik SDS, duszpasterz Centrum Duchowości w Trzebini.

We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1645.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta  od 600 do godz. 700, a popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w tym dniu o godz. 1830 w kościele.

Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz.  800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

Z racji pierwszej soboty miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem. Również w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza Święta w intencji górników i ich rodzin, zamówiona przez Stowarzyszenie „Siersza”, będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 1000. Po Mszy Świętej, w podziemiach kościoła, odbędzie się turniej „Barbórkowy” w tenisie stołowym.

Pan Organista, w tym tygodniu będzie rozprowadzał poświęcone opłatki wigilijne w następujących rejonach: Huta, domki koło kościoła, bloki przy ul. Grunwaldzkiej, Trentowiec, Os. Energetyków, Piła Myślachowicka oraz Gaj-Zacisze. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę p. Organisty w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków.

Od dzisiaj, panie z „Caritasu” rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiara za małą świecę to minimum 7 zł, a za dużą 13 zł. Również w niektórych sklepach naszej parafii znajdują się kosze ze znaczkiem „Caritas”, do których można składać dary dla osób potrzebujących. Można także składać dary do kosza przy wyjściu głównym z kościoła.

Grupa „Misericordi” rozprowadza w przedsionku naszego kościoła kartki świąteczne oraz znaczki pocztowe. Dochód ze sprzedaży wspomoże charytatywną działalność grupy.XXXIV Niedziela Zwykła – 21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywany dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś również przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy gorące „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o p. Organiście oraz naszym parafialnym chórze „Vocalis” i scholii.

W środę wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas, który kieruje nasze myśli ku powtórnemu przyjściu Pana Jezusa na końcu czasów oraz jest okresem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji od przyszłego tygodnia p. Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są znakiem wdzięczności za posługę p. Organisty w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważniła nikogo innego do roznoszenia opłatków.

Również od przyszłej niedzieli panie z „Caritasu” będą rozprowadzały świece w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM.XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz jako V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: “Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Składka zbierana do puszek przed kościołem jest przeznaczona na potrzeby ubogich oraz na działania naszej parafialnej grupy charytatywnej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”

W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki żeńskiej młodzieży KSM. Od godz. 1900 do godz. 2100 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę wspomnienie Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmawianie tego aktu, w przyszłą niedzielę, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy gorące „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. W najnowszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in. o zmarłym w opinii świętości o. Dolindo Ruotolo, o tym, co Kościół mówi o podatkach oraz o recepcie na szczęśliwe małżeństwo. Zaś z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się więcej o cudownym wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej z Wilna.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Małgorzatę Jedynak. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…XXXII Niedziela Zwykła – 7.11.2021

Dzisiaj z  racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 900. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne „Te Deum” oraz hymn „Boże, coś Polskę”. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 1900 do godz. 2100. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Naszemu wikariuszowi, ks. Marcinowi Meresowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe modląc się za wstawiennictwem św. Marcina o wszelkie potrzebne Mu  łaski.

W piątek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej godz. 1745 spotkanie dla rodziców i chrzestnych w salce pod plebanią.

W sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Również w sobotę spotkanie Wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO „Paciorki” zrzeszającej niepełnosprawne osoby, ich rodziny i przyjaciół. Msza Święta o godz. 1500, a po niej spotkanie w salce na plebani.

W przyszłą niedzielę o godz 1000 Msza Święta za śp. ks. kan. Augustyna Kotyrbę w 35 rocznicę Jego śmierci..

Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad możemy zyskać odpust za zmarłych. Warunkami zyskania tego odpustu są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

W przedsionku kościoła są wypisane i wywieszone roczne wypominki. W razie stwierdzonych pomyłek prosimy o tym powiadomić w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Romualda Szafrańca. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…XXXI Niedziela Zwykła – 31.10.2021

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne „Te Deum”. Dziękując Panu Bogu za dar naszej parafialnej świątyni pamiętajmy w naszych modlitwach o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach naszego kościoła.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Msza Święta na cmentarzu o godzinie 1400, a po niej Nieszpory Żałobne i procesja z czytaniem wypominków. Składka na cmentarzu będzie przeznaczona na jego utrzymanie.

We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 630. Msza Święta na cmentarzu o godz. 800, a po niej procesja różańcowa po cmentarzu w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust za zmarłych. Warunkami zyskania tego odpustu są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta rano od godz. 600 do 7 00 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele. Do chorych na os. Energetyków i Gaj Zacisze oraz Sierszy pojedziemy w piątek od godz. 800, a do chorych na os. Gaj w sobotę od godz. 800.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 730, a po niej dodatkowa Msza Święta o godz. 800. Zmiana  tajemnic różańcowych po Mszy Świętej w sali pod kościołem.

W przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej są do nabycia znicze. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia „Misericordi”.

Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna w poniedziałek, wtorek i piątek.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Sabinę Bodzentę oraz Leszka Palucha. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj