27 styczeń 2023

2 lutego – Święto Matki Bożej Gromnicznej

Autor: ks. Marcin Meres. Kategorie: Aktualności .

Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich oczyszczeniu zgodnie z Prawem Mojżeszowym, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki (Łk 2, 22-23).

W czwartek 2 lutego obchodzimy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane popularnie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ.
Maryja sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło – Jezusa, Którym broni nas od wszelkiego zła. Dlatego bierzemy w ręce gromnicę, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci.
W religijnej tradycji polskiej gromnice stawiano w oknach podczas burzy, a ich dymem kreślono znak krzyża na drzwiach. Gromnice zapala się także przy konających, aby Maryja prowadziła duszę umierającego wprost do Nieba.
W tym dniu przypada też DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Msze Święte w naszej parafii

Niedziela: 700, 830, 1000, 1130 (msza św. dla dzieci z udziałem scholi) i 1700.

Dzień powszedni: 630 i 1700

Poniedziałek – piątek w godz. 800– 900

W środy i piątki w godz. 1800 – 1900

W pierwsze piątki, soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

W nagłych sytuacjach prosimy kontaktować się telefonicznie: (32) 612 21 96