III Niedziela Zwykła – 23.01.2022

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Prośmy o dar Ducha Świętego dla każdego z nas, byśmy czytając i rozważając słowo Boże żyli nim każdego dnia naszego życia dając świadectwo prawdzie i miłości Bożej.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO o godz. 1745 w sali na plebani. Prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma  Świętego. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także piąta rocznica ingresu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry na Wawelu. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ordynariuszu wypraszając dla niego potrzebne łaski.

Składka inwestycyjna zebrana w ostatnią niedzielę wyniosła 10.440 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania za dar serca i troskę o naszą parafię.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy artykuł na temat leczenia geriatrycznego w Polsce i starości. Natomiast w „Niedzieli” – „Jak czytać Pismo Święte, aby przemieniało nasze życie”. Jest także dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz czasopismo „Staś”.

Wszystkim wypoczywającym na feriach zimowych życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

II Niedziela Zwykła – 16.01.2022

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Módlmy się o powrót braci odłączonych – protestantów i prawosławnych do jedności z Kościołem Rzymsko-Katolickim.

+++

Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Ludwikę Kuchnio, Stanisławę Dudek, Józefa Wilczkiewicza, Irenę Kocot oraz Czesława Smółkę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Święto Chrztu Pańskiego
– 9.01.2022

Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy Dobremu Bogu za dar sakramentu chrztu, który uczynił nas dziećmi Bożymi. Módlmy się, byśmy z pomocą Ducha Świętego kształtowali nasze życie na podobieństwo Pana Jezusa, umiłowanego Syna Bożego.

Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie opłatkowe służby liturgicznej w sali na plebani.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek modlitwy do św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę o godz. 900 w sali pod kościołem odbędzie się Dekanalny Konkurs Kolęd organizowany przez Grupę „Misericordi”.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdy dar serca składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

+++

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Barbarę Brzezińską, Renatę Waliszewską, Stefanię Miodek i Lidię Uklejską. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2.01.2021

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w niedzielnym porządku. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle od godz. 1900 do godz. 2100.

W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 600 do godz. 700 oraz popołudniu od godz. 1600 do godz. 1700. Po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 1830 w kościele.

W sobotę o godz. 1500 Msza Święta i spotkanie Wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO „Paciorki” zrzeszającej osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

Wszystkie kolędowe spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą w intencji Rodzin o godz. 1800, a po niej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz indywidualne błogosławieństwo. Potem wspólny śpiew kolęd, podczas którego kapłani wręczą pamiątkowe obrazki. Wtedy także będzie można złożyć kolędową ofiarę, która przeznaczona jest nie tylko na utrzymanie księży, ale również m. in. na świadczenia dla księży emerytów, seminarium duchowne, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, misje oraz potrzeby Kurii Metropolitalnej. Za każdą ofiarę składamy gorące podziękowania i zapewniamy o nieustannej modlitwie.

+++

W minionych dwóch tygodniach z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Czesława Dudka, Irenę Habierską, Helenę Pytlik, Irenę Wacławek oraz Czesławę Kawalę. Dobry Jezu a nasz Panie…