31 Marzec 2012

„U progu świętych tajemnic”

Autor: Ks. Marcin. Kategorie: Aktualności .

Minęło już prawie 40 dni Postu, pozostały tylko 4 dni do Świąt! Przez ten czas przybliżaliśmy sobie czym są te Święta. Teraz nie pozostaje mi nic innego niż zaprosić do wspólnego przeżywania tych wspaniałych dni. Od uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej, przez ból Wielkiego Piątku, ciszę Wielkiej Soboty, aż po wybuch radości w Wielką Noc. Radości, którą potem będziemy dzielić się w rodzinach, z przyjaciółmi.

Radości, która w tak piękny i obrazowy sposób ukazuje nam się w czasie Wigilii Paschalnej… ciemny kościół, cisza… i nagle w drzwiach pojawia się Światło! „Światło Chrystusa” zawoła Kapłan. Z zewnątrz, z ciemności, mamy wejść do kościoła za Światłem Chrystusa, światłem, które rozprasza mrok! Przed Paschałem niesie się kadzidło. Przypomnijmy sobie słup ognia, przypomnijmy sobie obłok, który prowadził lud do Ziemi Obiecanej.  To światło jest światłem wiary. Światło Chrystusa nas wprowadza do Kościoła. Ci, którzy to światło otrzymali pierwsi, zaraz dzielą się z tymi, którzy wchodzą. Bramą Kościoła – wspólnoty – jest wiara, w tej bramie witają nas ze światłem. Przez przyjęcie wiary wszedłem do Kościoła! Myślę, że każdy, kto choć raz przeżyję tę chwilę, nigdy nie zada sobie więcej pytania: dlaczego Wigilia Paschalna jest tak późno?

Więc jeśli nie musisz, nie zostawiaj trzepania dywanów na Wielką Piątek, a mycia okien na Wielką Sobotę. Załóż najlepszy garnitur czy sukienkę. Pokaż dzieciom (a może rodzicom), że to czas, gdy dzieją się rzeczy najważniejsze! Do zobaczenia!

 

Serdecznie dziękujemy Jackowi Piotrowskiemu, który przygotował wielkopostny cykl artykułów, przybliżających nam bogatą symbolikę i wymowę Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Msze św. w naszej parafii

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 17.00

Dzień powszedni: 6.30 i 17.00

Kancelaria

Czynna:
Poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 9.00

W środy i piątki w godz. 18.00 – 19.00

W soboty, I piątek,  niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Sprawy pogrzebowe można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii

a w nagłych sytuacjach kontaktować się telefonicznie.

Jesteśmy także na FB

Liturgia dnia


Ciekawe strony

Licznik odwiedzin


Osoba na tej stronie to Ty!

Archiwa

Szukaj

zaloguj