Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkanie z JE Ks. Biskupem Januszem Mastalskim

(3.03.2024)

Opłatek (28.01.2024)

„Niech ten piękny zwyczaj łamania się opłatkiem przybliży nas do siebie i rozszerzy nasze serca. Dzieląc się opłatkiem, tym chlebem, który jest darem Boga i owocem pracy ludzkich rąk, otwórzmy się ku sobie nawzajem, otwórzmy się szeroko na drugiego człowieka, zwłaszcza na tych naszych braci, którzy są samotni, zapomniani albo żyją w niedostatku, a może w biedzie, na tych, którzy są pozbawieni domu czy pracy”.

św. Jan Paweł II

W sobotę, 27 maja 2023r., w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie odbyło się pobłogosławienie naszych dwóch Lektorów: Adriana i Jakuba do posługi czytania Słowa Bożego podczas Liturgii. Nowym naszym Lektorom gratulujemy i życzymy błogosławieństwa na czas posługi przy Ołtarzu.

Błogosławieństwo nowych Ministrantów (23 kwietnia 2023)

Modlitwa przed służeniem:

Oto za chwilę przystąpię Do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po służeniu

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

Spotkanie opłatkowe
(22 stycznia 2023)

Dnia 22 stycznia 2023 roku nasza Wspólnota ministrantów i lektorów przeżywała, jak co roku, SPOTKANIE OPŁATKOWE. Wspólna modlitwa i łamanie się opłatkiem było okazją do wyrażenia wdzięczności za wspólną służbę przy ołtarzu Jezusa. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, rodzicom i całej Wspólnocie Służby Liturgicznej wraz z ks. Marcinem

Wakacyjny wyjazd z Ministrantami i Rodzinami do Szaflar
(23.07.2022)

Spotkanie opłatkowe
 (styczeń 2022)

„Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. Droga młodzieży! Wasi rówieśnicy czekają na prawdziwą «światłość świata». Nie trzymajcie waszego świecznika jedynie w kościele, lecz nieście pochodnię Ewangelii tym wszystkim, którzy przebywają w ciemnościach i przeżywają trudne chwile w życiu”.

/Jan Paweł II/

Służba Liturgiczna w akcji...

Ministrant, to osoba posługująca przy celebracji Mszy Świętej oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Jest najbliższym świadkiem Ofiary Eucharystycznej i świętych czynności liturgicznych, dlatego bycie ministrantem jest zaszczytem, jakiego dostępuje młody człowiek. Z tego tytułu stawia mu się szczególne wymagania z racji niezwykłych przywilejów.

Każdy członek Liturgicznej Służby Ołtarza powinien: kochać Boga i dla Jego chwały wzorowo spełniać swoje obowiązki, rozwijać w sobie Boże życie przez częste przystępowanie do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii, służyć Chrystusowi w ludziach, być pilnym w nauce i obowiązkach, kulturalnym i radosnym w podejściu do każdego człowieka, być zawsze punktualnym i sumiennym, wrażliwym na piękno przyrody i potrzeby bliźnich, zwalczać swoje wady, poznawać liturgię i nią żyć na co dzień oraz dawać dobry przykład gdziekolwiek będzie.

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powstała w roku 1946 (rok założenia parafii).

Zbiórki dla ministrantów i lektorów odbywają się w piątki po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 17:30.  Zapraszamy.

ks. Marcin Meres, wikariusz
opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza