4 grudzień 2021

Droga do Betlejem

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

„Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł, Oblubieńca, który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze. Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy. Z takimi uczuciami wspólnota chrześcijańska wchodzi w czas Adwentu, zachowując duchową czujność, aby lepiej przyswoić sobie przesłanie słowa Bożego”.

/Jan Paweł II/

Zapraszamy wszystkich do udziału we mszy św. roratniej, która odprawiana jest w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17:00. Dzieci niech przyniosą ze sobą lampiony. Za uczestnictwo w roratach otrzymują plansze i obrazki.

Czekamy na Ciebie!