Pogrzeb

Wstępne uwagi

Katolicki pogrzeb przysługuje osobie ochrzczonej i zamieszkałej za życia na terenie parafii. Katolicki pogrzeb, to pogrzeb z udziałem kapłana. Formy pogrzebu mogą być różne.

Całe życie chrześcijanina powinno być życiem w łasce, czyli w pełnej jedności z Bogiem. Jeżeli to było niemożliwe, staramy się, aby chrześcijanin przed swoją śmiercią tę łaskę uzyskał. Może to uczynić przez sakramentalną spowiedź w domu lub w szpitalu i przyjęcie Komunii św. oraz sakramentu namaszczenia chorych.

Śmierć jest przejściem do nowego życia w Chrystusie, którego szukał za życia, i za którym podążał.

W przypadku pogrzebu należy dostarczyć:

1. Akt zgonu z USC.
2. Kartę zgonu wydaną przez lekarza
3. Potwierdzenie zaopatrzenia świętymi sakramentami
4. Jeżeli osoba zmarła zamieszkiwała w innej Parafii – pisemną zgodę na pogrzeb od ks. proboszcza parafii zamieszkania.

Sprawy pogrzebowe najlepiej załatwiać w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej lub po telefonicznym zgłoszeniu, po godz. 16.00, aby można było potem podejść do pana kościelnego i pana organisty. Serdecznie prosimy o nie załatwianie spraw pogrzebowych w niedzielę i święta. Uszanujmy świąteczny czas.

Uprasza się również o kontakt z p. grabarzem: Jan BRZÓSKA, tel. 604-469-840

Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.

Dzień powszedni: 630 i 1700

Poniedziałek – piątek w godz. 800– 900

W środy i piątki w godz. 1800 – 1900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96