29 Październik 2018

Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich Wiernych zmarłych

Autor: ks. Tomasz. Kategorie: Aktualności .

Jak co roku zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Kościół w tych dniach pragnie nam przybliżać prawdę o powszechnym powołaniu każdego człowieka do zbawienia i życia wiecznego w Królestwie Bożym. Tradycyjne także w te dni nawiedzamy cmentarze, zapalamy znicze i modlimy się za zmarłych w modlitwie wypominkowej. W tych dniach zadbajmy o porządek i czystość na naszym cmentarzu i w jego otoczeniu. Niech to będzie także wyraz naszej pamięci o zmarłych. Pięknym zwyczajem jest także zapalić znicz na opuszczonych grobach. 

 

 

 

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00.   

W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu będzie odprawiona Msza święta, a po niej tradycyjne Nieszpory za Zmarłych i procesja z modlitwami za zmarłych. 

 

 

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych w piątek 2 listopada nie będzie Mszy świętej w kościele o godz. 6.30. W tym dniu o godzinie 8.00 Msza święta będzie sprawowana w kaplicy na naszym cmentarzu a po niej modlitwy za zmarłych. O godz. 16.30 w kościele różaniec za zmarłych i o godz. 17.00 Msza święta. 

W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.  

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Codziennie w godz. 8.00 – 9.00 (oprócz I piątku miesiąca)
W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00
W niedziele i święta kancelaria nieczynna

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj