24 Marzec 2020

Informacje dotyczące zasad funkcjonowania życia religijnego we wspólnocie parafialnej w dniach 24 III – 11 IV 2020 roku

Autor: ks. Tomasz. Kategorie: Aktualności .

  1. Msze święte w niedziele i w tygodniu odbywają się w niezmienionym porządku. Na Mszy świętej może być obecnych maksymalnie pięć osób. W pierwszej kolejności na Mszę zapraszamy osoby, które zamówiły intencję na dany dzień i godzinę.
  2. Pogrzeby będą odbywać się z kaplicy cmentarnej z udziałem maksymalnie pięciu osób z najbliższej rodziny.
  3. Na ten czas zawieszamy wszystkie nabożeństwa: Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Nowenny i Adoracje Eucharystyczne.
  4. W tygodniu w ciągu dnia jest możliwość modlitwy indywidualnej na przygotowanych klęcznikach w przedsionku kościoła.
  5. Możliwość spowiedzi indywidualnej w dni powszednie w godzinach: 6:00 – 6:30: 16:00 – 17:00 i 18:00 – 19:00. O godz. 16.30, 18.30 i 19.00 będzie udzielana komunia święta dla osób po spowiedzi. Prosimy aby w kościele przebywało jednocześnie mniej niż pięć osób. Jeżeli istnieje poważna racja i nie ma możliwości wyspowiadania się (w naszym wypadku przebywanie na kwarantannie lub oddziale zakaźnym) wtedy dla usposobienia do stanu łaski wierny jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego (żal za grzechy z miłości do Pana Boga że się Go obraziło), który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej. Taki żal przynosi przebaczenie grzechów powszednich, a nawet śmiertelnych, jeżeli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy to tylko będzie możliwe połączonej z wyznaniem wszystkich grzechów ciężkich (por Kodeks Prawa Kanonicznego kan 916 i Katechizm Kościoła Katolickiego nr 142).
  6. Nie będzie odwiedzin chorych przed świętami. W sytuacji zagrożenia życia jest możliwość posługi na telefon.
  7. Liturgia Triduum Paschalnego odbędzie się wyłącznie z udziałem kapłanów. Nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele.

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj