19 maj 2023

ŚWIECZNIK OFIARNY – system świec wotywnych SAINT KILLIANS

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

W naszym kościele, w ramach testu, wstawiono ŚWIECZNIK OFIARNY – SYSTEM ŚWIEC WOTYWNYCH SAINT KILLIANS, uważany obecnie za najczystszy i najbezpieczniejszy dostępny na rynku. Rozwiązanie to jest innowacyjne i bezpieczne, ponieważ świece nie wydzielają sadzy ani nie kopcą, co sprawia, że świecznik na ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła. Świece pali się w szklanych kloszach, dzięki temu system nie generuje odpadów i jest przyjazny dla środowiska.

ŚWIECZNIKI SAINT KILLIANS sprawdziły się i są stosowane obecnie w wielu kościołach, sanktuariach i katedrach w Polsce, m.in. w Łagiewnikach czy na Jasnej Górze, a w naszej okolicy w Chrzanowie i w Luszowicach.

Czas testu to dwa miesiące, później, jako parafia, podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawianiu świecznika na stałe w naszym kościele. Zachęcamy do zapalania świec przy okazji modlitwy za swoich bliskich, w naszych osobistych intencjach, jak również za tych, którzy już odeszli do wieczności. Ofiara za świece – 3 zł.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800900

W środy i piątki w godz. 18001900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj