25 listopad 2022

RORATY – czas oczekiwania

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

Gdy pierwsi rodzice sprzeciwili się Bogu, w sercach ludzi zagościła tęsknota. Kolejne pokolenia biegły przez życie, czekając na Tego, który wypełni tę dziwną pustkę… Noe, Samuel, Eliasz, Daniel, Symeon i Joachim, dziadek Pana Jezusa – wszyscy czekali na przyjście ZBAWICIELA.

OCZEKIWANIE – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens ADWENTU. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w ADWENCIE przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – JEZUSA CHRYSTUSA.

W tym roku poprowadzi nas wyjątkowa postać: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.

Pierwszego dnia dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia ADWENTU.

Obrazki przedstawiają kolejnych bohaterów, których poznamy podczas tegorocznych Rorat, czyli osoby, które w historii zbawienia czekały na MESJASZA. Na ich odwrocie zostały wydrukowane zadania oraz pytania na poszczególne dni ADWENTU.

źródło: https://sklep.gosc.pl/produkt/roraty-2022/

DROGIE i KOCHANE DZIECI,

serdecznie Was zapraszamy na nasze spotkania roratnie codziennie o godz. 1700. Przynieście ze sobą lampiony, niech ich światło pomoże nam wszystkim zbliżać się do betlejemskiej stajenki, gdzie narodził się dla nas  Pan Jezus.

Serdecznie jeszcze raz Was zapraszam z całymi rodzinami

ks. Marcin


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800900

W środy i piątki w godz. 18001900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj