26 październik 2012

Pierwsze sukcesy chóru “Vocalis”

Autor: Ks. Marcin. Kategorie: Aktualności .

Nasz parafialny chór “Vocalis” zdobył pierwsze miejsce i nagrodę grad prix na VIII Wielopokoleniowym Przeglądzie Zespołów Chóralnych. Po wspaniałym koncercie w naszym kościele z okazji otwarcia Roku Wiary przyszedł czas na “pokazanie się światu”. W przeglądzie brało udział osiem chórów z naszych okolic. Jednak “Vocalis” nie miał sobie równych i najbardziej spodobał się publiczności, o czym świadczyły długie owacje, jak również jury, które przyznało im pierwsze miejsce. Choć to był pierwszy tego rodzaju występ, to chórzyści nie poddali się tremie i pokazali na co ich stać. Nadzieją napawa fakt, że tak naprawdę stawiają pierwsze kroki, a już odnoszą takie sukcesy. Skąd to się bierze? Mówią otwarcie: robią to dla Boga i sam śpiew przynosi im niemałą satysfakcję. To chyba najlepsza recepta na sukcesy.

“Vocalis” nie osiadł na laurach, dalej spotyka się na próbach i chce śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele parafialnym. Najczęściej śpiewają w pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.00.

Skład chóru nie jest zamknięty i “Vocalis” czeka na osoby, którym śpiew i muzyka przynosi radość, a swój wolny czas chcą wykorzystać również do rozwoju własnych wokalnych talentów. Talentów, które czasem skryte, czekają aby się ujawnić. Dlatego gorąco zapraszamy na próby w piątki o 19.00 w dolnej części kościoła.

Chórzystom życzymy dalszych, tak pięknych sukcesów!

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj