24 luty 2024

KAPŁAŃSKI DZIEŃ POKUTNY w naszej parafii

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

24 lutego 2024r. odbył się w naszej parafii KAPŁAŃSKI DZIEŃ POKUTNY. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. Biskup Janusz Mastalski. Biskup zwrócił uwagę, iż w życiu kapłańskim należy wciąż spoglądać w prawdzie na siebie i nie uciekać od drugiego człowieka. Podkreślił, że warto otaczać się mądrymi ludźmi oraz słowem Bożym i wyszczególnił pięć drogowskazów, które są ważne w życiu kapłańskim: miłość do Boga, posłuszeństwo, świadectwo, przebaczenie oraz praca nad sobą. Na modlitwie pokutnej w naszym kościele zgromadzili się kapłani z dekanatów: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Czernichów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia i Zator.

źródło: https://diecezja.pl/aktualnosci/bp-janusz-mastalski-w-czasie-modlitwy-pokutnej-kaplanow-o-pieciu-drogowskazach-ktorymi-nalezy-sie-kierowac-na-drodze-powolania/