14 listopad 2022

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

 

OO. Franciszkananie oraz Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowej Hucie -Mistrzejowicach zapraszają do udziału w pielgrzymce do ZIEMI ŚWIĘTEJ – ziemskiej ojczyzna Pana Jezusa oraz do JORDANII. W programie m.in. Nazaret, Betlejem, Jerozolima, Kana Galilejska, Góra Tabor, rejs po Jeziorze Galilejskim, Amman, Góra Nebo, Petra itp. Będzie to czas zwiedzania, modlitwy, ale także i wypoczynku. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do osób, które będąc w Ziemi Świętej nie odwiedziły jeszcze pięknej Jordanii.

Termin: 14 – 20 czerwca 2023 r. Zapisy  u  ks. Marcina Meresa w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii kościoła pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Trzebini, ul. Górnicza 8.

Telefon parafii: (32) 612 21 96 lub komórka: 885 371 778 (ks. Marcin)

1 dzieńKRAKÓW – TEL AWIW – BETLEJEM  

Zbiórka w Krakowie na lotnisku Balice o godz. 345. Wylot do Tel Awiwu o godz. 610. Przylot na miejsce o godz. 1045. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, kościół św. Katarzyny, Grota Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzieńGÓRA TABOR – KANA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę TaborGórę Przemienienia. Wizyta w Nazarecie: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej.  Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzieńJEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JARDENIT

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w TabgaKościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

4 dzień: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH

Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego Pompejami Wschodu: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do hotelu w okolice Petry. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: PETRA – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – różowego miasta Nabatejczyków: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego. Następnie Ain Karemkościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzieńJEROZOLIMA – AIN KAREM – TEL AWIW – KRAKÓW

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Bazylika Agonii. Przejście na Górę Syjon i Wieczernika. Ścianę Płaczu. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Krakowa o godz. 2050. Lądowanie na lotnisku w Balicach o godz. 2330.

RAMOWY PROGRAM, KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW

MOGĄ ULEC ZMIANIE

Cena/os.: 5850 PLN (+ 130 USD – płatne po przylocie na miejsce)

 CENA ZAWIERA:

przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1 szt. bagaż podręczny do 8 kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23 kg; transfery autokarem; 6 noclegów w hotelach 3* wg lokalnej kategoryzacji (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW (w tym choroby przewlekłe i nowotworowe) + leczenie, izolacja i kwarantanna za granicą z powodu COVID-19; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – 130 USD/os. (płatne kontrahentowi na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); dopłaty do pokoju jednoosobowego (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych;

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Uczestnikiem pielgrzymki może być osoba, która ma paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki (bez pieczątek m.in. libańskich, libijskich, syryjskich)!

Każdy z chętnych proszony jest przy zgłaszaniu swojego udziału:

  • wypełnić umowę zgłoszenie PATRON TRAVEL – podpisać ją
  • zapoznać się z warunkami uczestnictwa PATRON TRAVEL – podpisać je
  • wpłacić zaliczkę min. 1500 PLN (+ ewentualne dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji)

Ze względu na konieczność rezerwacji miejsc na loty do/z Tel Awiwu, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do księdza organizatora grupy.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Godziny urzędowania:

w poniedziałki od godz. 800900
w środy i piątki od godz. 18001900

We wtorki, czwartki i soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca i święta kancelaria jest nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj