2 maj 2022

3 maja – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

Pozdrawiamy Ją jako umiłowaną Córkę Boga Ojca, która została wybrana na ludzką Matkę Słowa-Syna Bożego. Pozdrawiamy Maryję jako Tę, która to odwieczne wybranie przyjęła, wydając na świat Jezusa Chrystusa za sprawą Ducha Świętego: Dziewica z Nazaretu, która uwierzyła, że to, co niemożliwe u ludzi, możliwe jest dla Boga.

/Jan Paweł II/

W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte w intencji Ojczyzny celebrowane są w całym kraju, zaś Msze Święte w parafiach organizuje się według niedzielnego porządku. Święto 3 maja wyraża wiarę narodu w szczególną Bożą opiekę, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi.

1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz uroczystym aktem, oddał nasz kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto KRÓLOWEJ POLSKI, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. W 1962 r. papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, KRÓLOWĄ POLSKI, główną Patronką naszego kraju razem ze świętymi biskupami i męczennikami Stanisławem i Wojciechem.

3 maja 1966 r. Episkopat Polski, pod przewodnictwem bł. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, dokonał Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce i na świecie. Tekst Aktu zatwierdził papież Paweł VI nazywając go aktem religijnym najwyższej rangi.


Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (Msza Święta dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.
Dzień powszedni: 630 i 1700
Pierwsza sobota miesiąca: 830

Kancelaria

Czynna:

Poniedziałek – piątek w godz. 800900

W środy i piątki w godz. 18001900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii.
W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96

Jesteśmy także na FB

Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj