23 Marzec 2013

Triduum Paschalne

Autor: Ks. Marcin. Kategorie: Aktualności .

Trzy dni dla naszego zbawienia:

Wielki Czwartek  

Dzień ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

W godzinach porannych w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Msza Krzyżma, podczas której ks. kard. Stanisław Dziwisz  konsekruje krzyżmo i pobłogosławi oleje, przeznaczone do udzielania sakramentów. W czasie Mszy św. obecni tam kapłani odnowią święcenia kapłańskie.

 • Wieczorem na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, którą Jezus spożył z Apostołami, sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej, która w naszej świątyni rozpocznie się: o godz. 18.00 Po uroczystej komunii świętej, którą będziemy przyjmować pod dwiema postaciami (Ciała i Krwi Pańskiej), nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Jest to szczególny czas wdzięczności Jezusowi za osamotnienie, którego doznał w ogrodzie Oliwnym oraz za zniewagi doznane podczas przesłuchań.
 • Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

Wielki Piątek

Dzień sądu, męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

 Jeśli Wielki Piątek jest dniem pełnym smutku, to jednocześnie jest najwłaściwszym dniem dla obudzenia na nowo naszej wiary, umocnienia nadziei i odwagi w niesieniu swego krzyża z ufnością i zdaniem się na Boga, mając pewność jego zwycięstwa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

 • Od godz. 8.00 kontynuujemy adorację przy ciemnicy.
 • Na godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci: godz. 11.00.
 • Centralnym punktem tego dnia jest niepowtarzalna Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża (tego dnia nie ma Mszy świętej), która rozpocznie się 0 godz. 18.00 
 • Po tym nabożeństwie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, przy którym trwać będzie adoracja do godz. 24.00.
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych: godz. 22.00

Wielka Sobota

 Dzień ciszy i oczekiwania.

 Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze była Maryja. Po śmierci krzyżowej i złożeniu do grobu wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani.

 • Od godz. 8.00 będziemy kontynuować adorację przy Grobie Pańskim. Rozpoczniemy ją wspólnym śpiewem Jutrzni.
 • W tym dniu również nie ma Mszy św. Wielkanoc zaczyna się w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ją najbardziej uroczysta liturgia w ciągu roku – Wigilia Paschalna, na którą przychodzimy do świątyni na godz. 20.00. Ta Celebracja składa się z czterech części: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna (przynosimy ze sobą świece).
 • Po skończonych obrzędach adoracja do godz. 22.00.

 W niedzielny poranek o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna z Mszą św.

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj